начало

Съдии до ВСС: Шефката на ОС-Благоевград наруши етичния кодекс, предприемете мерки Съдии до ВСС: Шефката на ОС-Благоевград наруши етичния кодекс, предприемете мерки

Нормално ли е продадена кола след 6 месеца да не е на купува

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Нормално ли е продадена кола след 6 месеца да не е на купува

Мнениеот dakiss » 25 Мар 2019, 15:27

Нормално ли е продадена кола след 6 месеца, да не е все още собственост на купувача?
Колата е продадена с Договор за продажба на 26.09.2018г. и заверен от Нотариус.
Преди няколко дни ходих да си плащам данъците и се установи, че колата все още е моя собственост пред данъчните.
dakiss
Младши потребител

Re: Нормално ли е продадена кола след 6 месеца да не е на ку

Мнениеот miko_pk » 25 Мар 2019, 16:47

Отпиши я, гений!
miko_pk
Потребител

Мнениеот dakiss » 26 Мар 2019, 16:46

miko_pk написа:Отпиши я, гений!

Абе сладур, да не си мислиш, че съм й платил данъка :D
dakiss
Младши потребител

Мнениеот borovinka » 27 Мар 2019, 12:41

dakiss написа:
miko_pk написа:Отпиши я, гений!

Абе сладур, да не си мислиш, че съм й платил данъка :D

Вместо да се заяждате, послушайте съвета, даден ви от Митко.
Все още не всички общини имат пряка връзка с регистрите на КАТ и не получават своевременно информация за всяка продадена и регистрирана на ново име кола.
Вашият случай е идентичен.
Просто трябва да подадете декларация по образец в местната ви служба по местни данъци и такси, към която да приложите копие от договора за покупко-продажбата на колата.
Данъците, начислени за нея, ще ви бъдат приспаднати или отписани (за кое от двете ще трябва вие да решите).
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител

Мнениеот dakiss » 04 Апр 2019, 13:32

borovinka написа:.... Данъците, начислени за нея, ще ви бъдат приспаднати или отписани (за кое от двете ще трябва вие да решите).

Ама Вие сериозно ли :D
Аз какво съм виновен, че общината нямала връзка ..... в кой век живеем?
Според закона продавача не прави нищо за прехвърлянето на собствеността си. Купувача е задължен до 14 дни да си прехвърли всичко.
Mай излиза, че той си плаща данъците за колата ама ме търсят и мен :D
dakiss
Младши потребител

Мнениеот stoianovs » 04 Апр 2019, 13:43

За съжаление според закона е едно, а на практика, съвсем друго. Да и от нотариуса трябва да се получава информация по служебен път, нооо. Ако купувача си я е регистрирал на свое име в КАТ, то неговата община получава данни и му я завеждат и му търсят данъка. Но това не значи, че автоматично на теб ти отпада и ти я отписват.
Така, че послушай писалите по-горе и се разходи до общината с копие от договора.
Пиша го от собствен опит.
stoianovs
Младши потребител

Мнениеот kalahan2008 » 10 Апр 2019, 10:38

dakiss написа:
borovinka написа:.... Данъците, начислени за нея, ще ви бъдат приспаднати или отписани (за кое от двете ще трябва вие да решите).

Ама Вие сериозно ли :D
Аз какво съм виновен, че общината нямала връзка ..... в кой век живеем?
Според закона продавача не прави нищо за прехвърлянето на собствеността си. Купувача е задължен до 14 дни да си прехвърли всичко.
Mай излиза, че той си плаща данъците за колата ама ме търсят и мен :D

Ако искате да си спестите нерви, си я отпишете. Ако искате да проявите инат, с аргумента, че живеем в 21 век, това е Ваше право, нищо не правете. Но се опасявам, че след това ще виснете тук във форума да питате "ЧСИ ми запорира сметката за данъци за МПС, което не е мое, в кой век живеем?" и т.н.
Забелязал съм, че хората хабят много нерви, време и пари, само заради собственото си твърдоглавие и инат. Но ако нямаше такива хора, нямаше да има и хляб за адвокатите...
kalahan2008
Активен потребител

Назад към Общи дискусии