начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Казус със стипендия

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус със стипендия

Мнениеот pdimitrova » 11 Мар 2018, 21:42

Здравейте !
Получавам стипендия от университета, в който уча и установих, че при последното подадено заявление за стипендия, съм сгрешил номера на банковата си сметка. От университета са ми превели стипендията на сгрешената банкова сметка, а в клона на банката ми обясниха, че в такива случаи превода се връща към този, който го изпраща. Обърнах се към счетоводството на университета и им обясних за случая. Този път много внимателно си попълних заявлението и ми казаха, че ще ми преведат парите отново на правилната сметка, но от банката не са ги върнали, както ми казаха банковите служители. Мисля си, че парите се „ изгубиха по трасето ”. Мога ли да направя нещо или ще трябва да пия една студена вода.
pdimitrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Авг 2016, 22:56

Re: Казус със стипендия

Мнениеот doondie » 12 Мар 2018, 00:30

Няма вариант, при който парите да са се "изгубили." Всичко се следи и записва автоматично. Възможно е и двете страни в момента да са прави, тъй като всяка операция отнема различно време, но ако сметката, на която са пратени, не съществува, тогава парите ще се върнат и е въпрос на проверка от служител с достъп до банкирането на университета. Ако получателят обаче съществува, тогава трябва възможно по-скоро да се свържеш с банката, в която е сметката, и да поискаш да уредят въпроса с университета. Иначе би било нарушение на закона, ако парите не бъдат върнати.
Чл. 55. Който е получил нещо без основание или с оглед на неосъществено или отпаднало основание, е длъжен да го върне.
Не може да иска връщане онзи, който съзнателно е изпълнил един свой нравствен дълг.

Из Закон за задълженията и договорите
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron