начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Колеги смятам да съдя една община

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Колеги смятам да съдя една община

Мнениеот Mb}|{bT » 27 Фев 2002, 21:20

Колеги смятам да съдя една община, заради това, че въпреки многобройните жалби на жителите на една улица, фирмата, която е взела на концесия почистването на града най упорито отказва да си свърши работата. В момента пясъкът хвърлян от същата фирма за размразяване на леда си стои така. Улицата е изключително натоварена и се вдигат невъобразими облаци прах. Клиентите ми смятат, че това уврежда здравето им, а също така го застрашава. Става въпрос за малки деца, възрастни хора и лица в трудоспособна възрастр общо около 30 човека. Имам нужда от съвети в следните насоки - 1. Срещу общината ли да заведа иска, срещу фирмата концесионер или срещу двете?
2. Къде мога да намеря нормирани пределните стойности на запрашеността и евентуално литература за последствията за здравето при продължително излагане на високи нива на запрашеност.
Благодаря ви предварително.
Mb}|{bT
 

RE: HELP!!!!

Мнениеот Любомирова » 27 Фев 2002, 21:46

Като чета какви въпроси задаваш по-добре си наеми адвокат.
Любомирова
 

RE: RE: HELP!!!!

Мнениеот Mb}|{bT » 27 Фев 2002, 22:05

Любомирова, защо се заяждаш? Вместо да седиш пред компютъра, да ровиш в непонятни за теб форуми, и да даваш съветчета като леля ти Стоянка от Мало Конаре вземи си купи учебник по граждански процес и попрочети малко...та да се поизвисиш над мъглата от посредственост която те обвива...
Mb}|{bT
 

RE: RE: RE: HELP!!!!

Мнениеот Иванов » 28 Фев 2002, 11:04

Колега, подгответете процеса предварително. След като се сдобиете с допустимите нива за запрашаването, изчакайте един ден, в който духа силен вятър и възложете на поне две независими лаборатории да измерят нивото на запрашаване.
Иванов
 

RE: HELP!!!!

Мнениеот mucho » 28 Фев 2002, 21:03

Според мен трябва да се съди Общината - на нея плащаме местни данъци и такса смет (а както знаем таксата се предоставя възмездно, срещу предоставяне на някаква услуга от органи и организации разни). С концесионера жителите на града нямат никаква правна връзка - Общината има договор. Да си търси от тях парите после по пътя на регреса. А Любомирова наистина най-добре да си мълчи, защото има хора, за които наистина мълчанието е злато - само когато мълчат могат да изглеждат мтдри.
mucho
 

RE:

Мнениеот Христо Дочев » 28 Фев 2002, 21:49

Съвети по първа точка не мога да дам, но тъй като скоро ми се наложи да се занимавам с въпроси, свързани с право на околната среда и ми бяха останали едни препратки. Дано да са Ви от полза. Това е връзка към цялата (или поне така трябва да е) база с нормативни актове, свързани с околната среда: http://moew.govrn.bg/legislation/lawsbul.html Основен източник според мен е Законът за чистотата на атмосферния въздух. ЕС имат много подробни актове на тази тема (както и по повечето проблеми), но надали са възприети както трябва в българското законодателство. А това пък е мисля точно отговор на Вашия втори въпрос - вижте Таблица 3: http://moew.govrn.bg/legislation/airnar9bul.htm Успех!
Христо Дочев
 

RE: HELP!!!!

Мнениеот hebigatsu » 04 Мар 2002, 02:35

Най-добре е в случая да се сдобиеш първо с договора за концесия, и след като провериш отговорността на Общината да ги конституираш като солидарни ответници, защото при всички положения ще ти се наложи да правиш изменение на иска по чл.116 от ГПК. Вземи предвид и другите съвети на колегите( с изключение на "звездата" на правната теория). Веднага ти казвам, че те чака много трудно дело, защото ще твориш съдебна практика. Ако имаш нужда от помощ съм на разположение.(не търся възнаграждение)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: HELP!!!!

Мнениеот Mb}|{bT » 12 Мар 2002, 23:00

Почистиха улицата...чак тъжно ми стана някак... :)))) Иначе - благодаря за съветите...наистина.
Mb}|{bT
 

RE: RE: HELP!!!!

Мнениеот hebigatsu » 13 Мар 2002, 16:21

Пу-у-у язък!!!!! Таман се наточих на интересен казус!
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта


cron