начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Директора на МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Директора на МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Мнениеот humanoid » 23 Авг 2021, 12:46

Искане - Директора на ДИРЕКЦИЯ МИГРАЦИЯ
да върне в нашият семеен бюджет незаконно изискана/събрана,
от член на семейството на български гражданин (съпруга),
таксата (500 лева/година) за разрешено продължително пребиваване по Чл.24 ал.7 от ЗЧРБ,

защото в Чл.19 т.8 от Раздел IV «Такси по ЗЧРБ» – Тарифа № 4 за таксите, които се събират в системата на МВР по ЗАКОНА ЗА ДЪРЖАВНИТЕ ТАКСИ,
ясно е посочено/казано, че:

"Не се събират такси: от чужденци, влезли в страната с валидна виза или по безвизов режим,

- на които се продължава срокът на пребиваване по причини от хуманитарен характер

- или по причини, свързани с извънредни обстоятелства;"

КАРТА за продължително пребиваване е издадена по Чл.24 ал.7 от ЗЧРБ
«При наличието на извънредни обстоятелства на членовете на семейството на български гражданин по чл. 2, ал. 6, т. 1, 2 и 3 може да бъде издадено еднократно самостоятелно разрешение за продължително пребиваване по ред, определен с правилника за прилагане на закона.»
Последна промяна humanoid на 23 Авг 2021, 23:13, променена общо 1 път
humanoid
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Авг 2021, 01:46

Re: Директора на ДИРЕКЦИЯ МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Мнениеот dimist » 23 Авг 2021, 14:56

Хубаво е да знаете, че за искане отправено тук, никой няма да ви върне пари. И в бг-мама да ги поискате, резултата ще е същият. Но там ще срещнете повече съчувствие.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Директора на ДИРЕКЦИЯ МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Мнениеот humanoid » 23 Авг 2021, 19:41

Това ми е ясно,
очаквам мнения...
дали имам ПРАВО или не съм прав...
humanoid
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Авг 2021, 01:46

Re: Директора на ДИРЕКЦИЯ МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Авг 2021, 20:44

От днеска ли е темата, от днеска - значи аз виждам пряко - да се поиска писмо, напечатано до Миграцията, те ще го забутат някъде, другото е - Административен съд - те също са бавни малко.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Директора на ДИРЕКЦИЯ МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Мнениеот humanoid » 23 Авг 2021, 23:12

Въпроса ми е имам ли ПРАВО моята жена да пребивава (да диша български въздух) безплатно ?
Или моята жена няма това право, да пребивава в българия - моята родина, и трябва всяка година да плащаме по 500 лева ?
humanoid
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Авг 2021, 01:46

Re: Директора на МИГРАЦИЯ трябва да върне 500 лева

Мнениеот humanoid » 23 Авг 2021, 23:51

Не е нормално, че моята съпруга трябва да плаща 500 лева всяка година, ако не успея да я отменя тази такса, мисля отново да напусна България и дори да се откажа от българското си гражданство...
humanoid
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Авг 2021, 01:46


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron