начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

СТАТУТЪТ НА АДВОКАТА ЗА РАЗЛИКА ОТ АДВОКАТСКИТЕ ОРГАНИ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


СТАТУТЪТ НА АДВОКАТА ЗА РАЗЛИКА ОТ АДВОКАТСКИТЕ ОРГАНИ

Мнениеот stalev » 08 Фев 2018, 15:46

Има разлика между ролята на адвоката за българското правосъдие и ролята на адвокатските органи. Ако първият е орган на правосъдието, функция на държавна власт, учредителен закон, вторите - са изпълнителни органи, и мястото им е равностойно на МП. В целия ред, колкото съдии плащат членски вноски на ВСС, толкова се дължат и от адвокатите - до адвокатските органи. Вижте те за какво се оказва, че са, на практика; какъв прецедент от тук, става практика; вместо нужните защитни от тях действия до всеки адвокат, както и регистърната им дейност, за която единствено са тук. Прилагам статия, от вчера, като до утре, аз съм адвокат като вас, а след това, правоспособен юрист:

Nanio Stalev
19 часа ·

ИЗУМИТЕЛНО, ф а к т. Толкова по-зле, за фактите. Нечувано и невиждано петно на Българското право и държавност, оставено в сила, първо, от Висшия Адвокатски Съвет, след това, от Върховен Касационен Съд.
Днес, 07. 02. 2018г., Висшият адвокатски съвет, София, осъди двама Български Адвокати с влязло в сила определение на Тричленен състав на Върховен Касационен Съд. И с това, имаме първи по рода си случай. По безпрецедентен, в цялата ни история, случай, на петно, на Българското право и държавност. Защото, в следствие от там, в законова санкция, от силата на този прецедент, по Закона за адвокатурата, той поставя началото и става – цяла практика, а именно: че от тук-на татък, Адвокатските съвети, по места, всички без изключение, ще имали това право, да прилагат принудителни медицински мерки, срещу всеки адвокат; в това число, очевидно, и други, частни наказателни мерки, и дела, пред себе си, като адвокатски съвети; винаги и всеки път, ако и когато си наумят, винаги щом им пречи някой адвокат /защо не – и съдия/; докато в същото време, Висшият адвокатски съвет, е освободен, от контролните си функции, на такъв орган по закон; ако и това съдебно определение, да противоречи, и, напрактика, да отменя, определение за съвсем друго, на Петчленен Състав, отпреди, на Върховен Административен Съд, по същия, изцяло недопустим, безпрецедентен случай.
С това, се възраждат т. нар. Сталински тричленки, и тотален терор и фашизъм, над българския народ и техните адвокати. Правото за това, е дадено, на всички адвокатски съвети като държавни /изпълнителни/ органи, в това им лице и качество. Срещу органите на /правосъдната/ власт, които са всички действащи адвокати, само в тяхно еднолично лице, и качество – редом до всички съдии /прокурори и следователи/.
С това, се слага краят на целия терор – и срещу съдебната власт, в тесен смисъл – съдии, прокурори и следователи.
Защото от тук, всички ще се припознаят с двамата души адвокати. Днес, на прага, на 22-ри и сл. век.
Ако желаете, припознайте се и вие, с тези адвокати, ако ли не – подминете.
Настоящата, е с призив, спрете – и се съвземете. До всички компетентни органи, включително посолства, и други държавни органи. Ако желаете, може да се поправи всичко, ако въобще става въпрос за закрила на българския народ, в името на народа.
Случаят е за Хагски съд. По случая е отпочната мярка по закона Актът Магнитски, и на втория адвокат, единствен мъчен от всички юристи в цялата държава, не за първи път, му се дават три групи мерки на закрила по Конвенция против мъченията на държава от НАТО. Документите му се връчиха август и септември, 2017г. Или, налице е признат от НАТО случай на нечовешко мъчение /в степен, до кретенизъм, на извращенията – според цитат на чуждестранния орган/ и преследване от органи, които следва да са държавни, и да се грижат за народа, или, за неговите адвокати.
Наньо Атанасов Сталев – бивш главен следовател на НРБ и РБ до 1995г., адвокат, до 09. 02. 2018г. – още един ден адвокат, въпреки всичко.
/За което, и настоящата публикувам като прост юрист.
За защита по случая, ми се отнеха и правата ми на адвокат, за неплащане на 500 лв. – за членски вноски, общо през годините, за тези терористи; при това, без досега изобщо да имам, какво да е дисциплинарно нарушение; без да е пострадал никой клиент; напротив, моите клиенти, са пострадалите. И въпреки, че съм инвалид, и за случая ми бяха налице 2 листа правилници, да бъда освободен от членски вноски, ме лишиха, ужким, мен, инвалида, от право да съм адвокат, за 6 месеца; защото като инвалид, мога да помагам на други, обезправени по горния ред, но не мога да плащам членски вноски, а от изработеното, от всички бедни, или, фалирани, на които помагам, едва, си купувам хляб, кафе и цигари.
Нещо повече. По моя информация, вероятно следствен усет; възможно е да са присвоили, следващите ни се тук обезщетения, от дадени застрахователи, което сега се опитват да прикрият, с увеличение на членските вноски. Случаят си плаче за военните и изземването им на всички лични документи по мерките по ЗПТ. И да се спрат от дейност, докато се съвземат./

адрес на статията - https://www.facebook.com/nanio.stalev/p ... nref=story


Моля да се замислите, всички.
stalev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2018, 15:30

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron