начало

Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС Отнемането на недекларирани на границата пари, комбинирано със затвор или глоба, противоречи на правото на ЕС

Отказ на отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Отказ на отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ

Мнениеот marc12 » 16 Окт 2018, 09:17

Здравейте! Първо искам да кажа, че не съм юрист и моля да ме извините ако не използвам точнната правна терминология. Отказан ми бе отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ. Устно! Предполагам, че този отказ ще бъде офциализиран и писмено в близките един два дни, но към вчерашна дата, когато беше последния срок за подаване на заявление за отпуск. Подадох заявление за разрешение за отпуск по чл.. 169, ал. 1 от КТ, придружено от уверение от съответното учебно заведение на 11.09.2018 г. В самото уверение е отбелязан с дати периодът, през който ще се провеждат очнните занятия - 22.10.2018 г. - 10.11.2018 г. С настъпване на седем дневният срок за подаване на заявление за отпуск отидох да попитам лично, тъй като явно 1 месец не е достатъчен да се попълни едно квадратче в заявлението ми (да или не). Отговорът беше да си пусна неплатен отпуск, т. е. Не. Понеже много колеги учат в различни учебни заведения и им е разрешен такъв отпуск, считам, че към мен се проявява някакво лично негативно отношение. Още повече, че специалността която ще изучавам е пряко свързана с работата ми ?!. В тази връзка, предвижда ли законът някаква защита от подобно лично отношение или дискриминация? Трябва ли работодателят да изложи мотиви в становището си "Не" на заявлението за отпуск по чл. 169, ал. 1 от КТ? Има ли законов срок, в който работодателят трябва да се произнесе по заявлението или може да те размотава както си иска? Благодаря предварително
marc12
Нов потребител

Назад към Общи дискусии