начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Фирмен сайт с цени?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Фирмен сайт с цени?

Мнениеот kirildimitrov75 » 17 Дек 2020, 16:44

Здравейте,
Фирмата ни има фирмен сайт (сайт каталог) и в него са качени стоки със синмки и описание. Няма обявени цени и бутони като купи или количка. Дава се информация на клиентите. Няма поле за регистрация на потребители. Посочени са телефони за контакти където потребителя може да се обади и да попита за цена. Има и контактна форма, която ако желае може да попълни (име, телефон и имейл) и да ни попита за съответната стока.
Когато човек се свърже с нас чрез телефон или контактната форма му се изготвя оферта и се изпраща. И в последствие ако реши да купи си плаща по банков път и получава стоката.

Ако сложим цени на стоките в описанието, това правили ни онлайн магазин? Няма да има има бутони купи и т.н., няма да има кошница, няма да има регистрация в сайта. Просто информативно ще се сложи в описанието на стоката една цена.
Ако сложим цена в описанието, може ли да възникнат някакви проблеми?

Благодаря!

Поздрави,
Кирил Димитров

*извинявам се ако питам в грешната тема!
kirildimitrov75
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Дек 2020, 16:08

Re: Фирмен сайт с цени?

Мнениеот TheOldMan » 19 Дек 2020, 23:21

Не, тъй като през сайта не може да се извърши реална сделка.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Фирмен сайт с цени?

Мнениеот jhoro » 20 Дек 2020, 15:18

TheOldMan написа:Не, тъй като през сайта не може да се извърши реална сделка.

Съгласен съм с „НЕ“-то, но не и с мотивите (обяснението).
Пример - сайта „Pazaruvaj.com“ е платформа за сравнение на цени и продукти. През него могат да се извършат сделки, но това става с препратка към съответния онлайн магазин.

kirildimitrov75 написа:Ако сложим цена в описанието, може ли да възникнат някакви проблеми?

Това предполага негативна реакция. Не знам как ще съвместите „твърдо обявени“ цени и последващи индивидуални оферти. Колебаещите се клиенти, може да не стигнат до запитване.
Преценете смисъла от подобно действие - в зависимост от това, дали „се целите“ в конкретен сегмент или „масовия потребител“.

kirildimitrov75 написа:*извинявам се ако питам в грешната тема!

Само за протокола - темата е Ваша и няма как да е грешна!
По-вероятно е, да е в грешен раздел, но раздел „Общи дискусии“ си е за всичко.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Фирмен сайт с цени?

Мнениеот kirildimitrov75 » 22 Дек 2020, 11:11

Благодаря за съдействието @TheOldMan и @jhoro!

Весели празници!
kirildimitrov75
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Дек 2020, 16:08


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron