начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Въпрос за душевно болен човек.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за душевно болен човек.

Мнениеот beylian » 02 Апр 2021, 19:08

Съпругата ми е душевно болна диагностицирана е през 2007 г и е лежала около 5,6 пъти в център за психично болни .Появиха се 2 сериозни проблема единия е че тегли кредити колкото може и от всякъде ,другия проблем е че когато и се обостри състоянието не иска да постъпва за лечение. Искам да попитам мога ли да и стана попечител и може ли за тези кредити които е теглила да се опростят по някакъв начин.
beylian
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Май 2014, 17:25

Re: Въпрос за душевно болен човек.

Мнениеот ivan_lawyer » 02 Апр 2021, 22:55

Темата е тежка, вярвам, че няма да я изоставите, както и тя не Ви е изоставила, това е съдбата, аз пространна консултация не мога да дам дистанционно, но в общи линии - съдиите са безкрайно благосклонни към такива случаи, като се падне на читав съдия, няма проблем и сделките да отпаднат по реда на нищожност.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Въпрос за душевно болен човек.

Мнениеот doondie » 07 Апр 2021, 12:08

Би трябвало отдавна да си я поставил под запрещение. Баща ми е с биполярно афективно разстройство и ми се иска да бях последвал собствения си съвет още преди години, но все още не съм го направил, нищо че многократно, включително със съдебно разпореждане, е лекуван в специализирани институции. Защо? Защото все си казвам, че по-зле няма накъде, че в момента е добре, не (искам) да вярвам, че би направил това или онова. И така до следващия път, когато ни сервира поредния финансов, имотен и/или емоционален проблем.
За опрощаване без изтекла давност не знам, но за в бъдеще поне би могъл да предотвратиш нови официални заеми. Не виждам кой отговорен кредитор би отпуснал заем на лице с лоша кредитна история, но това е друг въпрос.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос за душевно болен човек.

Мнениеот vili_spasova » 07 Апр 2021, 15:42

beylian написа:Съпругата ми е душевно болна диагностицирана е през 2007 г и е лежала около 5,6 пъти в център за психично болни .Появиха се 2 сериозни проблема единия е че тегли кредити колкото може и от всякъде ,другия проблем е че когато и се обостри състоянието не иска да постъпва за лечение. Искам да попитам мога ли да и стана попечител и може ли за тези кредити които е теглила да се опростят по някакъв начин.


Здравейте, ако съпругата Ви е болна имате право да подадете молба до СГС /ако постоянният и адрес е в София/ или до окръжния съд по местоживеенето й, като поискате тя да бъде поставена под запрещение /пълно или ограничено/ съобразно характера на заболяването. Правната уредба е в Глава единадесета на Семейния кодекс и Глава двадесет и осма на ГПК. След като решението на съда влезе в сила, съдът го изпраща служебно на органът по настойничество и попечителство /който е кмета на общината или района където е постоянния й адрес/. Кметът ще Ви назначи за настойник или попечител съобразно решението на съда.

Ето една чудесна статия по въпроса, където подробно е описан реда за поставяне под запрещение:

https://ykostov.com/2019/05/14/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5/
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Въпрос за душевно болен човек.

Мнениеот beylian » 08 Апр 2021, 13:13

Благодаря за отговорите .Щом съдиите са благосклонни ще се опитам да и помогна за опрощаването на дълговете ,каква е точно процедурата трябва ли да наемаме адвокат тъй като в момента сме на ръба на оцеляването и нямаме средства .
beylian
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Май 2014, 17:25


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 47 госта


cron