начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Проблем със сървърно помещение - моля, помагайте!

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем със сървърно помещение - моля, помагайте!

Мнениеот skycat » 06 Мар 2018, 16:34

Здравейте,

Накратко: В държавната фирма, в която работя ме набедиха за IT, да поддържам и организирам сървърно помещение, администрирам голяма база данни, да отговарям (едва ли не с живота си) за какво ли не, сврързано с моята работа..
Преди няколко месеца ми се смени управлението и новото светило (което си няма хал-хабер от моята работа, както и по принцип от техника), ме кара да правя някакви невероятни размествания, гимнастики и др. с техниката, както и да "разградим двора" за други колеги, които според мен нямат много работа там, където влизам аз (сървърното)..

Проблема ми е: Не мога да намеря подходяща правна уредба, която да описва точно как би трябвало да изглежда едно истинско сървърно помещение, как се ограничава достъпа до него, какви са изискванията за разположението на техиката и работните места в такова помещение, как не е хубаво да се отваря достъпа за всички и т.н.
До момента съм открил единствено "НАРЕДБА ЗА ОБЩИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ОПЕРАТИВНА СЪВМЕСТИМОСТ И ИНФОРМАЦИОННА СИГУРНОСТ", В сила от 25.11.2008 г.,Приета с ПМС № 279 от 17.11.2008 г., Обн. ДВ. бр.101 от 25 Ноември 2008г., изм. ДВ. бр.58 от 30 Юли 2010г., изм. ДВ. бр.102 от 30 Декември 2010г., изм. и доп. ДВ. бр.48 от 31 Май 2013г., като се позовавам на чл. 28 и 33, както и Приложение № 2 към чл. 28, ал. 3.

Ще съм благодарен ако някой може да ми напише още нормативни документи, с които да се запозная и да се позова за да не предоставям достъп на трети лица, както и да им сецна желанието да разбутват всичко, което работи от доста години и не съм сигурен ако разместя нещата, дали ще тръгнат пак..
skycat
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2018, 08:13

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта


cron