начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Защо ми променихте заглавието на темата?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Защо ми променихте заглавието на темата?

Мнениеот адвокатката Петрова » 28 Дек 2002, 22:39

Бях написала "Що за помияр сте, адвокат Димитров"?
Във всички цивилизовани страни, това е определението за тези които принизяват достойноството на професията до семкаджийство.
Айде стига цензура.
адвокатката Петрова
 

Re: Защо ми променихте заглавието на темата?

Мнениеот webmaster » 29 Дек 2002, 01:59

Защото:

1. На общоупотребимия български език "помияр" има значение, твърде далеч от "лице, което принизява достойнството на определена професия" и при всички случаи това значение е обидно и унизява достойнството на лицето, към което е отправено обръщението;
2. В България има няколкостотин адвоката с фамилия "Димитров" и виждайки заглавието на темата Ви мнозина от тях биха почувствали засегнато достойнството си много преди да отворят темата и прочетат за какво става въпрос.

Моля, запознайте се с Условията за ползуване на LEX.BG (Синята лента в средата на първа страница на сайта) и по-специално чл. 10 от тях.

Желанието ни в никакъв случай не е да цензурираме участниците във форума; това, към което се стремим е в дискусиите във форума на LEX.BG да се спазват добрия тон и определена етика. Вярваме, че мненията Ви не биха загубили от своята стойност и значимост, ако квалификации като "помияр" бъдат спестени в тях.

Като се надявам да съм отговорил достатъчно аргументирано на въпроса Ви, оставам

С уважения:
Webmaster
webmaster
 

Re: Защо ми променихте заглавието на темата?

Мнениеот Myhesta brada » 29 Дек 2002, 12:36

Izwinqwajte kolega 4e se nameswam ,no spored men podoben ezik mevdu adwokati ne e dostoen i syshto priniziava profesiata. Kolkoto d0 dejstviata na poso4enia subekt, te govoriat sami za nego i bez da se izpolzvat epiteti...
Myhesta brada
 

Re: Защо ми променихте заглавието на темата?

Мнениеот адвокатката Петрова » 29 Дек 2002, 12:47

OK! :)
Приемам обяснението ви. Извинявам се на другите няколкостотин адвокати с името "Димитров".

Разбира се поддържам мнението си, че подобен дъмпинг е помиярско поведение.
Дисциплинарният съвет нехае, така че поне тук да си кажем каквото мислим.
адвокатката Петрова
 

Re: Защо ми променихте заглавието на темата?

Мнениеот Zoro2 » 29 Дек 2002, 23:14

Днес гледах серия от популярен сериал.("Ани Мак ....")
Един от съдружниците в адвокатска кантора нарече колежката си ".........!".
А тя му отвръща "Адвокат!!!".
Zoro2
 


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron