начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

паркирането ... откъм страната на четните номера на сградите

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


паркирането ... откъм страната на четните номера на сградите

Мнениеот i2911 » 10 Юни 2020, 16:51

Когато карах шофьорските курсове учихме :
==========================================================
"ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА"

Чл. 60. (1) В населените места спирането за престой и паркирането по двулентовите пътища с двупосочно движение се разрешават откъм страната на четните номера на сградите, а за извършване на товаро-разтоварна дейност - и от другата страна, ако това не спира движението на пътните превозни средства.
==========================================================
обаче сега не го намирам.
Карахме се с бабката отсреща (аз съм от към нечетните номера).
После като се прибрах се разрових в Гугъл и нещо не го намирам в сега действащия.
Та въпросът ми е :
има ли по-добра организация и аз не я откривам ?
i2911
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юни 2020, 16:12

Re: паркирането ... откъм страната на четните номера на сгра

Мнениеот jhoro » 10 Юни 2020, 17:48

i2911 написа:Когато карах шофьорските курсове ...

Това ще е било доста отдавна! Когато аз започнах да шофирам - имаше изискване „пpeд aвтoмoбилa дa въpви чoвeĸ paзвявaщ чepвeн флaг.“! :lol:
Няма такъв текст нито в закона, нито в наредбата. Актуалното положение е
Чл. 94. (3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път с еднопосочно движение се допуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако това не пречи на движението на пътните превозни средства.

На път с двупосочно движение, паркирането вляво означава навлизане в лентата за насрещно движение.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron