начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот vivian20 » 18 Яну 2021, 20:20

Здравейте,
имам изтеглен заем от банка, който не съм обслужвала. Получих писмо от частен съдия изпълнител на стария ми адрес по ЛК. Водя се на друг адрес, Ноо, аз в момента съм в чужбина. Имам 2 деца. Ще звънна на въпросното ЧСИ за сдоговаряне на месечни вноски.
Та, въпросите ми са: (работя на 6 часов договор),
1. Ще изисква ли запор над заплатата ми?
2. Може ли да принуди моите родители да плащат (като, те не са длъжни да се притесняват за моите грешки и дългове).
Аз нямам имущество в България, а в чужбина половин неизплатен апартамент (50/50 с моя приятел).
3. Да се свържа ли с адвокат?
vivian20
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2021, 20:14

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот nikodim77 » 18 Яну 2021, 21:23

Здравейте,
Ще започна от отговор на последния Ви въпрос, който отговор е категоричен, - ДА!!!
На въпрос -2, не, не може да ги принуди!
На въпрос -1, зависи от няколко обстоятелства включително и от текста на съобщението, което сте получили, което на свой ред препраща отново към въпрос (отговор) – 3!
По отношение на това:
Ще звънна на въпросното ЧСИ за сдоговаряне на месечни вноски...

Не Ви съветвам да предприемате тази крачка преди да реализирате съвета за среща с адвокат!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот vivian20 » 18 Яну 2021, 23:24

Благодаря за отговора.
Обмислям да се свържа с адвокат от България. Не съм от много голям град и малко ме притеснява да не излязят познати с ЧСИ-то. Нямам никакви познати адвокати или информация. Ако се свържа с адвокат от друг град, дали ще има по-голяма такса?
Благодаря предварително.
vivian20
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2021, 20:14

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот todorst » 09 Фев 2021, 21:34

Провери как стоят нещата по приетата абсолютна давност.
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот jhoro » 09 Фев 2021, 21:45

vivian20 написа:Но, аз в момента съм в чужбина.
Та, въпросите ми са: (работя на 6 часов договор),
Ще изисква ли запор над заплатата ми?

Не стана ясно, тази заплата и работа - по договор с българска фирма ли е и в българска банка ли се изплаща?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron