начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

filtrirane na portove pri dostavkata mi na inet

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


filtrirane na portove pri dostavkata mi na inet

Мнениеот joro » 25 Апр 2002, 10:05

poluchvam kabelen inet. obache imam edin kup filtrirani portove, edin vid mi e osakaten ineta. koeto pri normalni uslovia ne e taka. tova nikyde ne go pishe v dogovora. moga li spored vas da prediavia niakakvi pretencii. ? blagodaraia predvaritelno!!!! mnogo mi e nujna tazi informacia i niama kogo da pitam. nadiavm se tuk se navyrtat kompetenti hora po vyprosa mi.
joro
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2005, 14:21

RE: filtrirane na portove pri dostavkata mi na inet

Мнениеот hebigatsu » 25 Апр 2002, 10:30

Всеки LAN-доставчик има собствен метод на свързване, и ако в договора ви не е упоменат и разгледан този момент, както и параметрите на които трябва да отговаря връзката не виждам какви претенции бихте могли да имате.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: filtrirane na portove pri dostavkata mi na inet

Мнениеот Mb}|{bT » 23 Май 2002, 11:11

Vse mi se struva che tozi vapros ima i drug vazmojen otgovor. A imenno - che ako ne e posocheno v obshtite uslovija na LAN dostavchika sashtijat ne bi trjabvalo da filtrira portove ili pyk da predpriema drugi dejstvija ogranichavashti dostapat do globalnata mreja (kato da zabrani teglene na files s razshirenie *.mp3 ot ftp serveri naprimer). Imenno zashtoto po default se schita che Internet e Internet bez ogranichenija. Na praktika tezi ogranichenija se predpriemat zashtoto providerite plashtat na trafik a predlagat neta na vreme. Vapreki vsichko znam che hebigatsu e po kompetenten v taziu oblast zashtoto konsultira net dostavchik i se e sblaskval s dosta poveche problemi. Na praktika obezshtetenie njakakvo ne mislja che shte mojete da pretendirate zashtoto edva li shte mojete da dokajete realni vredi. Bihte mogli da razvalite dogovora poradi neizpalnenie stiga da dokajete che njamate interes ot chastichnoto izpalnenie koeto nesamneno poluchavate. No vse pak - tova koeto napisah e glasat na spravedlivostta, a hebigatsu - glasat na praktikata po vaprosa. I vse pak - mislja si che i-net dostavchicite bi trjabvalo veche da se nauchat che klientite im iskat kachestvo i korektnost, a ne kakto beshe dopredi 2-3 godini - "Abe da kape tam po malko net" pak bilo i s 1kbps...Kolkoto chata da stava :)
Mb}|{bT
 

RE: filtrirane na portove pri dostavkata mi na inet

Мнениеот CTORH » 03 Юни 2002, 20:15

filtriraneto na portowe se prawi izklu4itelno s cel za6tita ot neprawomerni t.nar. hack ataki :)) t.e. ne wijdam smisula ot nali4ieto na 65536 open ports pri polojenie 4e se polzwat ne powe4e ot 1000 :), no na wuprosa.. to4no za koi ports se oplakwa6 ? 1243 ili 666 ?... powe4eto ISPta polzwat hardware-n firewall kudeto filtered ports sa predwaritelno ustanoweni ( prakti4eski ), ot druga strana ISP servera opredeleno e ma6ina s dosta po-golqma wajnost ot predpolagam wa6eto win based PC... "obache imam edin kup filtrirani portove, edin vid mi e osakaten ineta." <- naprotiw ne e osakaten.. prosto e naprawen opit wie da polu4ite malko po golqma za6tita ot "wun6na namesa" predpolagam i 4e ako ne bqhte runnwali scanner nqma6e i da razberete 4e nqkoi, nqkoga e filtriral portowe w ISP :) "koeto pri normalni uslovia ne e taka." <- predpolagam 4e w 99% ot slu4aite e to4no taka, s tazi razlika 4e portowete se filtrirat samo na routing ma6inata... taka 4e wie de facto ste polu4ili po-dobra usluga ot poso4enata w dogowora ( pri normalni uslowiq )... ina4e ako trqbwa da otgoworq otnosno problema wi s filtriranite portowe.. ima srawnitelno lesno razre6enie : 1. shell na druga ma6ina ( koeto opredeleno pomaga pri nqkoi osnowni deystwiq :)) ) 2. ne si runwayte powe4e scanner4eta i nqma da se mu4ite 3. moje i o6te :)) no towa ne e foruma za tozi rod obqsneniq
CTORH
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 13 Дек 2001, 01:33


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron