начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос за отстъпка при плащане на фиш в срок?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за отстъпка при плащане на фиш в срок?

Мнениеот soadfan » 24 Фев 2021, 12:46

Здравейте,
току що автомобилът ми беше репатриран и ме наградиха и с фиш за 50 кинта
Забелязах обаче, че няма отстъпка от 30% при плащане в срок. В чл. 189 (9) изрично е записано "електронен фиш". До някъде разбирам каква е логиката, обаче аз се чудя може ли да се ползва някакъв вид дискриминация за основание за да се приложи отстъпката и в този случай?
Искам да платя колкото се може по-малко, не защото 15 лв. ще ме бутнат, а повече от инат (плащам си данъка на колата, ГО, единствен автомобил е в семейството и тн и ме награждават с фиш за това, че съм паркирал от 22:00 до преди 09:00 на тротоара във вътрешна уличка в квартала, понеже няма къде да се паркира).

Поздрави,
Петър
Аватар
soadfan
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Авг 2010, 21:23

Re: Въпрос за отстъпка при плащане на фиш в срок?

Мнениеот jhoro » 24 Фев 2021, 19:49

Здравейте!
soadfan написа:Забелязах обаче, че няма отстъпка от 30% при плащане в срок. В чл. 189 (9) изрично е записано "електронен фиш". До някъде разбирам каква е логиката ...

Не търсете „логика“, а четете:
Ред и начин на плащане на глоби по Закона за движението по пътищата
С 30% отстъпка може да се заплати САМО електронен фиш (серия „К“ за нарушение на скоростния режим) в определения от закона срок. За фишове и наказателни постановления отстъпка при плащането на глобата няма.

Сега просто си платете, а за друг път - паркирайте внимателно.

Пп. Самия факт, че „Ако е допусната (техническа) грешка при налагането на превода за глобата, този процес не се активизира и глобата остава в системата като неплатена“ трябва да покаже, за каква система става дума!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Въпрос за отстъпка при плащане на фиш в срок?

Мнениеот viki751176 » 07 Апр 2021, 17:19

Преди една година и мен ме глобиха за същото нещо. Исках да го обжалвам, ходих при познат адвокат и той ми каза че фиш не може да се обжалва. За да можеш да го обжалваш, трябва да ти напишат не фиш а акт, поне така разбрах.
Пътна Помощ В София и страната - www.vanesaberktrans.com/patna-pomosht/ - Ванеса Берк Транс ЕООД
viki751176
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2021, 16:06

Re: Въпрос за отстъпка при плащане на фиш в срок?

Мнениеот nikodim77 » 07 Апр 2021, 22:06

Здравейте,
viki751176, опасявам се, че или не сте случили на адвокат, който е специалист в админ. право, или не му се е занимавало с Вашия случай…? Тук във форума не един път е „дъвкана” темата за „обжалване” на фишове. Да подлежат на „обжалване” ! Поставям кавичките, защото не е точно обжалване, има административна процедура, която е разписана в ЗАНН и АПК. Но накратко, фишовете могат да „падат”!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron