начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

регистрация на брак сключен в чужбина с чужденец

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


регистрация на брак сключен в чужбина с чужденец

Мнениеот irinas » 11 Апр 2018, 21:59

Здравейте,

Имам брак с британец, сключен във Великобритания през 2009. По една или друга причина така и не го регистрирах в България.
Първият ми въпрос е има ли глоби за закъсняла регистрация на брак сключен в чужбина?
В момента ми предстои развод и съм изправен пред дилемата къде да го направя - там или тук.
Следва и вторият въпрос: а ако го направя там- тук мога ли да регистрирам решението за развод, при положение че преди това не съм регистрирала брака?

Благодаря предварително.
irinas
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Апр 2018, 21:22

Re: регистрация на брак сключен в чужбина с чужденец

Мнениеот jhoro » 12 Апр 2018, 00:32

Здравейте!
Леко фриволен отговор - разведете се там и си свиркайте!

Доколкото
Чл. 1. (2) Гражданска регистрация е вписване на събитията раждане, брак и смърт в регистрите на актовете за гражданско състояние и вписване на лицата в регистъра на населението.
Чл. 34. (1) Актовете за гражданско състояние на лицата са: акт за раждане, акт за сключване на граждански брак и акт за смърт.
Закон за гражданската регистрация

развода не е задължително да се обявява!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron