начало

Няма значение кои места са прехвърлени от Гражданската в Търговската колегия, важна е натовареността Няма значение кои места са прехвърлени от Гражданската в Търговската колегия, важна е натовареността

СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИСТ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИСТ

Мнениеот petar87 » 31 Окт 2017, 12:36

Здравейте,

Бих искал да попитам дали е възможно сключване на договор за наемане на помещение от прокурист за срок от 6 години без нарочно решение от собственика на дружеството?

Благодаря предварително!
petar87
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Окт 2017, 10:23

Re: СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИС

Мнениеот ivan_lawyer » 31 Окт 2017, 14:01

Може, доколкото не съставлява тежест.

Законът казва - да не обременява с тежест имоти.
ivan_lawyer
Активен потребител
 
Мнения: 4745
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИС

Мнениеот petar87 » 01 Ное 2017, 12:03

Много благодаря за отговора!

В случая прокуристът наема имот, а не го обременява с тежест.
Единственото, което ме притеснява в случая е разпоредбата на чл. 229, ал. 3 от ЗЗД.

Има ли някаква съдебна практика в тази насока?
petar87
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Окт 2017, 10:23


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron