начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Достъп до данните на НИМХ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Достъп до данните на НИМХ

Мнениеот estario » 29 Юли 2018, 23:03

Здравейте,
Имам нужда от данните от измерванията на метеорологичните станции на НИМХ за научен проект, в който взема участие. Доколкото разбирам, според законът за достъп до публичните данни, трябва да може да ги ползваме. Как седи положението и какъв е легалният начин, за да заявя достъп до тях?
Поздрави.
estario
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Дек 2013, 18:14

Re: Достъп до данните на НИМХ

Мнениеот nikodim77 » 30 Юли 2018, 01:33

Здравейте,
Може би имате предвид „Закон за достъп до обществена информация”? ( ето тук: https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134929408 )
Не мисля, че има Закон за достъп до публични данни...
Легален начин? Ами от НИМХ какво Ви отговориха? Какъв отказ Ви дадоха, та опряхте до този форум?
Не мисля, че след като им изложите своето искане с мотивите, които сочите, а те видно са научни, тези от НИМХ ще Ви откажат. :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта


cron