начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Отказ на отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отказ на отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ

Мнениеот marc12 » 16 Окт 2018, 09:17

Здравейте! Първо искам да кажа, че не съм юрист и моля да ме извините ако не използвам точнната правна терминология. Отказан ми бе отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ. Устно! Предполагам, че този отказ ще бъде офциализиран и писмено в близките един два дни, но към вчерашна дата, когато беше последния срок за подаване на заявление за отпуск. Подадох заявление за разрешение за отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ, придружено от уверение от съответното учебно заведение на 11.09.2018 г. В самото уверение е отбелязан с дати периодът, през който ще се провеждат очнните занятия - 22.10.2018 г. - 10.11.2018 г. С настъпване на седем дневният срок за подаване на заявление за отпуск отидох да попитам лично, тъй като явно 1 месец не е достатъчен да се попълни едно квадратче в заявлението ми (да или не). Отговорът беше да си пусна неплатен отпуск, т. е. Не. Понеже много колеги учат в различни учебни заведения и им е разрешен такъв отпуск, считам, че към мен се проявява някакво лично негативно отношение. Още повече, че специалността която ще изучавам е пряко свързана с работата ми ?!. В тази връзка, предвижда ли законът някаква защита от подобно лично отношение или дискриминация? Трябва ли работодателят да изложи мотиви в становището си "Не" на заявлението за отпуск по чл. 169, ал. 1 от КТ? Има ли законов срок, в който работодателят трябва да се произнесе по заявлението или може да те размотава както си иска? Благодаря предварително
marc12
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2013, 22:42

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron