начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Въпрос относно лични документи и полицейски своеволия.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно лични документи и полицейски своеволия.

Мнениеот spaceartisan » 08 Юли 2018, 17:04

Добър вечер, искам да попитам следното: При положение, че съответният полицай, и останалите около него не са се легитимирали, тоест, аз не съм чул и запомнил имена и длъжност (района се подразбира, надявам се ..) при отказ да предам в техни ръце моята лична карта, аз бях задържан 26 часа без вода, храна и тоалетна (най-важното).
Критична точка, аз не съм отказал легитимация, аз съм отказал да предам личният документ в техни ръце. Решението ми да престъпя към това е неколкократното злоопотребяване с правомощия, тоест имам спомен за над 100 пъти в който е трябвало да си свалям гащите и да вадя всичко от джобовете си в малките часове на нощта докъто се прибирам от центъра на София, посока Витоша. При поредния подобен сличай в който естественно не е остановено нищо, дори наличие на какъвто и да било документ у мен с който аз да мога да докажа , че съм бил преджобен в едиси-колко часа, някъде си - се случва така че докъто един шишкав полицай си подмятка картата в ръцете и се чъди дали да ме води до районното или не той ми пъка картата при снимката. Всички се направихме на ударени защото очевидно аз нямам опций който не ми нарушават режима и времето - тоест, само чакат да направя нещо или да кажа нещо за да ме заведат там.

Та въпросът ми е следния: Длъжен ли съм да предавам личната си карта в негови/техни ръце когато полицай ми каже да удостоверя моята самоличност.
Втори въпрос, ако не съм длъжен да я предавам в техни ръце при удостоверяване на моята самоличност, има ли друг момент в който съм длъжен да я предам в техни ръце?

Тъй като не съм изцяло и от Български произход, но съм фин човек който живее без скруполи, как мога да се предпазя от подобни полицейски провокаций?
Това което съм се сетил към момента което би трябвало да бъде в някакви граници на закона, е да предопредя полицайте, че ще правя звукозапис на проверката, в който ги принуждавам да се легитимират на записа, и тогава аз вербално казвам, че предавам моята лична карта на съответното лице, което се е удостоверило по-рано на записа, етц ..

Благодаря предварително за отговорите, извене ме ако съм допуснал груби правописни и пунктуационни грешки.
spaceartisan
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юли 2018, 16:49

Re: Въпрос относно лични документи и полицейски своеволия.

Мнениеот ivanov_p » 09 Юли 2018, 07:37

Напускате България и отивате да живеете в правова страна.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Въпрос относно лични документи и полицейски своеволия.

Мнениеот lawchoice » 09 Юли 2018, 22:29

Добър вечер, spaceartisan,
Законността на полицейското задържане по ЗМВР подлежи на преценка от съда. При надлежно сезиране, именно съдът е този, който следва да даде отговор на поставените в темата въпроси, касаещи законосъобразността на действията на полицейските служители по фактическото ви задържане. При благоприятен за вас изход на съдебното производство имате право на репариране на претърпените от вас вреди.

Наблегнете върху изучаването на българският език, който все още е официалния език по тези земи. По-доброто му усвояване би ви дало и възможност да избегнете в бъдеще непредизвикани нежелани последици.

ivanov_p,
Коя правова държава имаш предвид? Авторът на темата изрично отбелязва, че е обискиран над 100 пъти, както и че се правел на ударен, понеже имал опасения относно спазване на някакъв режим и време /неизяснени в темата/. Полицията има разписани от закона задачи, с различен приоритет, които следва да изпълнява. Така че генерални заключения относно това - коя е правова държава са несъстоятелни. Детайлите са важни!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron