Страница 1 от 1

Искам да осъдя районен съд заради нанесени вреди

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2018, 15:09
от vassileva_i
Здравейте!

През 2015 година съм платила по банков път изискуема държавна такса на Районен съд в страната. Не споря, че е дължима. През 2018 година получавам покана за доброволно изпълнение от публичен изпълнител вече за таксата + лихвата. Взех извлечение от банката, в което черно на бяло има превод по сметката на районния съд, че съм платила задължението си.

Много се нервирах, че Районния съд не си е гледал работата и ми причинява тези нерви. Искам да го осъдя за нанесени ми неимуществени вреди.

Кой закон следва да се приложи в случая - ЗОДОВ ли? Значи ли че не мога да заведа иск след като моя случай не е сред изброените по чл. 2, ал. 1 от ЗОДОВ?

Как да си търся правата?

Предварително Ви благодаря!

Re: Искам да осъдя районен съд заради нанесени вреди

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2018, 15:48
от svegrigorov
След като е приключило делото, за което Ви осъдят да платите разноски към съда, трябва да изпратите платежното с придружителна молба по делото, за да знаят, че сте ги платили.

Re: Искам да осъдя районен съд заради нанесени вреди

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2018, 17:12
от vassileva_i
Благодаря за отговора!

А на какво правно основание е следвало да изпратя до съда платежното и молбата? Тази молба какво е трябвало да съдържа?

Не следва ли съда служебно да свери, че задължението е изпълнено?

Благодаря!

Re: Искам да осъдя районен съд заради нанесени вреди

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2018, 14:45
от peerapon
Здравейте , искам да попитам : по кой член от СК, бабата и дядото на който са предоставени лични отношения с внука им, могат да поискат

Re: Искам да осъдя районен съд заради нанесени вреди

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2018, 11:49
от tochotocho
Смешно е НО съда е неподсъден. Няма как да съдиш съда. Съдията си е гледал работата. Чиновничката" НЕ СИ Е гледала " работата и е пратила съобщение да внесете държавна такса. ВТОРИ път! За сведение на "посрещачите " - вносната бележка винаги с придружително писмо - до съответния състав на съда. И тогава може да се търси персонална отговорност!