начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отстраняване на ученичка 1 клас с комисия.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отстраняване на ученичка 1 клас с комисия.

Мнениеот borislav4444 » 12 Яну 2021, 18:56

Здравейте,
Класна ръководителка е поела инициатива да свика комисия за отстраняване на ученичка на 6години и половина поради изоставяне от материала от първи клас. Може ли да ме посъветвате какво може да бъде направено.Детето говори и разбира не лошо 4 езика, на лице е проблем но съм уверен че детето трябва да получи шанс. Желая аз да поема инициативата къде да бъде преместено детето но поради липса на места може ли да подскажите други варианти/
Предварително благодаря за отделеното време и внимание.
Поздрави,
Борислав.
borislav4444
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Мар 2012, 10:38

Re: Отстраняване на ученичка 1 клас с комисия.

Мнениеот nikodim77 » 13 Яну 2021, 01:25

Здравейте,
Личното ми мнение е, че имате възможност, която не следва да изпускате, да си махнете детенцето от тази учителка! Чак пък комисия щяла да инициира?!? Що за преподавател – класен ръководител е това!!!?! При това, призвана да работи с деца до 10 г…. !?
Вместо да отдаде необходимото внимание по случая, а е налице нормативно уреждане на такъв вид „проблеми”, колкото ще, тя ще се отървава от детенцето.
Час по-скоро си отървете детето от там!
Има т. нар. „Приобщаващо образование” Работа с деца със спец. образователни потребности и ред начини и педагогически методики за помощ на това дете, за откриване на същината на проблема, ако въобще съществува такъв и т. н. Естествено на първо място е родителската подкрепа, изразена в съответното поведение, а ако е необходимо и смия/те/ родител/ли/ следва да посещават специалисти, които да са им от помощ

пп. Вижте, няма срам и неудобство в такива ситуации, родителят да потърси съдействие, да сподели, да се интересува!!! В името на детето по корем ще се влачи - решение ще намери!!! Метафората, която употребих - "по корем ще се влачи" не следва да се бърка с угодия! Има родители, които така се държат например за да купят последен модел компютър или друга глезотия. Това вече намирам за наказуемо (морално, доколкото законът е ограничен), но когато става дума за проблем като този, който е обект на темата..., е да. по корем ще се влача, но ще търся, а и намеря решение!!! Та това е 6-годишно ангелче...!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Отстраняване на ученичка 1 клас с комисия.

Мнениеот sunrise » 13 Яну 2021, 10:56

borislav4444 написа:Здравейте,
Класна ръководителка е поела инициатива да свика комисия за отстраняване на ученичка на 6години и половина поради изоставяне от материала от първи клас. Може ли да ме посъветвате какво може да бъде направено.Детето говори и разбира не лошо 4 езика, на лице е проблем но съм уверен че детето трябва да получи шанс. Желая аз да поема инициативата къде да бъде преместено детето но поради липса на места може ли да подскажите други варианти/
Предварително благодаря за отделеното време и внимание.
Поздрави,
Борислав.

Здравейте! Каква точно комисия се кани да свика учителката? Както колегата е посочил, има приобщаващо образование. Въпросът е, дали детето е с установени някакви специални образователни потребности и евентуално какви. Всички учители гледат да се отърват от подобни деца, без самите да имат каквато и да е компетентност в тази сфера. Минала съм по този път с дете с дислексия и няма да Ви е никак леко, но не угаждайте на всяка даскалка, която я мързи да си върши работата.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Отстраняване на ученичка 1 клас с комисия.

Мнениеот propensity » 13 Яну 2021, 13:45

Ако въпросната комисия е или бъде свикана със заповед на директора, можете да обжалвате в съда по реда на чл. 145 от Административнопроцесуалния кодекс и Закона за предучилищното и училищното образование. Но дори да не е, може да сезирате директора с молба и при отказ да обжалвате него. В случая, тези действия трябва да се извършат от родител, респективно настойник.

В този смисъл, среща с адвокат е задължителна.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron