начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Паркиране проблеми и решения

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Паркиране проблеми и решения

Мнениеот pitasht » 15 Фев 2018, 13:23

Сигурно ще се посмеете на темата ми, но имам голяям проблем.
Така, от известно време понеже сигурно съм уникален карък се паркирам при цялото ми старание така че винаги се намира някой да ме затвори. При целите ми опити да избера място удачно и да мога да изляза без травми и чупене на ламарина все ми се случва обратното.
Ще разкажа само 2-3 случки, а те от началото на годината са десетки и сме още февруари. При последното ми паркиране полицейска кола бе спряла така до входната ми врата шофьорската че при 50те ми кг изобщо не можах да се намъкна в колата и се наложи да влизам през другата врата и да правя граничещи с акробатиката опити да си вляза в моята кола.
Вчера обаче вече ми писна и предприех крути мерки. Шегувам се разбира се. Един ме беше затворил гадно при Софийско паркиране и му ожулих в опита да се кача на тротоара и да изместя колата така че някак да изляза от проклетия соф гараж съвсем леко бронята леко го жулнах нищо особено с малко търкане и спрей ще е като нов но то колата била служебна абе разправии как не ме наби щото съм била спряла на терсене така се изрази. Без малко да извикам и полицията че де да го знам и тупаник можех да си изям. то всичко започна от това дето му казах другият път като паркира на мм от задницата ми да се прави сметка че няма как да изляза и той много се впрегна. Бил се паркирал перфектно, искаше да ми вижда книжката и гражданската. Голям смях човек. Хиляда пъти му казах викай полиция и да приключваме драмата.
Чаках го да вземе решение 10-15 мин да си полафи с шефа и какво ли не щото не знаел бил какво да прави пък нали и да не ме натопи че съм избягала от произшествие. През това време си проверих пощата на телефона и какво ли не. Другият път ще се гримирам лакирам и др. такива.
Смешно ви е ама вече взе да ми писва.
Само няколко часа след това на паркинга хората си спрели успоредно един до друг и аз барабар петко с мъжете до мен 2 свободни место и още поне 5-6 други но един хлапак спрял перпендикулярно на моята кола и ме затворил и като ми кипна честно. Бързам да си прибера детето времето си тече а тоя си лафи и дори не се и опитва да си мръде.
Отидохи и му викам Вече днес един ожулих яко ако смяташ че няма да ти набера ламарините дълбоко се лъжеш не ми пука и 1000лв глоби да ми напраскат, щото аман от тарикати. Не само че се измести на мига ами и отиде на другия край на паркинга явно реши че заканата ми е реална.
И сега въпроса- какво правите в такива ситуации? Ама законно? викате полиция да констатира неправилното паркиране, кривите ламарини и духвате или си купувате най-очукания ярко крещящ фолксваген с пернишка регистрация- извинявам се много Ви обичам Перничани но не се стърпях лепвате всечки ония кретенски табелки които намерете и се надявате всеки дръзнал да ви затвори да осъзнае че сте кретен и няма да ви мигне да го нацепите яко.
Ха сега ако измислите нещо законно по-различно от моето моля да го постнете.
Благодаря че ме изчетохте.
Сега отивам да обядвам чудо ще е ако не са ме затворили пак и да оня тъпанр дето накрая реши да не вика полиция ме снима- това вече мисля ми дойде повече. Търся сега да уточня коя му е фирмата и да се оплача- то не стига че книжката ми иска да видел, че гражданската ми проверява. Само не знаех защо гледа вдясно където ми е винетката, ами и ще ме снима.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1347
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Паркиране проблеми и решения

Мнениеот doondie » 15 Фев 2018, 14:42

Забавни моменти. :)

Ако някой паркира като „втора лента,” това си е закононарушение и се пише акт, ако бъде констатирано. Най-добре звъни на 112 и да пращат, когото искат. От саморазправата можеш единствено допълнителни главоболия да си навлечеш. Като ги глобят веднъж, следващия път ще се замислят дали да паркират като кретени.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Паркиране проблеми и решения

Мнениеот pitasht » 16 Фев 2018, 19:57

Не е втора лента просто се долепва до теб на см от задницата ти щото примерно е за малко и ако онзи отпред се е сменил и също не е оставил място няма излизане.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1347
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron