начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот marijyanita » 11 Ное 2016, 11:55

Здравейте!
Въпросите ми може да са малко простовати,но за всичките си 26 години никога не съм харесвала идеята,личните ми пари да седят в банка,както и никога не съм ползвала банкови услуги,и като цяло никак не съм наясно..

Накратко...Имам онлайн магазин,в който продавам разни джунджурии от английски сайт.Поради тази причина ми се наложи и да си отворя банкова сметка,тъй като няма как иначе англичаните да ми пращат пари...Та...преди да стигна до този форум,като нормален човек в клон на Уникредит банк( забележете с 1 работещо гише и като цяло 1 банков служител,в кв.Симеонов/София),опитах да разбера,това което не ми бе ясно...Тази кокошка без да се извинявам за израза,не можа да ми обясни абсолютно нищо.Още на първия ми въпрос я застрелях и видях ,че мъчна ще я бъде тая.На въпроса ми в каква валута да ми е сметката,тъй като ще ми пращат пари от UK,получавам отговор ...лева или евро?!?...Паундове,казвам аз,паундове ше ми пращат .И тя "Ааааааааааа паундове" - така го каза всякаш за 1ви пуът чуваше тази валута...Както и да е,исках просто да добиете представа за какъв трагичен случай става на въпрос(да не говорим че ми беше объркала телефона и трябваш да ходя 2ри път да чакам кат алтава ,шот нали 1 гишето...А МЕ БЕШЕ НАКАРАЛА ДА И ГО НАПИША НА ЛИСТЧЕ...LOL
Та англичаните ми искат ето тези данни за превода
Bank account name:
Banck account number:
Bank name:
bank code:
bank adress:
Bank swit:
Като ходих 2рия път да сменям телефона,я питах тая кокошка ,и ми се струва че и тя ПАК не беше много наясно,защото на bank account name и на bank name ми каза да пиша името на банката
Притесняваме какво да пиша на банк акаунт нейм- предполагам моите 3 имена???
Както и bank account number всъщност IBAN-а ли е или някакви други цифри ще да са??
Банк нейм е ясно - UniCredit Bulbank
bank code i swifta- са едни и същи ,и те са ясни...
Банк адреса - дълго се чудех как точно да изпиша адреса,улица напримерно street или yilitsa трябва да се изпише?

Ще имам да черпя !Благодаря ви предварително хора

P.S Сега се сетих,понеже не исках карта за банкомат,тя каза че не може да ми направи разплащателна сметка,а спестовна?Прецакала ли ме е нещо...отново....
marijyanita
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Ное 2016, 11:37

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот astika » 11 Ное 2016, 14:18

marijyanita написа:Здравейте!
Въпросите ми може да са малко простовати,но за всичките си 26 години никога не съм харесвала идеята,личните ми пари да седят в банка,както и никога не съм ползвала банкови услуги,и като цяло никак не съм наясно..

Накратко...Имам онлайн магазин,в който продавам разни джунджурии от английски сайт.Поради тази причина ми се наложи и да си отворя банкова сметка,тъй като няма как иначе англичаните да ми пращат пари...Та...преди да стигна до този форум,като нормален човек в клон на Уникредит банк( забележете с 1 работещо гише и като цяло 1 банков служител,в кв.Симеонов/София),опитах да разбера,това което не ми бе ясно...Тази кокошка без да се извинявам за израза,не можа да ми обясни абсолютно нищо.Още на първия ми въпрос я застрелях и видях ,че мъчна ще я бъде тая.На въпроса ми в каква валута да ми е сметката,тъй като ще ми пращат пари от UK,получавам отговор ...лева или евро?!?...Паундове,казвам аз,паундове ше ми пращат .И тя "Ааааааааааа паундове" - така го каза всякаш за 1ви пуът чуваше тази валута...Както и да е,исках просто да добиете представа за какъв трагичен случай става на въпрос(да не говорим че ми беше объркала телефона и трябваш да ходя 2ри път да чакам кат алтава ,шот нали 1 гишето...А МЕ БЕШЕ НАКАРАЛА ДА И ГО НАПИША НА ЛИСТЧЕ...LOL
Та англичаните ми искат ето тези данни за превода
Bank account name:
Banck account number:
Bank name:
bank code:
bank adress:
Bank swit:
Като ходих 2рия път да сменям телефона,я питах тая кокошка ,и ми се струва че и тя ПАК не беше много наясно,защото на bank account name и на bank name ми каза да пиша името на банката
Притесняваме какво да пиша на банк акаунт нейм- предполагам моите 3 имена???
Както и bank account number всъщност IBAN-а ли е или някакви други цифри ще да са??
Банк нейм е ясно - UniCredit Bulbank
bank code i swifta- са едни и същи ,и те са ясни...
Банк адреса - дълго се чудех как точно да изпиша адреса,улица напримерно street или yilitsa трябва да се изпише?

Ще имам да черпя !Благодаря ви предварително хора

P.S Сега се сетих,понеже не исках карта за банкомат,тя каза че не може да ми направи разплащателна сметка,а спестовна?Прецакала ли ме е нещо...отново....


Да ти кажа честно, голям бизнесмен ще излезе от теб (пардон: бизнес дама)
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот gudio » 11 Ное 2016, 17:48

Bank account name: Името на титуляра на сметката
Bank account number: = IBAN-а
Bank name: UniCredit Bulbank
bank code: UNCRBGSF
bank adress: Sofia, номер на улица, име на улица str.
Bank swit: UNCRBGSF

мисля, че ще свърши работа
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот doc03 » 11 Ное 2016, 20:30

marijyanita написа:...просто да добиете представа за какъв трагичен случай става на въпрос...

Аз добих ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот genadi5 » 29 Яну 2018, 11:00

Здравейте, колеги! Видях, че има някаква нова услуга за преводи към банкова сметка "Фактор експрес". Някой ползвал ли я е? Търся мнение, защото ежедневно нареждам пари към партньори и ми е сложно да чакам по 1 час в банката....
genadi5
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Яну 2018, 10:57

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот doondie » 29 Яну 2018, 19:39

genadi5 написа:Здравейте, колеги! Видях, че има някаква нова услуга за преводи към банкова сметка "Фактор експрес". Някой ползвал ли я е? Търся мнение, защото ежедневно нареждам пари към партньори и ми е сложно да чакам по 1 час в банката....
Привет,

Не знам за коя банка става дума, но при всички би трябвало да можеш да нареждаш пари по всяко време на денонощието през Интернет банкирането - спестява ти ходенето до клон и висенето, съответно отнема 2-3 минути да се въведат данните. При ПИБ например към момента таксата за междубанков превод е 1,10 лв.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот galin65 » 26 Фев 2018, 10:59

genadi5 написа:Здравейте, колеги! Видях, че има някаква нова услуга за преводи към банкова сметка "Фактор експрес". Някой ползвал ли я е? Търся мнение, защото ежедневно нареждам пари към партньори и ми е сложно да чакам по 1 час в банката....


Здравей, колега! Аз съм ползвал услугата. Удобна е и евтина
galin65
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:56

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот genadi5 » 20 Мар 2018, 10:13

И аз останах доволен. Жената на касата ми каза, че можело и сметките мога да си плащам през Фактор Експрес :)
genadi5
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Яну 2018, 10:57

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот bludniq_sin » 20 Мар 2018, 11:22

Това не е тема за правен форум. Модераторът да закрива.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот doondie » 20 Мар 2018, 11:39

bludniq_sin написа:Това не е тема за правен форум. Модераторът да закрива.
И какво като не е "тема за правен форум?" Неслучайно е в Общи дискусии. Щом темата не е спам или рекламна, няма обиди и прочие, значи няма реална причина да се трие, ако дори на един потребител му представлява интерес. Може пък утре същият да реши да започне тема, която да отговаря на твоите критерии, или да даде полезна информация на някого другиго - така, както на него му е дадена преди това от някой, който вместо да се цупи, че темата му не била за този форум, му е помогнал с каквото може.

От гледна точка на сайта, това най-малкото са допълнителни импресии за рекламите. Дори да имаше модератори в този форум, можеш да се свържеш с тях чрез бутона за докладване за нередност, не да им подвикваш в темата. Колкото и пъти да съм докладвал коментарите, в които един и същи човек с различни регистрации пише против някакви измислени фирми, нито един път не съм получил обратна връзка, така че шансът някой да прочете "молбата" ти тук е минимален. Виждам, че си стар член с немалко мнения, някои от които навярно полезни, но не това е начинът според мен.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот bludniq_sin » 20 Мар 2018, 12:38

Първо - темата е създадена в раздел юридически форум и макар да е в общи дискусии няма общо с тематиката на форума.

Второ - потребителите по-горе, които обсъждат услугите на ф.експрес до момента са имали съответно 1 и 2 мнения във форума. На мен лично повдигането на темата за въпросната фирма, коментарите кое какво може да си плащаш и как спестявало време и било евтино ми прилича точно на реклама.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Банков превод -МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

Мнениеот doondie » 20 Мар 2018, 12:54

bludniq_sin написа:Първо - темата е създадена в раздел юридически форум и макар да е в общи дискусии няма общо с тематиката на форума.

Второ - потребителите по-горе, които обсъждат услугите на ф.експрес до момента са имали съответно 1 и 2 мнения във форума. На мен лично повдигането на темата за въпросната фирма, коментарите кое какво може да си плащаш и как спестявало време и било евтино ми прилича точно на реклама.
Въпросният раздел реално е целият форум. Така че няма как да не е в него.

Въпросните потребители на мен ми се струват един и същ човек. Няма логика някой да се регистрира само и само да каже 2 думи на кръст в отговор на некро постинг, който дори не е свързан с темата. Иначе самата тема е ОК, но въпросните "нови потребители" не са. Можеш да ги рапортуваш, ако те дразнят. Аз мислех, че първият коментар от края на януари е genuine, но явно е тип спам.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron