начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗАЛОВИХА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА АДМ СЪД ВЪВ ВАРНА С ПОДКУП!СРАМ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот riyva_evro » 22 Юли 2008, 19:59

Доста отдавна - преди около 14-15 години адвокатурата се превърна на една помийна яма. В нея се вливат какви ли не утайки от къде ли не изгонени. Бивша държавна сигурност, бивши милиционери дето за нищо не стават, въобще ако се замисли човек - каква е разликата между един нотариус и един адвокат. Как се става например нотариус? Ами сложен процес. Там пък много "справедливост" има при избора.
riyva_evro
Потребител
 
Мнения: 152
Регистриран на: 09 Юли 2008, 19:37

Мнениеот krum_kolev » 22 Юли 2008, 20:56

Да и последния конкурс за нотариуси доказа отново колко "обективни" са тези конкурси. Резултатите са абсурдни.Доказани професионалисти във вещното право имат ниски оценки, а бивши прокурори, следователи и обикновени адвокати имат доста добри оценки в този много заплетен, труден и нееднозначен казус.
Sachi, а Вие юрист ли сте?Очевидно участвате в тази тема, а и в други форуми, за да защитавате фанатично тази госпожа. Вероятно имате интерес от това. Дори не ми звучите обективно. Аз съм човек реалист и смятам, че тази жена не е съвсем невинна.Но разбира се това ще го каже съда. Относно ниското качество на морала й обаче мисля, че няма грам съмнение.
В тази връзка трябва да поставим и поддържаме темата за обективността, професионализма, некорумпираността. Защо да закриваме тази тема!!?? Тя я крещяш пример за нещата в системата и за това как по върховете са поставени хора като Цветкова.
krum_kolev
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 15 Юли 2006, 18:54

Мнениеот frankyfurbo » 23 Юли 2008, 00:24

Аз пък съм впечатлен, макар че не знам дали това е най-точната дума, от това, което каза инвестигейтър ослс. Уважавам мнението на кпавлова и cruel_la, действително е некоректно и наивно да се изказват крайни мнения въз основа на статии в медии от типа на афера.бг ("афера.бг"...), но от друга страна не виждам защо са нападките към хора, които изнасят неща със статут на "обществени тайни". Цялото развитие на темата прилича малко на "Гарван гарвану око не вади" (без да имам каквито и да било съмнения в етиката на когото и да било от участниците), сякаш някой напада гилдията, а част от нея в защита изтъква презумпцията за невиновност и призовава за заключване на темата. Защо, процесът няма да бъде опорочен от изнасянето на разни твърдения, слухове и догадки в този форум. Корупцията в съдебната система не е рядко срещана тема в този форум, а и не само, какво по-нормално от обсъждането на конкретния случай. Що се отнася до нападките към методите на работа на въпросната съдийка, по-скоро бих останал с едно наум, отколкото да застана зад голословното "щом знаете такива неща, сезирайте прокуратурата", което очевидно няма да се случи и всички много добре знаят защо. В крайна сметка, всеки е свободен да прецени за себе си на какво да вярва и какво да чете. Неприятно е когато започнат да се обсъждат лични неща от типа на с кого била спала, кога и т.н., които нямат отношения към темата.
frankyfurbo
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Дек 2007, 05:03

Мнениеот illussion » 23 Юли 2008, 12:22

pokerman написа:Колеги, струва ли си за такива смешни суми да се продаваме ?! Нямаме ли уважение поне към себе си, толкова ли струваме?! Ако ще се взима подкуп поне да е 6-7 цифрена сума. То хем подкупни, хем евтини. После защо хората нямат респект към магистратите, еми ето го поредният пример.


нали се сещаш че тоя подкуп е само за един подпис и печат,надали е работила повече от 5 мин
illussion
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Яну 2008, 13:35

Мнениеот portokal » 26 Юли 2008, 21:27

В последния брой на "168 часа" в статия за Цветкова обилно се цитират неназовани варненски магистрати, като се казва изрично или пък само остава впечатлението, че думите им са казани направо пред журналисти от вестника. Но те са почти едно към едно с мнения от форума (тези на Джими и на Крум Колев), на места цели изречения или изрази са същите. Как мислите, дали лицата, които са автори на тези изказвания, са използвали едни и същи изрази и в двата случая, когато са говорили по темата, или вестникът обилно черпи информация от мненията във форума, като обаче не си признава? 8) :lol: :oops:
Последна промяна portokal на 26 Юли 2008, 21:30, променена общо 1 път
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот donna » 26 Юли 2008, 21:29

Не съм чела 168 часа ,ама мислите ми отиват в една друго посока дето и казваха "авторски права" :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот portokal » 26 Юли 2008, 21:36

Е, то мнението във форум едва ли е произведение на изкуството, науката или литературата, та да е защитено. :?:
Мисълта ми беше по-скоро: глей ги кви са смешни па тия, поне да си бяха казали откъде е.
Разбира се, не е изключено хората да са използвали два пъти едни и същи изрази, но е малко вероятно.

А вестника аз как го купих днес (не че и друг път не го купувам). Отивамe на плаж с едни приятели и викам: я да се отбия да купя вестник. Те ми подсказват: вземи някой клюкарски. "168 часа" достатъчно клюкарски ли е, питам аз, и те ми отговориха: "Да!". Е ми - вярно е. Та такива работи. :lol:
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот donna » 26 Юли 2008, 21:47

portokal написа:Е, то мнението във форум едва ли е произведение на изкуството, науката или литературата, та да е защитено. :?:
:lol:
А весникарската статия защитена ли е :?: Ако се базира на мнения от тук къв е извода :?:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Предишна

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron