начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да обжалвам надвишени такси от ЧСИ?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да обжалвам надвишени такси от ЧСИ?

Мнениеот 131812 » 20 Яну 2021, 17:45

Здравейте,
случаят е следния. От 7 години живея в Чужбина. Сега се върнах и след като си открих банкова сметка, тя бе запорирана от ЧСИ.
Оказва се, че имам неизплатен кредит към Частен кредитор- 230лв за 2010 г?( Всъщност кредита си го изплатих,но съм си виновна, че не си звех документ за това. Сега си плащам наивността)
Минали са дела и има Изпълнителен листот 2016 год. Без да съм уведомена.
С лихвите и съдебните разноски сумата става 640лв.

А ПАРИТЕ,КОИТО ИСКА ОТ МЕН ЧСИ СА 1300лв.
Струва ми се, че 660 лв които си начислява ЧСИ са прекалено много.
А в сметката в ,банката която ми е запорилал ЧСИ имаше 200 лв и сега ми е на МИНУС 1500 ЛВ.
Това направо е стряскащо.
Моля за съвет. Какво трябва да направя,за да се намалят таксите на ЧСИ и да ми бъде отблокирана сметката.
По-малка сума бих платила. Но 1300 лв са прекалено много.
131812
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Яну 2021, 16:46

Re: Как да обжалвам надвишени такси от ЧСИ?

Мнениеот lawchoice » 20 Яну 2021, 21:13

131812 написа:Здравейте,
случаят е следния. От 7 години живея в Чужбина. Сега се върнах и след като си открих банкова сметка, тя бе запорирана от ЧСИ.
Оказва се, че имам неизплатен кредит към Частен кредитор- 230лв за 2010 г?( Всъщност кредита си го изплатих,но съм си виновна, че не си звех документ за това. Сега си плащам наивността)
Минали са дела и има Изпълнителен листот 2016 год. Без да съм уведомена.
С лихвите и съдебните разноски сумата става 640лв.

А ПАРИТЕ,КОИТО ИСКА ОТ МЕН ЧСИ СА 1300лв.
Струва ми се, че 660 лв които си начислява ЧСИ са прекалено много.
А в сметката в ,банката която ми е запорилал ЧСИ имаше 200 лв и сега ми е на МИНУС 1500 ЛВ.
Това направо е стряскащо.
Моля за съвет. Какво трябва да направя,за да се намалят таксите на ЧСИ и да ми бъде отблокирана сметката.
По-малка сума бих платила. Но 1300 лв са прекалено много.


Имате две възможности!
Първата възможност е да упълномощите адвокат, който да направи справка по ИД, след което въз основа на действителните обстоятелства, а не по преразказ, да прецени как да процедирате.
Втората възможност е да разчитате на дистанционен съвет от някой в Интернет. Вярно е, че тази възможност има привидни предимства - получавате съвет почти мигновено, при това безплатно, но реалната му приложимост към вашия казус би била равна с тази на съвет, даден от опулярните навремето телевизионни ясновидци....
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Как да обжалвам надвишени такси от ЧСИ?

Мнениеот nikodim77 » 20 Яну 2021, 21:54

Здравейте,
Уважаема 131812 ,
Така като чета, горещо Ви препоръчвам да осъществите консултация с адвокат или др. юрист, вещ в материята. Пишете дати от време-оно (2010-та година), както и 2016 г., така че преди да посещавате ЧСИ и/или да се жалвате относно прекомерността на сумите, които намирате за високи, пак ще повторя – а д в о к а т!!!

пп. Докато съм пишел горното сте получила много полезна насока от lawchoice
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron