начало

Наемодателят си прибрал водомера от язовир „Студена“, който отчитал водата за промишлеността Наемодателят си прибрал водомера от язовир „Студена“, който отчитал водата за промишлеността

СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИСТ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИСТ

Мнениеот petar87 » 31 Окт 2017, 12:36

Здравейте,

Бих искал да попитам дали е възможно сключване на договор за наемане на помещение от прокурист за срок от 6 години без нарочно решение от собственика на дружеството?

Благодаря предварително!
petar87
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Окт 2017, 10:23

Re: СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИС

Мнениеот ivan_lawyer » 31 Окт 2017, 14:01

Може, доколкото не съставлява тежест.

Законът казва - да не обременява с тежест имоти.
ivan_lawyer
Активен потребител
 
Мнения: 4745
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЕ ОТ ПРОКУРИС

Мнениеот petar87 » 01 Ное 2017, 12:03

Много благодаря за отговора!

В случая прокуристът наема имот, а не го обременява с тежест.
Единственото, което ме притеснява в случая е разпоредбата на чл. 229, ал. 3 от ЗЗД.

Има ли някаква съдебна практика в тази насока?
petar87
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 09 Окт 2017, 10:23


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron