начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Книгите, които харесвате

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kostadin_yordanov » 17 Юни 2011, 23:21

Започва фестивалът „Таласъмия"

Фенове на фантастиката и митологията се събират в днес /17 юни/ вечерта в Старозагорски минерални бани. Откриването Фестивалът „Таласъмия" беше в 18,00 часа днес. В събота /18 юни/ програмата включва:
10.00 - 11.30 Как се прави фантастична анимация - лектор Антония Дончева
13.00 - 15.00 Проблеми пред книгоиздаването на фантастична литература в България
18.00 - Обявяване на резултатите от конкурса „Таласъмия 2011" и награждаване (наградените разкази се публикуват в сборник)
...
Фестивалът „Таласъмия" се провежда всяка година без прекъсване, от 2001 - ва насам.
Първоначално, идеята за него възникна във Старозагорския клуб по екокултура и фантастично изкуство "Уибробия". С течение на годините, успяхме да привлечем съмишленици и участници от цялата страна. Получаваме подкрепа и от читалище "Георги Илиев" гр. Стара Загора, с чиято помощ издаваме сборник със разкази, отличени на ежегодния литературен конкурс свързан с фестивала "Таласъмия".
Сред участниците на "Таласъмия", има български автори на литература, издатели /идателство „Квазар"/, утвърдени имена от преводачите на чуждоезична литература /Светлана Комогорова - Комата, Любомир Николов/, също така и много обикновени фенове на тематиката.
Всяка година организираме уъркшопи, в които се изработват предмети, накити или пособия, които отразяват погледа на хората към духовното и изкуствата.
...

17 юни 2011
http://www.cross-bg.net/balgariya/88-no ... alasamiyaq
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 23 Юни 2011, 15:41

Здравейте :)

Позволявам си да Ви представя една книга, която излезе съвсем скоро:

"В какво вярва НЛП?"

http://books.challengingthelaw.com/v-kakvo-viarva-nlp/

Тя не е в областта на правото и много се чудех дали да я споделя в форума :roll:
Но след разговор с приятел колега, който определи книгата като "НЛП-обща част" ;)
- тъй като разкрива основните тези в НЛП, извадени пред скоби :),
реших, че бих могъл да я споделя с участниците във форума.

Материята е пряко свързана с непрекъснатата работа с хора,
каквато е и работата на нас - юристите.

Книгата е посветена на невро-лингвистичното програмиране -
сложна дума, зад която стои система от умения в областта на
практическата психология, обединяваща успешни стратегии
за личностно развитие и ефективна комуникация.

За представяне на НЛП може да се прочете и тук:
http://books.challengingthelaw.com/psih ... hta-v-nlp/

книгата съдържа над 100 карикатури и има за цел да представи
материята по един забавен и интригуващ начин.

Ще се радвам, ако споделите Вашите впечатления и мнения.
Още повече - ако тя стане една от книгите, които някои от вас харесват :)

Поздрави
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kalahan2008 » 24 Юни 2011, 09:54

stoyan_stavru написа:Ще се радвам, ако споделите Вашите впечатления и мнения.

НЛП не се изучава в българските университети, а и в западните също. Модерно е в страни като Русия, Бразилия и др. Общо взето, същото се базира на когнитивно-поведенчески техники, поради което страда от липса на оригиналност и не се приема насериозно в професионалните психологически среди, но са доста агресивни като реклама и маркетинг, организират разни курсове и семинари, всъщност са нещо като секта.
Ако искате да четете булевардна психология - ок, но ако се интересувате от сериозна наука, не ви го препоръчвам.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 24 Юни 2011, 11:00

Здравейте, Kalahan2008,

Всъщност това е позиция, която се основава на впечатления от съществуващите към настоящия момент "на пазара" в България обучения и най-вече тези с агресивен маркетинг :) Аз също често се ядосвам на начините, по които се представя НЛП и впечатлението, което остава те.

Именно за тях използвам понятието "Плацебо НЛП" :arrow:
http://www.inspirelearning.net/2011/03/placebo-nlp/
Критика към това повърхностно отношение към НЛП се съдържа и в самата книга...

НЛП обаче може да предложи много повече в момента, в който премахнем обещанията за лесно достъпни резултати и осъзнаем, че всяко нещо изисква постоянство и полагане на усилия. Оригиналността на НЛП не е толкова в съдържанието, колкото в систематизирането на знанията и превръщането им в ясни модели за директно приложение. Казвам го не само като човек, който от любопитство е чел книги по НЛП :), но и като магистър по Психология и като сертифициран НЛП Мастер.

В този смисъл приемам като напълно разбираемо, но насочено само към "настоящото състояние на пазара" :) определението "булевардна психология". При достатъчно задълбочено познаване на НЛП и представянето му от преподавател с необходимото отношение, съм убеден, че оценката за него би била съвсем друга :idea:

Има много неща, които могат да бъдат научени в НЛП,
стига човек да е отварен за тях и да се отнася с необходимата доза сериозност
(и разбира се - с щипка хумор, както съм се опитал в книгата),
а не да иска резултати за 24 дни ;)

Разбира се, не става въпрос и за наука.
По-склонен съм да използвам термина практическа психология,
тъй като уменията в НЛП са изцяло насочени към прилагането им в ежедневната практика.

Поздрави,
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот georgimalinov » 24 Юни 2011, 11:03

Привет,
харесвам ето тези книги:

The Wise Man's Fear от PATRICK ROTHFUSS
Кризисна икономика. Основен курс за бъдещето на финансите от Нуриел Рубини & Стивън Мим
Петте нива на сигурността от доц. д-р Николай Слатински
И сега много искам да прочета Сблъсък на пазари: Инвестиционни стратегии за епохата на глобална икономическа промяна от Мохамед Ел-Ериан! :)
georgimalinov
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2011, 10:19

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kalahan2008 » 24 Юни 2011, 12:10

stoyan_stavru написа:Здравейте, Kalahan2008,

Всъщност това е позиция, която се основава на впечатления от съществуващите към настоящия момент "на пазара" в България обучения и най-вече тези с агресивен маркетинг :) Аз също често се ядосвам на начините, по които се представя НЛП и впечатлението, което остава те.

Именно за тях използвам понятието "Плацебо НЛП" :arrow:
http://www.inspirelearning.net/2011/03/placebo-nlp/
Критика към това повърхностно отношение към НЛП се съдържа и в самата книга...

НЛП обаче може да предложи много повече в момента, в който премахнем обещанията за лесно достъпни резултати и осъзнаем, че всяко нещо изисква постоянство и полагане на усилия. Оригиналността на НЛП не е толкова в съдържанието, колкото в систематизирането на знанията и превръщането им в ясни модели за директно приложение. Казвам го не само като човек, който от любопитство е чел книги по НЛП :), но и като магистър по Психология и като сертифициран НЛП Мастер.

В този смисъл приемам като напълно разбираемо, но насочено само към "настоящото състояние на пазара" :) определението "булевардна психология". При достатъчно задълбочено познаване на НЛП и представянето му от преподавател с необходимото отношение, съм убеден, че оценката за него би била съвсем друга :idea:

Има много неща, които могат да бъдат научени в НЛП,
стига човек да е отварен за тях и да се отнася с необходимата доза сериозност
(и разбира се - с щипка хумор, както съм се опитал в книгата),
а не да иска резултати за 24 дни ;)

Разбира се, не става въпрос и за наука.
По-склонен съм да използвам термина практическа психология,
тъй като уменията в НЛП са изцяло насочени към прилагането им в ежедневната практика.

Поздрави,

Не съм фен на когнитивно-поведенческите подходи, към които според мен се числи и НЛП. Моите интереси са към дълбинната психология и системния подход - Юнг, Морено, Милтън Ериксън и др. Както и да е, всеки може да харесва, каквото си иска. Но за мен НЛП не е нищо особено.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот advokat__nikolov » 26 Юни 2011, 23:51

stoyan_stavru написа:Здравейте, Kalahan2008,

Всъщност това е позиция, която се основава на впечатления от съществуващите към настоящия момент "на пазара" в България обучения и най-вече тези с агресивен маркетинг :) Аз също често се ядосвам на начините, по които се представя НЛП и впечатлението, което остава те.

Именно за тях използвам понятието "Плацебо НЛП" :arrow:
http://www.inspirelearning.net/2011/03/placebo-nlp/
Критика към това повърхностно отношение към НЛП се съдържа и в самата книга...

НЛП обаче може да предложи много повече в момента, в който премахнем обещанията за лесно достъпни резултати и осъзнаем, че всяко нещо изисква постоянство и полагане на усилия. Оригиналността на НЛП не е толкова в съдържанието, колкото в систематизирането на знанията и превръщането им в ясни модели за директно приложение. Казвам го не само като човек, който от любопитство е чел книги по НЛП :), но и като магистър по Психология и като сертифициран НЛП Мастер.



В този смисъл приемам като напълно разбираемо, но насочено само към "настоящото състояние на пазара" :) определението "булевардна психология". При достатъчно задълбочено познаване на НЛП и представянето му от преподавател с необходимото отношение, съм убеден, че оценката за него би била съвсем друга :idea:

Има много неща, които могат да бъдат научени в НЛП,
стига човек да е отварен за тях и да се отнася с необходимата доза сериозност
(и разбира се - с щипка хумор, както съм се опитал в книгата),
а не да иска резултати за 24 дни ;)

Разбира се, не става въпрос и за наука.
По-склонен съм да използвам термина практическа психология,
тъй като уменията в НЛП са изцяло насочени към прилагането им в ежедневната практика.

Поздрави,


Привет колега Ставру, Николов студент по право .

Колега, Ставру, искам, ако е възможно, да дадете компетентно мнение за книгата на Д.Дабев Гражданскоправни основи на менителницата от 1929 г. Невъзможно е да не сте я чели. Споделете, интересно ще ми е да чуя мнението Ви.

Иначе Проф. Кацаров е разработил отлично менителницата. Чел съм я поне 400 пъти от него. Всъщност темите за Търговското предприятие и Менителничното право са ми любимите теми от Търговското право.

Обект или параобект е ТП според Вас?


Може ли да се намери докторската дисертация на д-р Гудев Основни въпроси от правото на римското поръчителство. Както много добре знаете д-р Гудев се е явил заедно с Петко Венедиков на конкурс за доцентура в СУ през 1931 г. и доктор Гудев го е проборил. Но после Петко Венедиков е открил, че д-р Гудев преписал труда на Паул Крюгер - Дигестите, и то буквално.И затова ми е интересна тая дисертация.

Дали има преведена на български монографията Д. Чечот Участници в исковия Гражданския процес ? Имам я на руски, ама кофти работа.


А и още нещо, дали е възможно да се намери някаква снимка на Проф. Долапчиев. Питах в юридическата библиотеката на СУ, ама ми казаха, че трябвало да потърсят., но едва ли щяло да стане. Какво да търсят за Бога, той е бил декан на ЮФ, посланик в Лондон, първи в света е създал правно логическа теория за противоправността. Снимката на покойния професор трябва да краси аудиториите на СУ. Това е най-мъдрия юрист на всички времена!
advokat__nikolov
 

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 27 Юни 2011, 10:07

Здравейте, advokat__nikolov,

Впечатлен съм от информацията, с която разполагате ;)
Доста повече от тази, с която разполагам аз :D

Относно Дружелюб Дабев (определено много хубаво българско име!) бих искал да кажа, че стилът му е типичният стил от първата половина на миналия век, свидетелстващ за широко скроен и мислещ правен интелект. Първото сравнение, което правя, е това с научните трудове на Кръстьо Цончев. От Дружелюб Дабев в личната си библиотека имам единствено копие от наскоро препечатаната му статия "Скрит пълномощник и сламен човек (подставено лице)" - Търговско право, 1995, № 5. Ако разполагате с копие от "Гражданскоправни основи на менителницата", с удоволствие бих я прочел и споделил своето мнение :)

За съжаление не бих могъл да Ви помогна и с останалите книги и монографии. По-полезен бих могъл да Ви бъда в областта на вещното право, където имам доста стари автори :)

В България много трудно се намира стара (от преди 1945 г., ... :? всъщност и след това до края на 80-те) юридическа литература, отчасти и поради факта, че в библиотеките ценните неща отдавна липсват... :( Това не просто лишава библиотеката от съответната книга, но отнема и възможността на всички, които биха искали да се запознаят с нейното съдържание, да получат ценно познание...

Струва ми се, че подходящо решение би било въвеждането на изискване за сканиране на всяка книга в библиотеката, което ще позволи възпроизвеждането й (макар и не в оригиналния й вид, но поне като съдържание) при загубване/кражба на хартиеното копие.

Относно правната същност на търговското предприятие съм споделял („Прехвърлянето на търговското предприятие и неговият вещноправен ефект”, сп. “Собственост и право”, кн. 6, 2008, стр. 5-13, донякъде и в http://challengingthelaw.com/targovsko- ... edpriatie/), че за мен то е по-скоро способ за индивидуализиране на определено имущество (като правна съвкупност), за прехвърлянето на което законът е предвидил облекчена форма за действителност.
Спорът относно правната природа на търговското предприятие като цяло е неизбежен ;) ...

Поздрави!
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 27 Юни 2011, 17:08

kalahan2008 написа:Не съм фен на когнитивно-поведенческите подходи, към които според мен се числи и НЛП. Моите интереси са към дълбинната психология и системния подход - Юнг, Морено, Милтън Ериксън и др. Както и да е, всеки може да харесва, каквото си иска. Но за мен НЛП не е нищо особено.


Здравейте, отново kalahan2008,

Между другото Милтън Ериксон е един от вдъхновителите на НЛП :)

С неговото име са свързани два от основните инструменти в НЛП:

- т. нар. Милтън език и
- Ериксоновата хипноза.

:)

Поздрави!
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот advokat__nikolov » 28 Юни 2011, 19:32

Доктор Ставру, бихте ли помогнали с една справка. Кога точно Гражданското ни право приема пандектната система. Доколкото имам информация, това трябва да е станало през 1950 г., тогава приемат сегашния ЗЗД. Правя този извод, защото Иван Апостолов издава своя труд Общо учение за облигацията през 1947 г. Но тогава у нас е действала институционалната система и именно Иван Апостолов е първият наш юрист, който базира своя труд на пандектната система. Или може би бъркам. :roll:

Иначе много ми е мъка за Любен Диков. Толкова човека се е мъчил законодателно да въведе германските правни традиции в България в областта Търговското право. Когато се върнал от Германия, където защитил доктората си, разказал на студентите си за абстрактна сделка, а тогава студентите с ококорени очи зяпали с учудване :D Но един ден, малко след преврата, трима мъже въоражени с автомати нахлули в Софийския университет, влезнали в аулата на университета, където той изнасял лекция на студентите си, и го отвлекли :(


ИВАН АПОСТОЛОВ (1910-1981), личен архив, снимка учебник
Изображение
advokat__nikolov
 

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 28 Юни 2011, 21:12

Здравейте, advokat__nikolov,

Всъщност в България пандектната система (образец ГГЗ от 1896 г.) все още не е възприета съвсем "легално" ;)

Тя предполага наличието на Граждански кодекс, който да съдържа и общи разпоредби (обща част), съставляващи "Гражданско право - обща част". Въпреки многократните опити за приемането на подобен кодекс, той все още не е част от "нормативната действителност" :)

Останалите "парчета от пъзела" (специалните части по клонове) са налице:
- вещно право: ЗС (обнародван 16.11.1951 г., в сила от 17.12.1951);
- облигационно право: ЗЗД (обнародван 22.11.1950 г., в сила от 1.01.1951);
- авторско право: ЗАПСП (обнародван 29.06.1993 г., в сила от 1.08.1993) - клон, който е по-специфичен за възприетата в България система;
- семейно право: СК (обнародван 23.06.2009 г., в сила от 1.10.2009);
- наследствено право: ЗН (обнародван 29.01.1949 г., в сила от 29.04.1949).

От посочените закони най-"възрастен" (истински нормативен "старец" :)) е Законът за наследството. След него е ЗЗД, а "бронзът" е за ЗС!
Разбира се, СК-младши :) (2009) има няколко "възходящи родственика": СК-старши (1985 г.) и СК-старий ;) (1968 г.)

Като цяло обаче, ако търсим кой е първият закон, поставил началото на това, в което днес разпознаваме "съвременната българска пандектна система", може би това е Законът за наследството :idea:

Поздрави!

ПП: Любен Диков е голям български юрист, чиято следа винаги ще присъства в българската правна наука!
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот advokat__nikolov » 15 Юли 2011, 03:45

:D :D :D :D

Благодарности за отговора :wink:


"Вещноправно действие на смъртта"
Изображение


Изображение
advokat__nikolov
 

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 15 Юли 2011, 10:20

Уау!

:D :D :D

Много са добри - и двете!
Определено откривам ясен замисъл ;)

:idea:

С благодарност.
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот aron_davidov » 24 Окт 2011, 16:22

"Проект Смърт"
Смъртта заслужава да бъде превърната в проект. Тя е стабилна, безотказна и вечна. Мнозина биха купили нейни акции, ако ги имаше на борсата. Тя е шансът ни да живеем по-смислено и да си отидем по-мъдро – ако погледнем на всичко през призмата на края. Когато мозъкът осъзнае, че съществува реална опасност да настъпи смърт, всичко друго остава на заден план – възгледи, принципи, задръжки, социално програмиране. Никога не е късно да се научим как да умираме, как да приемаме смъртта на близките и как да живеем. Времето е като автобус 204 през епохата на зрелия социализъм - може да го свиваш и разтягаш. Може да направиш от три, четири, или шест месеца цял един живот. А може да напъхаш един живот и в пет минути. Това е основното послание на сборника, обединил откровените разтърсващи истории и размисли за смъртта от 28 журналисти, писатели и университетски преподаватели на възраст от 25 до 80.
Aвтор: колектив
Пепа Витанова съставител

http://www.ciela.bg/?p=book_view&aid=930
Не съм я чел, но мисля да се сдобия.
Аватар
aron_davidov
Потребител
 
Мнения: 298
Регистриран на: 27 Юни 2010, 15:00

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот teogeo » 25 Окт 2011, 14:42

advokat_nikolov, пише се "въорЪжени" (от орЪжие). И ... не се оправдвай - незнанието не оправдава :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот nikodim77 » 31 Окт 2011, 00:46

Бих казал, че тези книжки си заслужава да бъдат прочетени:
„Мост през вечността” на Ричард Бах и друга негова книжка „Джонатън Ливингстън Чайката” А в момента чета „Пътят на душите” на Мйкъл Нютън
Всъщност темата е хубава, но има токова хубава литература написана на тоя свят, че темата ще е неизчерпаема или както каза един от героите в един филм „"...умножи го с безкрайност и го прибави към дълбините на вечноста" А за съжаление технократичния свят ни отнема красивото усещане да по-прочетем някоя и друга книга.

Най- голямото богатство на този свят са децата, любовта и книгите...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kostadin_yordanov » 10 Ное 2011, 17:10

Будистки приказки за щастие

Изображение

За книгата:

Живеем в интересни времена. Забързани, стресирани и уморени, често забравяме да се радваме на вълшебното пътешествие, наречено живот.

Настоящата книга е сборник с вдъхновяващи истории за надеждата, любовта и прошката, за превъзмогването на страха и освобождаването от страданието, които отразяват безвременната мъдрост на будизма. Авторът, монах от 30 години, е събрал много приказки, будистки притчи и мъдрости, както и истински истории, които той използва да събуди повече любов, състрадание, радост от живота и осъзнатост у своите читатели.

Разказани увлекателно, с чувство за хумор, тези приказки ще ви накарат да се замислите и да се посмеете, но най-вече ще ви помогнат да отворите сърцето си за чудото на живота.

Позволи си за миг да почувстваш покой
и ще разбереш
колко безразсъдно си се лутал насам-натам.
Научи се да пазиш мълчание
и ще забележиш,
че си говорил твърде много.
Бъди добър
и ще осъзнаеш,
че прекалено строго си съдил другите.


За автора:

Аджан Брам е роден в Лондон през 1951 година. На 16-годишна възраст се запознава с първите будистки книги и оттогава смята себе си за будист. Интересът му към религиозно-филосовското учение и медитацията се задълбочава, докато следва теоретична физика в „Кеймбридж”. Дипломира се и преподава в продължение на година, след което заминава за Тайланд, за да стане монах.

Посветен е в монашески чин на 23 години от настоятеля на манастира „Уат Сакет“ в Банкок. Девет години Аджан Брам прекарва в обучение и медитация под вещото ръководство на известния будистки учител, смятан за светец, Аджан Ча. В момента Аджан Брам е настоятел на будисткия манастир „Бодхиняна” и духовен глава на будистката общност в Северна Австралия.
Хиляди хора от цял свят се стичат, за да чуят лекциите на Аджан Брам, а блогът му се посещава от 20 000 души дневно.

Аджан Брам е и автор на международния бестселър “Отвори сърцето си“. До момента правата за книгата са купени в 16 държави, а отзивите за нея са много добри.

Изображение

10.11.2011
http://culture.actualno.com/news_367492.html
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот redblood » 24 Ное 2011, 19:42

Любимата ми книга е 48 закона на властта на Робърт Грийн. Силно я препоръчвам за начинаещи юристи. На мен ми отвори очите за много неща. 8)
Аватар
redblood
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Ное 2011, 18:54

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот nayden_papov » 19 Сеп 2012, 10:04

Стивън Кинг ми е любимия наслаждавам се когато чета неговите книги. Препоръчвам ги на всеки който си пада по такав стил
nayden_papov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Сеп 2012, 09:30

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот vili_spasova » 14 Авг 2017, 15:00

Години наред темата стои девствена, като рускиня на Смокиня. Друга тема за любими автори е заключена, сакън някой се излъже и вземе да пише. Пък и време няма за четене или може би да споделим какво сме прочели...

Сега сериозно по темата:
Айн Ранд "Изворът" и "Атлас изправи рамене" - трите тома. Без коментар. Който е прочел знае за какво иде реч. Авторката ми я препоръча горещо приятел - икономист.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron