начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Фирма (рег. не по ДДС) продава на фирма (рег. по ДДС)

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Фирма (рег. не по ДДС) продава на фирма (рег. по ДДС)

Мнениеот todivano » 22 Фев 2019, 16:19

Здравейте,
Търся помощ свързана с продажба на стоки на магазин който е регистриран по ДДС, а моята фирма не е регистрирана. Фирмата ми е ЕООД (ако е от значение).

Най лесно би ми било да ви дам пример с цифри.
Аз произвеждам продукти за домашен декор. Един от продуктите ми струва 70лв, като аз си слагам надценка 30 лв. и така аз го продавам на 100лв. без ДДС на магазин. С магазина имаме уговорка те да си сложат тяхната надценка която е 40% или сумата става 140лв. Магазина трябва да си плати ДДС следователно 140 х 1.2 = 168лв.

Днес ми писаха от този магазин да ми кажат, че 40% не ги устройва а искат 50% защото аз не съм регистриран по ДДС.

Може ли някой на кратко да ми обясни защо като не съм регистриран по ДДС ми искат по голям процент? Бях на преговори и в още един магазин в който също ми споменаха, че подари факта че не съм рег. по ДДС биха ми взели по голям процент.

Благодаря предварително за помоща!

Тодор
todivano
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2019, 16:09

Re: Фирма (рег. не по ДДС) продава на фирма (рег. по ДДС)

Мнениеот vaskovasko » 22 Фев 2019, 16:46

Обясни им, че и да си регистриран по ДДС твотяа цена ще е 100 лв плюс 20 лв ДДС демек 120 лв., те ще си приспаднат 20 лв данъчен кредит и като продадат продукта за 168 лв с ДДС на клиента, от 28 лв ДДС за внасяне, ще си приспаднат 20лв, ще внесат 8 лв ДДС в бюджета и пак ще си имат 40 лв чиста печалба. Аман от тарикат бизнесмени дето си мислят, че ДДС-то го плащат те. Плаща го крайния потребител. Ако ги устройва добре, ако не - да са живи и здрави - 40 % си е добра надценка.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта