начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Моля за съвет необслужвани кредити

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за съвет необслужвани кредити

Мнениеот rusalen » 22 Фев 2022, 15:58

Здравейте. Имам спирала от бързи кредити, за да помогна за лечение на болен Анорексия и супер депресивно състояние. Тогава не мислех за последствията а само как да помогна . Само един от тях ме е потърсил на нов адрес. Първия път отидох са адвокат, приятел и той написа, че не съм теглил кредит и няма такова нещо и че имат някаква грешка. Следващият път получих призовка, взех документи, който ги предадох на моя приятел адвокат. И не се явих по дело. Адвокатът ми каза, че най вероятно ще ме осъдят да плащам. Нямам нищо против да им плащам но нямам работа и няма как да плащам. На мое име нямам абсолютно нищо. Днес пак получавам призовка от същия кредитор. Доста чета из нета и се спрях на този член 293а от Наказателния кодекс. и доста се филмирах. Аз знам че няма не наказано добро . С две думи искам да попитам възможно ли е да ме осъдят на пробация или затвор. Много ви благодаря за помощта.
rusalen
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2020, 18:11

Re: Моля за съвет необслужвани кредити

Мнениеот bvoykov » 22 Фев 2022, 16:37

Чл. 293а НК е малко мъртво роден. Предвид наличието на съдебно изпълнение почти няма как една година някой си да не си потърси правата и да си събере суми от такъв, който има имущество, но не иска да плаща. Обърнете внимание, че съставът не престъплението иска Вие да имате "парични средства или имущество". Както сам казвате, нямате нищо и не работите. По този текст от НК не съм чувал да има осъдени, иначе всички длъжници "кредитни рецидивисти", вместо да се пробват да теглят още 2-3 пъти и незнайно как фирмите за бързи кредити да им отпускат пак, въпреки наличието на предходно изтеглени кредити, щяха да са или на пробация, или в затвора, а те се си разхождат на улицата, отдавна прахосали изтеглените пари, без грам съвест и намерение да платят и стотинка.
Само ще Ви обърна внимание, че тези фирми за бързи кредити не рядко действат в нарушение на Закона за потребителския кредит и Закона за защита на потребителите, като си позволяват да начисляват допълнителни суми, оскъпявайки двойно кредита. Разбира се, напоследък съдилищата са про-потребителски настроени, предвид и вече нормативно уреденото им задължение да следят за неравноправни клаузи и общо-взето такива клаузи, които са сложени в договорите от фирмите за бързи кредити с цел да църкат още мангизи от потребителя.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Моля за съвет необслужвани кредити

Мнениеот rusalen » 23 Фев 2022, 08:17

Благодаря ви за адекватния отговор!
rusalen
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2020, 18:11


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron