начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

КУПОН

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КУПОН

Мнениеот bgjurist » 18 Юни 2003, 16:19

ПРАВНА СЪЩНОСТ НА КУПОНА
“И няма други блага за човека, освен тия:
да яде, да пие и да се весели в сърцето си…”
Библия, Ветхий завет, Еклесиаст
Купонът е онова общественоопасно и противоправно деяние, което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо. Обект на купонът са обществените отношения, формирани и развивани в няколко обществени сфери. Той се извършва при хипотезата на смесен фактически състав. От обективна страна, предмети на купона са храните, алкохола и психическото състояние. Храните и алкохола могат да бъдат от всякакъв вид и всякакво количество. За да е съставомерно деянието, е необходимо стойността (цената) им да не бъде явно маловажна (ниска) и да не съставлява ниска степен на обществена опасност. Ако някой от тези фактори е налице, то тогава купонът не е престъпление, тъй като попада под хипотезата на чл.9, ал.2-НК. Изпълнителното деяние е съвкупно – извършва се едновременно чрез ядене (действие), пиене (действие) и веселие (действие или бездействие (при пасивност (слушане) на веселието). Деянието е довършено, когато са извършени всичките елементи поне по веднъж. То е резултатно увреждащо престъпление – резултатът обикновено се проявява на сутринта, но е възможно и по-рано. Възможни са и квалифицирани състави (при повръщане и т.н.). Субект на купона може да бъде всяко наказателноотговорно лице, независимо от пола. Купонът винаги се извършва при необходимо съучастие, което най-често е съизвършителство. Възможни са и подбудителство (“Ха, наздраве!”, “Хайде, бе, тресни му още едно…”, “Който не види дънце, да не види слънце…” и др.под.), а също и помагачество (когато сервитьор или друг съучастник донесе или долее чашата на дееца). От субективна страна, купонът е умишлено престъпление. То може да бъде извършено с пряк умисъл, при формирана в съзнанието на дееца специална цел (да купонясва). Възможен е, обаче, и косвен умисъл – деецът да няма в началото формирана цел, но впоследствие да я формира под различни фактори.
Жельо Желев
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: КУПОН

Мнениеот bgjurist » 27 Юни 2003, 12:16

В момента законодателят разработва процедурата за разследване на купона
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: КУПОН

Мнениеот ТТТ » 27 Юни 2003, 21:23

Жельо,не измествай Стефан Кънев във форума.Явно,че имаш талант на "списувател",но моля те - не тук или поне не така.
ТТТ
 

Re: КУПОН

Мнениеот bgjurist » 28 Юни 2003, 10:24

Че аз нямам намерение да измествам никого. Аз съм си аз и не конкурирам никого. Ако има спор, да го изнесем пред съответния орган по съответния ред, установен от законите :-$
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: КУПОН

Мнениеот ТТТ » 28 Юни 2003, 11:43

Много сериозно ми звучи последното ти предложение.Аз имах усещането,че си готов да предложиш по-скоро да се реализира едно съвкупно,довършено изпълнително деяние,по възможност без да се достига до квалифицирани състави / в контекста на изключително симпатичния ти труд - есето за купона /.
ТТТ
 

Re: КУПОН

Мнениеот bgjurist » 28 Юни 2003, 14:15

Е, утре нали ще изпълним състава на Мери Лу?
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Ами да направим...

Мнениеот gery » 29 Юни 2003, 11:37

... един Дивак :)))
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Re: Ами да направим...

Мнениеот bgjurist » 30 Юни 2003, 22:36

А, ето кой е подбудителят!
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron