начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Pulnomoshtno

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Pulnomoshtno

Мнениеот korekten » 24 Яну 2003, 21:28

Imam konkreten vupros:
Baba mi e invalid 1 grupa s pridrujitel-ne moje da hodi dori.Trqbva da izdade pulnomoshtno na maika mi, koeto da bude notarialno zavereno.A nai-blizkiq notarius e na 50 km.Kak se postupva v takuv slu4ai?
korekten
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот Иван Гаврилов » 24 Яну 2003, 22:23

Отидете при кмета.
Иван Гаврилов
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот darco » 25 Яну 2003, 11:49

Кмета може да ви свърши работа, но има случаи, в които компетентен е само нотариус - зависи за какво става дума.
darco
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Яну 2003, 10:06

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот 777 » 25 Яну 2003, 16:58

Викнете Нотариуса в къщи. Те ходят на място срещу съответното заплащане, ако трябва му осигурете Вие транспорта.
777
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот korekten » 26 Яну 2003, 17:36

Stava vupros za pulnomoshtno , s koeto maika mi da predstavlqva baba mi pred Mtel.Kmeta moje li da izdade takuv dokument,koito sled predstavqne pred notarius da polu4i notarialna zaverka?
korekten
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот 777 » 26 Яну 2003, 22:25

Според мене не може. Единственият, към когото следва да се обърнете е Нотариуса по начина, по който Ви писах по-горе.
777
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот darco » 27 Яну 2003, 02:36

В този случай работа Ви върши и кмета на населеното място. Личен опит.Не забравяйте да напишете обаче точно и ясно за каква конктретно услуга ще е упълномощен пълномощника. Най-добре е да бъдат изброени всички възможни случай, в които даденото лице ще представлява упълномощителя, защото в Мтел са малко "скарани" с правото и едно генерално пълномощно може да бъде проблем за симпатичните момиченца, които обслужват клиенти.
darco
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Яну 2003, 10:06

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот Иван Гаврилов » 27 Яну 2003, 22:53

Мтел са .......
А също така са........
Така че се обадете на *88 и ги питайте дали може кметът да завери такова пълномощно. Обаче предполагам че става въпрос за "инвалидна" карта. Чувал съм че имат странното желание да видят инвалида, преди да одобрят продажбата на такава карта....
Монополи, една страхотна игра...
Иван Гаврилов
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот адвокатче » 27 Яну 2003, 23:36

Уважаем korekten,

не се оставяйте да Ви подведат. Няма за какво и да се обаждате на *88. За Вас и за тези, които не знаят - Законът за нотариусите и нотариалната дейност предвижда, че когато в района няма нотариус, нотариалните действия се извършват от съдията по вписванията при районния съд. Когато в населеното място няма нотариус и районен съд, кметът на населеното място, което не е общински център, а ако е общински център - кметът, заместник-кметът и секретарят на общината, удостоверяват датата и подписите на частни документи, които не подлежат на вписване, както и верността на преписи и извлечения от документи и книжа.

Щом най-близкият нотариус е на 50 километра, то най-вероятно във Вашето населено място няма и районен съд. Така че идете при кмета и го заведете при баба Ви, за да удостовери подписа й върху пълномощното. Кметът трябва да разполага със съответния печат, който да положи върху подписаното пред него пълномощно. Имайте предвид, че за удостоверяване на подписа извън канцеларията на кмета таксата е 4 лева.
адвокатче
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот darco » 29 Яну 2003, 21:23

Чуй се какво говориш!!!! Да пита Мтел... Та дори и те не са над закона...
darco
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Яну 2003, 10:06

до Дарко

Мнениеот Иван » 02 Фев 2003, 18:26

Да бе да не са над закона
Айде стига глупости. Каквото решат това ще стане. те са МОНОПОЛИСТИ. В кой век живееш...
Иван
 

Re: до Иван

Мнениеот darco » 03 Фев 2003, 14:02

До сега винаги съм се справяла с тях, въпреки че не ми е било лесно да им обяснявам , например, че генеално пълномощно от фирма ми дава право да поискам азпечаткаи т.н
darco
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Яну 2003, 10:06

Re: до Иван

Мнениеот badu » 03 Фев 2003, 17:51

specialno Mtel prawqt problemi otnosno pylnomoshtnite s koito inwalidi upylnomoshtawat treti lica da zakupqt SIM karta ot tqhno ime.I kato ti otkajat kakwo shte naprawish.Praw ste za edno - na sa nad zakona. I kakwo ot towa
badu
 

пак до Дарко

Мнениеот Иван Гаврилов » 03 Фев 2003, 21:49

Именно това имах предвид, ако те кажат "НЕ" това е положението. Няма къде да обжалваш, дори и да имаше време да го направиш. "Изрично пълномощно" казват те и повече не ги интересува...
Иван Гаврилов
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот badu » 04 Фев 2003, 23:35

Понякога отказват да приемат и конкретно пълномощно защото са наясно че в повечето случаи се злоупотребява
badu
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот ******* » 06 Фев 2003, 11:23

Заверката на селския кмет има същата сила като нотариалната, за такова пълномощно. Стига и в М-тел да го знаят ;) Но юридически е така както ти казвам.
*******
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот korekten » 09 Фев 2003, 19:05

Blagodarq na vsi4ki za suvetite. Skoro shte razkaja kakvo stana s moq slu4ai.
A za tezi koito mislqt 4e MTel sa nad zakona, shte spomena kolko sa zle v MTel.Na suseda dqdoto e gluh, no e invalid i mu dadoha karta s bezplatni minuti.Povtarqm- na gluh 4ovek.:)))) Sigurno samo za SMS-i.
korekten
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот Jakov » 10 Фев 2003, 23:20

Хора какво говорите съжалявам, че не съм чел всички мнения но това са простички неща и дано не се обиди някой но !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????
Обърнете внимание на "адвокатче" това е верния път и не се давайте на администратори от М-тел да Ви манипулират, освен ако не сте случайни гости в този сайт но все пак ми е приятно да се запознавам и с вашите проблеми при нови такива споделете ги.
Jakov
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Май 2002, 05:20

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот Rallitsa Yanevska » 11 Фев 2003, 23:44

Kmetut moje da pravi notarialni zaverki na podpisi. sledva che i v slichaja e kompetenten da stori tova.
Rallitsa Yanevska
 

Re: Pulnomoshtno

Мнениеот Rallitsa » 11 Фев 2003, 23:49

mnogo pravilno ti go kazvat - chui se kakvo govorish! Predstaviteljat e za tova - da pravi neshtata vse edno si ti, neshto kato tvoi kloning. Oshte poveche che imash i zaverka na podpisa. Ne trjabva da se suzdava porochna praktika!!!
Rallitsa
 

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: thebeast и 26 госта


cron