начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Подпис

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Подпис

Мнениеот stannn » 15 Апр 2021, 22:12

Ами здравейте, по принцип почнах да работя в една фирма и шефа им дава парите на ръка, и днеска след като ми даде пари ми исаше подпис в един тефтер след това. забелязах че на тефрера му имаше някакви черти и мисля че числа и след това бе празен, бях работил и се подписах и искам да питам дали е възможно да направи някаква измама или нещо нередно с този тефтер и това празно пронстрпанство дето му остана- тефтера е около 20 санта и с ренове като от тетратка. има ли причина за притеснение кажете. подписах се най горе на първия лист
Последна промяна stannn на 16 Апр 2021, 01:12, променена общо 1 път
stannn
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2021, 22:02

Re: Подпис

Мнениеот TheOldMan » 15 Апр 2021, 23:32

Съгласил си се да правиш измама, получавайки пари "на черно" а сега се притесняваш от друга измама... парадокс...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Подпис

Мнениеот ivanov_p » 16 Апр 2021, 06:55

Всичко става, но едва ли. Добър адвокат ще може да ви защити, ако шефът ви напише нещо над подписа, но по порнцип крие рискове. За да дадете едно рамо на адвоката разкажете случката на някой, за който сте сигурен, че ще свидетелства.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Подпис

Мнениеот todorst » 16 Апр 2021, 18:42

на първия ред шефа беше написал - получих 500 /пет стотин,/

ти си се подписал - много добре ! После шефа ще допише ЕВРО -горе след скобата и дата ..., и за три месеца
а ти получи 5000 /пет стотин /лева , заплата си за напр. 3 месеца

няма измама, нали . следващия път ще се подпишеш на следващата страница и ИТН/има таков народ/

Ясно е , че работиш на черно /сивата икономика/ плаша ти се на ръка, няма ведомост,шефът се застрахова ,че ти е платил, да не го търсиш! Къде са здравните, пенсионните вноски? А после пищат ,че нямат пенсия, личен лекар и пак ИТН!
Иванов, защо не го посъветваш ! Нов парламент - искат всичко да е чисто, прозрачно . Може да вкарат и промяна- като работиш на черно си поне СЪУЧАСТНИК, както е при гласуването : и купувачът и продавачът са наказуеми , за ПРЕСТЪПЛЕНИЕ !
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Подпис

Мнениеот stannn » 17 Апр 2021, 06:03

Не е така
Последна промяна stannn на 17 Апр 2021, 06:36, променена общо 1 път
stannn
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2021, 22:02

Re: Подпис

Мнениеот stannn » 17 Апр 2021, 06:26

По принцип исках да питам по такъв начин да видя дали би бил проблем да оставям къде ли не подписи,но явно форума не е за мнения сори... а иначе също по принцип подписа ми е мн децки, възможно ли е да се промени или така си остава завинаги. ако реша да направя нов след време само заради козметика, какво трябва да направя. възможно ли е
stannn
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2021, 22:02

Re: Подпис

Мнениеот ivanov_p » 17 Апр 2021, 07:52

Лесно се дават съвети когато нямаш хабер от понятиие за дадена материя. Всички контролни органи работят заедно с работодателите. Може да отидете където и да било и да кажете, че сте работили при няко 10 години на черно и ще ви изгонят с шутове. Непълнолетна отива да си иска заплатата в Сл. бряг и само дето не я набиха, а като се оплака къде ли не й казаха, че няма как да се докаже, че е работила, а е работила с клиенти-търговци и е подписвала фактури, имала е пароли за достъп до компютрите и т.н. В България няма законност, няма и да има. Ние това работим, ако е рекъл Бог, да уредим някой завалия с малко законност.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Подпис

Мнениеот culto » 17 Апр 2021, 17:35

Стига с тая сива икономика бе хора, така си вредите, а на този шеф колко му спестявате не е истина. Ясно е, че са трудни времена, но гледай ти да го държиш в ръце, не той тебе.
culto
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2021, 16:07


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron