начало

Видин вече има нов районен прокурор Видин вече има нов районен прокурор

Свидетелство за съдимост

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Свидетелство за съдимост

Мнениеот gubarnig » 18 Юни 2017, 09:15

Здравейте, понеже нямам възможност лично да отида да си подам заявление за изваждане на свидетелство за съдимост и ако е удобно да попитам нещо. Цитирам:

"КОЙ МОЖЕ ДА ПОДАДЕ ЗАЯВЛЕНИЕТО В БЮРОТО ЗА СЪДИМОСТ?
Всеки български гражданин, с изключение на родените в чужбина и с неизвестно месторождение.
Заявлението може да се подаде:

Лично;
Чрез родител, дете, брат/сестра, съпруг – в този случай се прилага изрично писмено пълномощно.
Чрез упълномощено лице (извън тези по т. 2) – в този случай се прилага изрично нотариално заверено пълномощно."

Така разбирам, че ако изпратя примерно моят брат или баща да ми извади свидетелство, трябва да му напиша едно пълномощно и да го извадя на принтера. Въпросът ми е, нали не трябва да е нотариално заверено и какви са изискванията, каква информация да съдържа. Също така да попитам, в този случай трябва ли да дам личната си карта, след като няма аз да ходя да подавам заявление. Или да си разпечатам едно заявление за свидетелство за съдимост и да си го попълня. Благодаря Ви предварително.
gubarnig
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2017, 09:10

Re: Свидетелство за съдимост

Мнениеот katerinakuch » 04 Юли 2017, 22:33

Попитайте в службата за съдимост.
katerinakuch
Потребител
 
Мнения: 977
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Свидетелство за съдимост

Мнениеот jhoro » 06 Юли 2017, 22:07

След като е написано „изрично писмено пълномощно“ това означава, че в пълномощното трябва да пише:
„1. Подаде от мое име необходимите документи за издаване на свидетелство за съдимост.
2. Да получи готовото свидетелство за съдимост.“
тоест - точно описание на правата, с които го упълномощавате. А не, че просто го упълномощавате „да ме представлява когато и където се наложи“ - както е в този пример - ПЪЛНОМОЩНО-безсрочно
За кръвни роднини от първа степен нотариална заверка на подписа не е необходима.
jhoro
Потребител
 
Мнения: 789
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron