начало
Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него

diploma&staj

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


diploma&staj

Мнениеот Anita_79 » 24 Дек 2003, 10:04

Kolegi, 6te polu4a diplomata si sled mesec i me interesuva moga li da si tyrsya rabota po specialnostta predi da sym karala staja /zapo4va ot yanuari/ i polojila teoretiko-prakti4niya /edin gospod znae koga/? Ako nyakoj moje da mi razyasni kak stoyat ne6tata i kakvo to4no moga da rabotya predi da sym stanala pravosposoben yurist predvaritelno blagodarya! Veseli praznici!
Anita_79
 

Re: diploma&staj

Мнениеот ДИ » 27 Дек 2003, 18:54

Преди да си изкарала стажа и положила теоретико-практичния изпит, не можеш да се впишеш като адвокат в АК, както и да участваш в обявени конкурси за съдии, съдии по вписванията, следователи и прокурори. В случай, че работодателят няма нищо против липсата на страж и ТПИ, можеш да работиш като юрист-консулт, но за юрист-консулт министерства, ведомства, общини и т.н. стаж и ТПИ се изискват. Най-добрата перспектива е да работиш към някоя адвокатска кантора /колегите го наричат технически сътрудник или стажант/. Внимавай обаче, защото много от тях лъжат - например се договаряш за едно заплащане, а си тръгваш с празни ръце. Можеш и да бъдеш и "без вина виновна" ако се изгуби документ от кантората . Ако в кантората има и други такива "стажанти" могат да ти подлеят вода. Казвам го от опит, защото съм минала по този път.
ДИ
 

Re: diploma&staj

Мнениеот Гери » 28 Дек 2003, 04:31

:"))) ox това за подливането на вода колко ми е познато... ужасно е, но пък те прави един вид по-силен! Като изключим факта, че колегата който се имаше за гений във всяка област на правото и не правеше разлика между поръчка и изработка, но той беше вече вписан, а аз все още стажант... тц, тц, тц и как не ме е срам да се опитвам да му обяснявам такива неща :)))
Гери
 

Re: diploma&staj

Мнениеот SK » 10 Яну 2004, 14:55

Nqma normatiwen akt, ili pone az ne sum sreshtal takuw, kojto da opredelq iziskwane za prawosposobnost za iuriskonsult (i w durjawnata administraciq). nepriqtnoto e, che ot 1 qnuari za naznachawane na durjawna slujba zaduljitelno se prowejda konkurs, a naredbata za konkursite oshte ne e prieta ot MS. Suglasno naredbata za prilagane na edinniq klasifikator za dlujnostite w administraciqta, iuriskonsultite zaduljitelno sa durjawni slujiteli. estestweno, ako stawa duma za rabota w administraciqta, wuzmojna e i rabota na ekspertna dlujnost, no tam prawoto e poi-malko :) Inache towa za adwokatite i magistratite che ne stawa, e qsno. Wse si mislq, che kato za nachalo e po-dobre prawna rabota v administraciqta, otkolkoto sluginaj pri adwokat (izkliucheniq i w dwete posoki ima, estestweno)
SK
 


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron