начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Фирма (рег. не по ДДС) продава на фирма (рег. по ДДС)

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Фирма (рег. не по ДДС) продава на фирма (рег. по ДДС)

Мнениеот todivano » 22 Фев 2019, 16:19

Здравейте,
Търся помощ свързана с продажба на стоки на магазин който е регистриран по ДДС, а моята фирма не е регистрирана. Фирмата ми е ЕООД (ако е от значение).

Най лесно би ми било да ви дам пример с цифри.
Аз произвеждам продукти за домашен декор. Един от продуктите ми струва 70лв, като аз си слагам надценка 30 лв. и така аз го продавам на 100лв. без ДДС на магазин. С магазина имаме уговорка те да си сложат тяхната надценка която е 40% или сумата става 140лв. Магазина трябва да си плати ДДС следователно 140 х 1.2 = 168лв.

Днес ми писаха от този магазин да ми кажат, че 40% не ги устройва а искат 50% защото аз не съм регистриран по ДДС.

Може ли някой на кратко да ми обясни защо като не съм регистриран по ДДС ми искат по голям процент? Бях на преговори и в още един магазин в който също ми споменаха, че подари факта че не съм рег. по ДДС биха ми взели по голям процент.

Благодаря предварително за помоща!

Тодор
todivano
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2019, 16:09

Re: Фирма (рег. не по ДДС) продава на фирма (рег. по ДДС)

Мнениеот vaskovasko » 22 Фев 2019, 16:46

Обясни им, че и да си регистриран по ДДС твотяа цена ще е 100 лв плюс 20 лв ДДС демек 120 лв., те ще си приспаднат 20 лв данъчен кредит и като продадат продукта за 168 лв с ДДС на клиента, от 28 лв ДДС за внасяне, ще си приспаднат 20лв, ще внесат 8 лв ДДС в бюджета и пак ще си имат 40 лв чиста печалба. Аман от тарикат бизнесмени дето си мислят, че ДДС-то го плащат те. Плаща го крайния потребител. Ако ги устройва добре, ако не - да са живи и здрави - 40 % си е добра надценка.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron