начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Наследство

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наследство

Мнениеот tonykou » 24 Ное 2017, 06:10

Здравейте!
Казуса е такъв: Става въпрос за апартамент на 104кв в супер център на Пловдив.
3 деца сме, аз сестра ми и половин брат от първия брак на майка ми. Не е осиновяван.
Апартамента е придобит по време на брака на родителите ми чрез отчуждяване на къща на баба ми по бащина линия.
1987 баща ми почина.
2002-2003 майка ми ме принуди да и даря моята част.
След това тя е дарила на внучките си(2 дъщери на сестра ми) останалото.
Около десетина дена преди да почине, тя осъзна грешката си спрямо мене, и каза че сестра ми трябва да ми изплати дяла.
Сестра ми направи една вноска от 100лв. след смъртта на майка ми, за която имам доказателство по банков път,че е за изплащане на дял от този апартамент и спря.
На днешна дата сетра ми отказва да го направи.
имам 2 въпроса:
1. Нека приемем че(за ваше улеснение) останалото наследство е точно, каква е моята запазена част?
2. При такива дела коя цена се изчислява? Данъчна или пазарна?

ПС. Това е само 1/4 от наследството всъщност и там ситуацията е същата.
tonykou
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2017, 13:55

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron