начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

"Днешната милиция не бие"

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 07 Сеп 2015, 09:18

Нечовешко: Петима полицаи се гаврят жестоко с възрастен човек в София
Служителите на МВР подритват мъжа, увиват го с тоалетна хартия, слагат му антена и го снимат с телефоните си
http://www.blitz.bg/news/article/359645

"Безпрецедентна гавра на петима полицаи с възрастен човек. Случката е заснета от очевидец, а кадрите са изпратени на Нова телевизия. На видеото се вижда как стражите на реда подритват мъжа, увиват го с тоалетна хартия, слагат му антена и го снимат с телефоните си. Цялата гавра продължава около 10 минути преди човекът да бъде откаран в неизвестна посока с патрулка.
Ето какво пише очевидецът в своя сигнал: "Здравейте! Случката се разиграва на 06.09.2015 около 4:30 сутринта. Петима полицаи, на територията на 3-то РПУ, се гавреха с някакъв човек. Не знам каква е предисторията, но това, което се случи, е безумно. Докато мъжът седи на земята, полицаите го подритваха, закачаха някакви неща по него, сложиха му антена, увиха му главата с тоалетна хартия и го снимаха с телефоните си, гавреха се с него и се забавляваха повече от 10 минути преди да го откарат с патрулката. Това наистина илюстрира нивото на МВР в момента.""
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 07 Сеп 2015, 20:37

Изображение
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот TheOldMan » 07 Сеп 2015, 22:49

Док, нищо лично ма ако не го обявят в медиите а стане тихомълком, мисля че не 24 часа, а цяла седмица никой няма да се усети че полицаите са в почивка.

Живея точно срещу КАТ в Дървеница. Почти всяка вечер няк'ви идиоти с мотори си правят гонка по Драган Цанков. Буквално пред портала на КАТ и СДВР. Не виждам смисъл да се обаждам, тъй като трябва да са тотално глухи за да не разбират какво става буквално под прозорците им.

В Студентски град по нощите почти всяка вечер има някакви партита, на които се изгърмяват такова количество пиротехнически материали, които май ще стигнат за 1 седмица военни действия в Украйна. Буквално ми дрънчат прозорците. И това е около полунощ.

Предполагам че всички чакат някакъв сигнал от гражданин, след който евентуално да отидат и да предупредят тия или ония. После да съставят доклад, че са се отзовали и че са взели еди-какви-си мерки. Но защо трябва да е така? Полицая не трябва ли да се намеси без сигнал след като пред очите му (или покрай ушите му) се вършат безобразия?

Как и да е ...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Сеп 2015, 23:37

Реално - има слаби звена в охраната на градските среди, но всеки сам се защитава с някакви мерки. Но как- да продаде имот, втори Батман ли да стане - няма как. това са богати хулигани - нямат спиране и обикновено им се развива мания за уникалност и най-вероятно прекаляват с глезотиите. Трябва да има класически подход - да направим кръг около такива прояви и да ги изолираме. Вина имат отговорните за текущото им възпитание.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот kolegat » 08 Сеп 2015, 00:32

111888 написа:Нечовешко: Петима полицаи се гаврят жестоко с възрастен човек в София
Служителите на МВР подритват мъжа, увиват го с тоалетна хартия, слагат му антена и го снимат с телефоните си
http://www.blitz.bg/news/article/359645

"


Този опит за дискредитиране на полицията е по-жалък даже и от предишния материал, който пак беше изпратен от буден гражданин. Дано милиционерските отговорни фактори са си взели поука и този път не хвърчат глави и пагони за това, че е бил сгащен някакъв крадец наркоман.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Сеп 2015, 07:39

Откровено казано - едвам не станах отряден в Софийския централен затвор.
То щом там се искаха връзки, не знам какво да кажа, но работата е тежка.

Отделно - това е окръжност - а на латински - цирк, опасващ тези хора, които са пазачи.
Според моите виждания, хлевоустите журналисти са по-вредни от задочник - бакалавър.
Не обиждам с това следващите право - просто маркирам, а иначе ми допада Хекимян.
Наистина - не съм привърженик на кампанийното чистене на редиците на МВР, в частност.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 08 Сеп 2015, 23:34

TheOldMan написа:Док, нищо лично ма ако не го обявят в медиите а стане тихомълком, мисля че не 24 часа, а цяла седмица никой няма да се усети че полицаите са в почивка.

Защото, както повечето "обикновени" граждани, си запознат само с около 5% от това, което върши полицаят (сиреч, само с това, дето го дават по телевизията).

TheOldMan написа:Живея точно срещу КАТ в Дървеница. Почти всяка вечер няк'ви идиоти с мотори си правят гонка по Драган Цанков. Буквално пред портала на КАТ и СДВР. Не виждам смисъл да се обаждам, тъй като трябва да са тотално глухи за да не разбират какво става буквално под прозорците им.

КАТ не е синоним на "Полиция", а едно микрозвено, важно, но малко. Но .. вече казах, за "обикновените" граждани ....

TheOldMan написа:В Студентски град по нощите почти всяка вечер има някакви партита, на които се изгърмяват такова количество пиротехнически материали, които май ще стигнат за 1 седмица военни действия в Украйна. Буквално ми дрънчат прозорците. И това е около полунощ.
Предполагам че всички чакат някакъв сигнал от гражданин, след който евентуално да отидат и да предупредят тия или ония. После да съставят доклад, че са се отзовали и че са взели еди-какви-си мерки. Но защо трябва да е така? Полицая не трябва ли да се намеси без сигнал след като пред очите му (или покрай ушите му) се вършат безобразия?
Как и да е ...

Защото, ако се намеси при нарушаване на обществения ред без сигнал ("няма жалба - няма престъпление (нарушение)"), рискува ... много. Най-малкото рискува, че ако пострада, е действал без сигнал :arrow: действал е без разпореждане :arrow: ... Както и да е ... Закон, наредби, инструкции .... к-во да прайш!

ivan_lawyer написа:...

Иване, имай "в" предвид :D , че 111888 е от хората, които ако заварят "малтретираното" лице да му разбива колата (защото е студено и иска да се скрие на топло, разбира се), ще вдигне глас до ... Шефа, че дошлите полицаи не са го линчували оня на място ... тогава също ще са виновни ... Такива неща ...

kolegat написа: ... Този опит за дискредитиране на полицията ...

Виж, поживях при няколко обществени строя в България ... и при соцЯлистите :) , и при боклу... (пардон, "демократите"), и при дивия капитализъм, дори и сега, при феодалната псевдоолигархия, още мърдам.
Но!
За пръв път, от толкова правителства, управници, народни събрания и т.п., за пръв път ми се случва, дадена власт да драпа със зъби и нокти, (използвайки всякакви методи - атака отвътре, атака отвън, дискредитиране, демотивиране на служителите, въвеждане на ПЗНА, които пречат на работата ... etc., etc., etc.,) ... със зъби и нокти!!!, да няма силна държава, както и държавност. При това критично състояние на обществото ни откъм престъпност, откъм външни вмешателства, откъм национална сигурност, откъм вълната бежанци и пр., вместо да засилват силовите структури, те правят всичко възможно да ги няма. И го постигат.
Имаме отлични бойци, но нямаме армия. За образование, здравеопазване и социални грижи - дори не споменавам. А за полицията - конкретно няма да отварям дума, защото с годините вече ми се смесва кое е и кое не е информация, придобита по служба. Знам какво правех и постигах като полицай през 2005-та, знам какво могат колегите ми сега, през 2015. Като казвам "могат", имам предвид какво им "дават" да правят. Да, думата е "дават". Целта е постигната - липсата на респект към полицая, липсата на авторитет на полицията, липсата на страх от полицията, доведе неизменно до липса на страх от възмездие. Нямам предвид само правосъдие. Защото философията не е да се разкриват престъпления и да се осъждат виновните лица, а да няма престъпления. Превенция, профилактика и предотвратяване на престъпления, в България, днес, е възможно единствено с мерки, прилагани в САЩ преди десетилетия. А те никак не са популярни. Особено от "евро" гледна точка :)


Та, рекапитулативно:
... предложих, преди доста теми - закрийте полицията. Щом е толкова трън в очите. И готово. Икономии за бюджета, огромни! И - дерзайте!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот kolegat » 09 Сеп 2015, 00:54

doc03 написа:За пръв път, от толкова правителства, управници, народни събрания и т.п., за пръв път ми се случва, дадена власт да драпа със зъби и нокти, (използвайки всякакви методи - атака отвътре, атака отвън, дискредитиране, демотивиране на служителите, въвеждане на ПЗНА, които пречат на работата ... etc., etc., etc.,) ... със зъби и нокти!!!, да няма силна държава, както и държавност. При това критично състояние на обществото ни откъм престъпност, откъм външни вмешателства, откъм национална сигурност, откъм вълната бежанци и пр., вместо да засилват силовите структури, те правят всичко възможно да ги няма. И го постигат.
Имаме отлични бойци, но нямаме армия. За образование, здравеопазване и социални грижи - дори не споменавам.


Oт 1944 до сега ни управляват национални предатели. Но такива национални предатели и нихилисти като настоящите управляващи България никога не е имала. Тези са една шайка, подбрана много внимателно в съответните там централи на разни чужди служби с една единствена цел - унищожаването на България. Борисов, Плевнелиев, Митов, Ненчев, Бъчварова, Кунева, Кънев, Москов, Х.Иванов и друг колониален планктон, който се храни от трупа на загниващата ни държава и страданието на българина. Отговорност носим всички ние, защото държавата е целият народ, а не само помиярите в парламента. Тъй че оправдания от типа "не ни дават да работим" и т.н. са безсмислени и не вървят. Няма да ни оправи "здравата работа", както се опитват да ни внушат някои височайши тикви. Единственото спасение е в кървавата революция - масова, гневна и безпощадна. Само че като народ едва ли имаме потенциал за такова нещо. За да се вдигнеш на бунт, трябва да притежаваш неща, които българинът много отдавна загуби - чест, достойнство, патриотизъм.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 09 Сеп 2015, 01:38

"Не дават", в тази система, има доста по-различен смисъл от този, който имаш предвид :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот sterster » 10 Сеп 2015, 10:54

sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот sterster » 14 Сеп 2015, 16:56

народа принадлежи на специализираните сили. :arrow: https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D ... /timeline/
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот lawn73846 » 14 Сеп 2015, 20:00

Колеги,
Имам следния казус - наскоро ме обраха - през терасата ми откраднаха телефона докато се къпех. По съответният ред подадох сигнал на 112 и дойдоха две момчета, които силно казано извършиха оглед и ме изпратиха по направление да си подавам жалба. Тук идва казуса ми, след като бе образувано досъдебно производство и случаят ми бе разпределен към съответния квартален, разбрах, че полицаите са трябвали да ми предложат да извикат екип от криминалисти на оглед, което те не направиха дори обявиха, че няма друго какво да се направи в случая освен подаването на жалба - и така Аз оставам с установена липса, но без доказателства за кражба, което автоматично помага на застрахователите ми да ме "отсвирят" за апарата, а той не е никак евтин и за беда е на изплащане! Питането ми е, тъй и тъй работата да си свършат Аз не мога да ги върна, но поне на урок да ги науча - къде и по какъв ред да подам жалба срещу тези "симпатяги", та да бъде ефективна и да им дам урок.
Благодаря предварително.
Последна промяна lawn73846 на 15 Сеп 2015, 14:46, променена общо 1 път
lawn73846
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 19:43

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот ivan_lawyer » 14 Сеп 2015, 22:13

Аз почитам полицията - но като всеки обикновен гражданин предпочитам да си нямам работа много-много. Най-много да пишеш сума обяснения и това става. Нагледал съм се доста на фолклорни изцепки и така. Всеки трябва да си пази пък вещите - в крайна сметка това са някакви съседчета май. каква е тази чудна тераса дето да влезнат.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот lawn73846 » 14 Сеп 2015, 22:27

терасата е обезопасена с решетка и прекрасно си личи къде са си подпрели стълбата, а как са докопали телефона, честно - шапка им свалям, но мисля, че не точно това е проблема, а това, че не се свърши адекватно работата и това в крайна сметка не е редно, особено за хората, които трябва да са в услуга и помощ на обществото!
lawn73846
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 19:43

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот ivan_lawyer » 15 Сеп 2015, 05:43

В интерес на истината има сезонна активност на някои видове престъпления. Например аз гледах как джебчийки опипват в автобуса. Беше след първото спечелване на изборите от ГЕРБ 2009г., пък аз съм якобинец и реших да мълча. Нямах каузата да извикам Джебчии, внимание. А и - хората са доста мудни в реакцията. Ако бях казал, че ги крадат - щяха да решат, че съм лудо някакво - не става някак да се разкрещиш - крадат чантите. Много такива съм наблюдавал. Е, в конкретния случай рекох на Циганойнеркензен да си сложи ръцете на дръжката - за да не падне при завоя. Тя се учуди и каза, че нямало да падне. Аз се преместих на друго място на спирката и накрая слязох. Няма смисъл от това да се развикаш - ще те вземат за крейзи.

Впрочем аз са ме били понякога - то не може да си винаги победител, ама - нещата са до конкретен случай. Едни ме атакуваха на площад Ленин бившия в София, но аз защитавах служебните пари на кантората - носех заплатите на по-начинаещите юристи. Как да се държа. Направихме цирк, имах кауза. Хванах стола на една вестникарска будка - той завързан с верига - тя дълга, стана мелето. Но имах яростта да им смеля физиономиите. Инак гледам да не влизам в патардии - има неприятни нрави по улиците - ама все пак. Горе - долу с летният сезон се ограничава битовата престъпност. Лично мнение мое е да се изучава локалната обстановка - те не са много наглеците в района около конкретния инцидент. Не е привично, но крадците и вагабонтите са също адекватни и не им се умира за 20 лева. Наистина - решението е да останат на сухо и тогава това ги отказва принудително от навика да вземат директно от другите. Има някои умни начини да изкарваш пари, стига да не ти е чивия главата.
Всички сме крадци в някакъв смисъл, ама то с вежливост един вид. Другото е просене - което е също занаят. Малко по-почтен.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот sterster » 17 Сеп 2015, 09:37

НОЙ източен от пенсионери в младежка възраст -в МВР които един лев осигоровка не са платили :idea:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 17 Сеп 2015, 15:08

http://news.ibox.bg/news/id_558407338
2 цитата от статията "На пресконференцията бе подчертано, че в двете полицейски управления са извършени множество нарушения. Служителите не обработвали сигнали за престъпления или защото не им се разкарвало, или пък защото счели, че случаите са маловажни."

"Прокурор Попов коментира, че хората в Първомай изпитват неимоверен страх от полицията, дори и след арестите на началника на РУП Васил Налбантов и заместника му. Те не желаят да дават показания за извършени от тях нарушения. Имало случаи, в които жени заключвали вратите на къщите си и не желаели да се показват."

А за този случай от 2011г-жалби , подадени до-цитирам "службите"(в друг град, няма връзка с горния случай) срещу определено лице, намерени в къщата на това лице http://news.ibox.bg/news/id_1163796739 Търсиш защита в институциите, жалиш се писмено-срещу опр. лице, с вх номер-както си е по реда, не се работи по жалбата ти, а тя се предава, на този, срещу който се жалиш? Това малко в повече вече идва.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 18 Сеп 2015, 08:31

"Шефът на полицията в Първомай покривал син на бизнесмен - отвличал, биел и шофирал надрусан"

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4990735

"Бащата се "отблагодарил" на ченгето с луксозна кола.

Конекрадец убит от двама братя заради незаведена жалба.

80% от полицаите зареждали гориво и гуляли на аванта, копали градинки в работно време.

Шокиращи данни за анархия и произвол в полицейските управления на Първомай и Асеновград изнесоха разследващите след мащабната операция на отдел "Вътрешна сигурност".

При нея са задържани общо 15 души. Петима от тях са полицаи

от двете управления. Сред тях са шефовете им - Васил Налбантов на РУП - Първомай, и Димчо Темелков на РУП - Асеновград. Още двама служители на МВР са в ареста, като все още към тях не са повдигнати обвинения. Останалите закопчани са извършители на престъпления, които са избегнали наказателна отговорност заради полицейски чадър.

Синът на Димитър Минев, собственик на "Бор-Чвор" в първомайското с. Дълбок извор, е извършил тежка катастрофа през 2012 г.

"Едва ли сега може да се докаже дали е било след употреба на алкохол или наркотици, но пред очите на повече от дузина очевидци в центъра на Първомай 21-годишният водач е бил подменен с друг, който тогава е поел вината. Въпросният човек вече направи признание наред с други свидетели", заяви окръжният прокурор на Пловдив Румен Попов. Той уточни, че замяната на шофьорите е станала пред очите на полицейския началник Васил Налбантов и бащата на младежа Димитър Минев.

"Странно или не, 2 месеца след потулване на случая бизнесменът подарява автомобил на РУП - Първомай

Тъй като даренията в МВР са забранени, Налбантов е помолил свой подчинен да запише колата на свое име
", добави окръжният прокурор. Синът на бизнесмена е отвлякъл и пребил 17-годишен от Първомай, но и този инцидент е бил потулен. По думите на Попов заради безнаказаността, на която се е радвал, младежът извършил ново похищение и побой през май тази година. И този случай не стигнал до прокуратурата. Осъдили го т.г. за пътно произшествие на територията на столицата, което причинил под влияние на наркотици.

Синът на бизнесмена е бил задържан в сряда вечерта. Наказателна отговорност е избегнал и друг бизнесмен от Първомай - Минчо Хубенов,

също близък приятел на полицейския шеф Васил Налбантов. През 2008 г. той купил пасище, където трябвало да направи рибарник, но го превърнал в незаконна частна кариера. Оттам добивал пясък и чакъл и ги продавал.

"Става въпрос за кражба за над 3 млн. лева, тъй като инертните материали са държавна собственост. Полицейски служител от РУП - Първомай, е излъгал в преценката си за добитото количество. Преписката е била приключена, сега е възобновена", обясни апелативният прокурор на Пловдив Иван Даскалов. С парите от изтъргуваните пясък и чакъл Хубенов си купил имоти. Предстои срещу него да бъде повдигнато обвинение за кражба в особено големи размери. Разследващите ще преценяват и дали има доказателства за пране на пари.

От прокуратурата твърдят, че в РУП - Първомай, имало масова практика за незавеждане на сигнали на граждани

по няколко причини - за да не се разкарва патрулът, защото подателят е възрастен или пък служителите на реда преценявали, че случаят е маловажен.

Заради необработване на подадена жалба в първомайското село Караджалово през юни т.г. станало убийство. Двама братя пребили до смърт циганин, който им откраднал кобила с конче.

"Полицаят дори унищожил докладната записка по случая", посочи окръжният прокурор Румен Попов. По думите му сега пострадалите от кражбата са с обвинения за убийство. При разпитите заявили, че "са взели възмездието в свои ръце". Набили апаша, за да покажат в Караджалово как се постъпва с тези, които пипат чужда собственост, когато полицията не си върши работата.

"80 процента от състава на РУП - Първомай, дори и по време на операцията на отдел "Вътрешна сигурност", извършваше в работно време частна стопанска дейност - някои се занимаваха с търговия, други се грижеха за земеделски култури, трети поставяха кафе-машини", разказа Румен Попов.

Събрани са доказателства, че полицаи от РУП-Първомай зареждат личните си автомобили на аванта и ядат и пият в местни заведения, без да плащат. В замяна на това не проверявали собствениците им.

"Става дума за анархия", категоричен е окръжният прокурор

Същата била ситуацията и в РУП-Асеновград.

Служителите и на двете полицейски управления вършели услуги на свои приближени - давали им справки от системата на МВР за криминално проявени лица, както и кой на кого е роднина.

До този момент обвинения са повдигнати на полицейския началник в Първомай Васил Налбантов и на заместника му Румен Дичев. Първият е помогнал на сина на собственика на "Бор-Чвор" да избегне наказателно преследване за причинена от него катастрофа, а в другия случай престъплението не е било разследвано.

Дичев пък е обвинен за лично укривателство във връзка с кражбата на конете в Караджалово и за подкуп от 800 лв.

Според апелативния прокурор Иван Даскалов в малки населени места като Асеновград и Първомай често пъти има срастване между полицията, прокуратурата със силните местни хора. Проведеното до този момент разследване го доказвало.

Оперативните действия в РУП - Първомай, и Асеновград продължават. Очаква се да има нови обвинения.

С разследването са ангажирани 6-ма прокурори, 12 следователи и 35 служители от "Вътрешна сигурност"

"Меко казано, в двете районни управления са се случили доста обезпокоителни неща, и то в продължителен период от време. Ще проявим нулева толерантност към действията на служители, които извършват нарушения, дори и да са на отговорни постове", заяви главният секретар на МВР Георги Костов.

Той призова гражданите да подават сигнали до Инспектората на МВР и прокуратурата. По думите му всеки сигнал ще бъде отработен и доведен докрай. Главният секретар уточни, че са констатирани и множество деяния, които не са престъпления, но представляват дисциплинарни нарушения. За тях ще бъде потърсена отговорност на виновниците.

Началникът на РУП в Асеновград разрешил на цигани да крадат орехи

Началникът на РУП-Асеновград Димчо Темелков е обвинен, че е спомогнал на 5-има души да избегнат наказание за извършена от тях кражба за около 1000 лева.

Става въпрос за цигани, които са брулели орехи без разрешение от общината. Предстои срещу Темелков да бъде повдигнато и обвинение за търговия с влияние.

Вторият задържан от РУП - Асеновград, е началник-група "Икономическа полиция" Иван Бойчев. Той е с две обвинения - че е прикрил тракторист, който крадял дизелово гориво от фирмата си. Бойчев дори си купувал от същия човек дизел на по-ниски цени и зареждал личния си автомобил. В колата му са открити две туби с 40 литра. По тази причина срещу него има и второ обвинение - за вещно укривателство.

Третият арестуван е полицейският инспектор от група "Териториална полиция" в РУП - Асеновград, Владимир Панайотов. Според разследващите той е помогнал на пиян шофьор да избегне наказателно преследване. Дал му указания на кого трябва да плати определена сума, за да бъде променена алкохолната му проба от 1,54 промила на 1,12.

В РУП - Асеновград, са констатирани и други нарушения - освобождаване на шофьор без книжка и неналагане на глоба от 1000 лв. на друг с изтекло разрешително за оръжие.


Димитър Минев, собственик на "Бор-Чвор": Не съм подарявал кола, няма логика да го правя

"Твърденията, че съм опъвал чадър над сина си, не са верни, цялата тази история е смешна." Това заяви пред "24 часа" собственикът на "Бор-Чвор" Димитър Минев.

"Имаше само катастрофа на сина ми преди 3,5 години, но без смъртен случай или средна телесна повреда. Тогава правиха изследвания за алкохол, наркотици и т.н., те бяха отрицателни. Аз не знам за подменен водач, имаше си следствие, свидетели, КАТ. И защо да се подменя водачът, като дори няма жалба, ако е виновен, да му пишат акт за ПТП, да му вземат книжката", коментира Минев. И категорично заяви, че не е подарявал кола на шефа на РУП-Първомай.

"Каква е логиката да го правя заради катастрофа без жертви? И ако това е така, защо досега не са ме арестували за подкуп?", пита собственикът на мандрата в с. Дълбок извор.

"Шефа на РУП-Първомай, Васил Налбантов не го познавам, не съм говорил и по телефона с него. Цялата тази история ми е много интересна. Работя с 1000 човека, няма да си плюя на фирмата", декларира Димитър Минев. Според него е странно и защо досега никой дори не му се е обадил да го пита тези неща верни ли са, не са ли. Обаждането от "24 часа" било първото и единствено.

"Преди седмица разни сайтове писаха, че са ме обрали в Слънчев бряг, а аз там не съм стъпвал от 2 години", твърди Минев. Не можел да го докаже, но има съмнения, че замесването на "Бор-Чвор" в инциденти можело да е умишлено.

"А и синът ми е пълнолетен, всеки си носи кръста за действията. Ако се окаже масов убиец, аз ли ще съм виновен? Да, правил е катастрофи, ама такива имат 90% от българите. Няма и отвличане, не знам да има повдигнато обвинение", каза още Димитър Минев. "
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 18 Сеп 2015, 08:55

Дали обаче от този случай накрая няма да излезе едно голямо нищо, и всички да са абсолютно невинни накрая? Днес сутринта по нова тв журналистът каза,че някакви са обикаляли по домовете, и са плашили местните хора да не отговарят на въпроси на проверяващите инспектори, да не отварят вратите на домовете си.

Да припомним един друг случай, обърнете внимание на последния абзац :shock:


Окончателно оправдаха полицаите от „частния КАТ“ в Бяла Слатина
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2390419


" Четиримата бивши полицаи, които бяха обвиняеми по делото, познато като „Частния КАТ", получиха втора оправдателна присъда. Решението на магистратите с председател на съдебния състав Агнеса Ставарова е окончателно и не подлежи на обжалване или протестиране, съобщава tribali.info.

Ставарова потвърди присъдата от 1 април по описа на Врачанския районен съд.
Бившите ченгета от Бяла Слатина бяха оправдани през април тази година, но протестът на прокуратурата и делото се гледа на втора инстанция, където бе потвърдено решението на първоинстанционния съд.
Мирослав Милчев, Архангел Маринов, Петър Кунински и Светлин Ценов бяха обвинени, че са получавали различни суми и са укривали нарушения по Закона за движение по пътищата. Акцията, довела до обвинението, бе проведена през 2009 г. в Бяла Слатина по заповед на бившия вътрешен министър Цветан Цветанов. Тогава Цветанов уволни шефа на областната дирекция на полицията във Враца Иван Сълов и обяви четиримата полицаи в участие в организирана престъпна група.
Според съдебния състав първоинстанционния съд е приел правилно и законосъобразно, че подсъдимите в качеството им на длъжностни лица не са съставили акт на тогавашния кмет на село Хайредин Радослав Стойков и други личности. Доказателствата по делото сочат, че подсъдимите работят в структурата на МВР, като „младши полицейски инспектор" в полицията в Бяла Слатина и със заповед на началника си са били длъжни да контролират безопасността на движение по пътищата в определени за това участъци.

При акцията през 2009 г. бяха задържани 8 полицаи, но четирима от тях сключиха споразумение с прокуратурата, признаха се за виновни и бяха осъдени. Сега се установи, че останалите са невинни и доказателствата, събрани срещу тях, сочат, че не са извършили престъпленията, в които бяха обвинени. "
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот sterster » 19 Окт 2015, 16:56

http://dnes.dir.bg/news_comments.php?id=20328068 :idea: :arrow: ОТКЪДЕ-НАКЪДЕ ИМ ОСТАВЯТ ОРЪЖИЕ на пенсиите-сигурно по руски модел.......
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron