начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

ЗАЛОВИХА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА АДМ СЪД ВЪВ ВАРНА С ПОДКУП!СРАМ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот sarbijanac » 18 Юли 2008, 00:16

dinev написа:Изображение



И ако в някой хубав слънчев ден за госпожа Анелия Цветкова се постанови осъдителна ЕФЕКТИВНА присъда.....ЕЛА МИ СЕ ОБАДИ.

Няма никакво значение от тук нататък дали ще бъде осъдена или не.По-лошото е,че окончателно се доказа пред ЕС колко струва съдебната ни система /то не,че не ни знаеха...ама сега вече иди доказвай обратното /.

За да не се отклонява основния коментар по темата нека да не се обсъжда кой ще е защитника и.Ясно е,че който и да е "ще се наяде здраво" от предстоящото наказателно дело.Макар,че аз лично за себе си се питам-за какво и е,тя би следвало сама да може се защитава.

Сега си представям какво си мисли ,седейки в мръсния варнески арест:

1.Пфу,как можах да се излъжа,за някакви си 10 000 лв;
2.Изтървах си богопомазаната служба за нищо.Цяла Варна ми беше в ръцете,а сега на ръцете ми има белезници;
3.Изиграха ми номер,но скъпо ще си платят.... и т.н.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот diaida » 18 Юли 2008, 03:32

А, какво стана с делото по кражбата на кебапчето?! Това е ясно и как започва и как ще свърши ...
Много моля да се направи съпоставка, макар и несъвместима ...
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Мнениеот donna » 18 Юли 2008, 07:13

diaida написа:А, какво стана с делото по кражбата на кебапчето?! Това е ясно и как започва и как ще свърши ...
Много моля да се направи съпоставка, макар и несъвместима ...


С кебабчето влязохме в рекордите на Гинес ,с тази случка за 10 000лв не зная къде влязохме :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот inspectora » 18 Юли 2008, 09:09

donna написа:С кебабчето влязохме в рекордите на Гинес ,с тази случка за 10 000лв не зная къде влязохме :wink:


Как къде - в "аналите" на ЕС ;)

Ако наистина това е подкуп, то 100% са и направили постановка ... и то някой, на когото има голямо доверие ... едва ли има някой, който по такъв лаишки начин да отиде да си вземе подкупа ... (толкова гори има около Варна :D )
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот chronometer » 18 Юли 2008, 09:13

dinev написа:Изображение


Нашата гордост! :mrgreen:
chronometer
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 27 Апр 2007, 19:58

Мнениеот jegosan » 18 Юли 2008, 09:16

а да ли парите са били белязани ....
Поздрави!!!
jegosan
Потребител
 
Мнения: 167
Регистриран на: 07 Сеп 2005, 11:19

Мнениеот izabela75 » 18 Юли 2008, 09:29

Нещо намирисва на постановка. Те така ако ги хващаха... и 10 000 лева ако са подкуп. Едва ли председателката на ВАС ще е толкова тъпа, че да я хванат с пари в брой.
А за ЕС не се тревожи, колега - ние накъдето отиваме, те оттам се връщат. Включително и за подкупите. Не ги изкарвайте такива гълъби бели, защото не са.
Аватар
izabela75
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Май 2006, 16:53

Мнениеот system » 18 Юли 2008, 09:42

danika написа:Включвам се пак, понеже мразя обобщенията. Г-жа Цветкова не е съдебната система. Ако утре има наказателно производство срещу адвокат (не че няма), мислиш ли, че обобщението "Вижте колко струват адвокатите ни", ще бъде вярно? Корупцията е проблем за всички. Хайде сега да не се делим на: "Вие в л...на, а ние - в бяло". Като стане такова нещо, всички ние, които сме в системата и работим почтено, се чувстваме омазани и използвани. Защото работейки честно се опитваме да създаваме престиж за нещо, което после някой просто осребрява.

Така е, но в ЕС не ни критикуват за адвокатурата, а (основателно или не - друг въпрос) за съдебната система. Сега има да размахват този (истински или не) корупционен скандал, като онези в Европа ще казват "Вижте каква корумпирана съдебна система", а нашите ще отвръщат "Да ама вижте ние как се борим с нея (и с корупцията и със системата)".
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот julieta_9 » 18 Юли 2008, 10:16

Уж сте юристи,пък с такъв хъс заклеймявате нещо все още недоказано.
Ами нещо да ми кажете за презумцията за невиновност.
Сетих се нещо ,преди време държаха в ареста шефа на БЧК,после се оказа,че някой се е целил в поста му и са го натопили.И какво ,казаха,че сестра му е к...Но след това никой не излезе да каже ,че няма сестра.Лепват ти петното върху името,после въври се чисти.
Но най-много се учудвам,че вие сте юристи,а разсъждавате като на махленска седянка.Много ще е жалко ако и по този начин упражнявате правото.
Предварително ще се извиня ако някой съм засегнала с думите си.Пожелавам ви дано никога не попадате в подобна ситуация. :?
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Мнениеот dinev » 18 Юли 2008, 10:17

cruel_la написа:
dinev написа:Колеги, опитах се да открия в нета снимки на сребролюбивата госпожа, но така и не успях. Ако вие откриете такива, моля, постнете ги по темата. Все пак, такива физиономии трябва да се показват и запомнят, нали?!


Това е некоректно и грозно.Нека всеки си носи отговорността, но ми се струва, че прекалявате.Всеки е невинен до доказване на противното.И всеки има близки,които страдат. Динев, колко му е страна по твое дознание, на която не си симпатичен да ти пусне жалба, дори ако няма основание, и да те спретнат?Дали е трудно,как мислиш?Колко време ще ти трябва да се изчистиш, и дали в това време физиономията ти следва да радва всичките ти близки от нац.медии?
Дали тук е мястото на прояви, тип пресцентър МВР, който е на мястото, преди събитието...


Ами до сега не се е случвало да ме залавят с подкуп от 10 000 лева, нито със каквато и да е било друга сума. 8) Освен това, не виждам нищо лошо в това, че съм изтипосал снимката на госпожата. Все пак, снимана е между Българското знаме, и това на Европейския съюз.
Последна промяна dinev на 18 Юли 2008, 10:24, променена общо 1 път
Blessings upon the throne of tyranny
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот kolman » 18 Юли 2008, 10:20

Може ли да ми кажете, като как и защо може да се държат толокова пари под дюшека ?
"Заглавие :

Намериха над 100 000 лв. в дома на съдия Цветкова
18 юли 2008 / News.dir.bg
При обиск в апартамента на председателя на Административния съд във Варна Анелия Цветкова са намерени 88 500 лева, 28 900 евро, 3270 долара и 400 грама злато."

Нито един от познатите ми, няма под дюшека толкова пари. Най-малкото не може да става дума за спестени заплати, а ако са спестени легално - те няма да са под дюшека, а в банка или трезор.
kolman
Потребител
 
Мнения: 348
Регистриран на: 07 Апр 2007, 22:38

Мнениеот ignatius » 18 Юли 2008, 10:34

Също от нюза:
За акцията не са информирани нито варненските полицаи, нито местния представител на ДАНС, нито представители на прокуратурата.

Това отговаря на въпроса защо акцията въобще се е провела.
ignatius
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 26 Юни 2006, 20:25

Мнениеот ytrewq » 18 Юли 2008, 10:42

Вижте, всички които по един или друг начин се въртим около прогнилата българска съдебна система знаем за какво става въпрос.
Не че няма честни магистрати, но те са малцинство и никога няма да заемат председателско място в съд. Просто никой от горестоящите няма да поеме този риск.
Вероятността това да е постановка е минимална. А за парите намерени в дома какво ще кажете? И те ли са подхвърлени?
Дано някои самозабравили се магистрати се стреснат малко и следващия път им потрепери ръчичката когато прибират “полагащото им се”. В последното обаче силно се съмнявам. Те също както политиците живият в собствен свят и чувството за богопомазаност и безнаказаност трудно ще ги напусне при сегашната Конституция и ЗСВ.
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

Мнениеот d_d » 18 Юли 2008, 11:08

kolman написа:Може ли да ми кажете, като как и защо може да се държат толокова пари под дюшека ?
"Заглавие :

Намериха над 100 000 лв. в дома на съдия Цветкова
18 юли 2008 / News.dir.bg
При обиск в апартамента на председателя на Административния съд във Варна Анелия Цветкова са намерени 88 500 лева, 28 900 евро, 3270 долара и 400 грама злато."

Нито един от познатите ми, няма под дюшека толкова пари. Най-малкото не може да става дума за спестени заплати, а ако са спестени легално - те няма да са под дюшека, а в банка или трезор.


Браво , щом има пари в къщи - значи е престъпник! Само бедните са невинни !
От кога е престъпление да държиш пари в дома си ? Аман от ченгиджийски номера. Много обичат да рязказват как в задържания са намерини 1000 лева и 3 телефона. Сякаш са го хванали с 3 пищова.
И как точно навреме се появи този скандал - тъкмо когато се оказа, че правителството ни е вкарало много яко в батаци, поради което държавата /разбирай всички ние/ ще загуби огромни суми. Електората обаче трудно осмисля какво е ОЛАФ, какво е програма ФАР. По му е лесно да разбере, че държавата не върви напред защото съдиите са мръсници.
Народа иска хляб и зрелища. Като не му стига хляба - дай му повече зрелища.
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Мнениеот kolman » 18 Юли 2008, 11:49

d_d написа:
kolman написа:Може ли да ми кажете, като как и защо може да се държат толокова пари под дюшека ?
"Заглавие :

Намериха над 100 000 лв. в дома на съдия Цветкова
18 юли 2008 / News.dir.bg
При обиск в апартамента на председателя на Административния съд във Варна Анелия Цветкова са намерени 88 500 лева, 28 900 евро, 3270 долара и 400 грама злато."

Нито един от познатите ми, няма под дюшека толкова пари. Най-малкото не може да става дума за спестени заплати, а ако са спестени легално - те няма да са под дюшека, а в банка или трезор.


Браво , щом има пари в къщи - значи е престъпник! Само бедните са невинни !
От кога е престъпление да държиш пари в дома си ? Аман от ченгиджийски номера. Много обичат да рязказват как в задържания са намерини 1000 лева и 3 телефона. Сякаш са го хванали с 3 пищова.
И как точно навреме се появи този скандал - тъкмо когато се оказа, че правителството ни е вкарало много яко в батаци, поради което държавата /разбирай всички ние/ ще загуби огромни суми. Електората обаче трудно осмисля какво е ОЛАФ, какво е програма ФАР. По му е лесно да разбере, че държавата не върви напред защото съдиите са мръсници.
Народа иска хляб и зрелища. Като не му стига хляба - дай му повече зрелища.

8) :shock: Това не е ченгеджийски номер. Това е нормално съмнение, защото не се касае за 1000, 10 000 или 50 000 лева, а за 150 000 лева - кеш пара. Значи за нея няма банка или банков сейф? И това съчетано с арест заради подкуп от 10 000 лева не трябва да навежда на съмнения?
Аман от хора, които се правят на интересни.
kolman
Потребител
 
Мнения: 348
Регистриран на: 07 Апр 2007, 22:38

Мнениеот donna » 18 Юли 2008, 11:57

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=273371

Съдия Цветкова извършила незаконна реституция, твърди сдружение
Размер на шрифта: A | A | A |
18 юли 2008 11:01


Принтирай Изпрати
Задържаната с подкуп от 10 000 лв. Анелия Цветкова, председател на Варненския административен съд, е „в дъното на срамна реституция” на градинката пред бл.39 в ж.к. „Чайка”, заявяват в писмо до медиите от гражданско сдружение ”Зелена Варна”. Според тях съдийката в качеството си на председател на съдебен състав по административно дело от 2000 г. е взела решение в полза на ищеца Димо Димитриев. С подправени нотариални актове той е реституирал имоти от 9.8 дка вместо 1.8 дка, твърдят от „Зелена Варна”.
Съдът е присъдил обезщетение в размер на 39 000 лв. в компенсаторни бонове за имот който е бил на друг собственик. В хода на делото никой не е поискал документ за собствеността на ищеца върху втория имот.

Сдружението многократно е сигнализирало държавни институции за реституцията, но никой досега не е реагирал, завършва писмото на „Зелена Варна”, подписано от Милен Славов.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kpavlova » 18 Юли 2008, 11:59

Мисля като cruel_la, донякаде като d d .Не мога да се похваля с десетилетен опит, да кажем, че се доближава на една йота до десетилетката, но не я изпълва :oops: Фактите не ги познаваме, а важи и презумпция, т.е. всяка версия оттук нататък е лишена от фактическо основание.
Не мога да се съглася, че честните магистрати са малцинство, а нечестните - мнозинство.Също и че всички председатели на съдилищата са нечестни, понеже са приели да администрират, с всичките му недостатъци и предимства, с цялата " власт" на администрирането.Аз предимно от малцинствената група на честните познавам.Упрекнете ме в наивност.Предполагам, че е редно да се каже и "познаването" има определени предели, защото не знам колко пари имат под възглавницата.Може и така да е.По същия начин не приемам твърдение, че всички адвокати са измамници.Познавам и един установено с присъда нечестен магистрат.Не спрях да си вдигам телефона от това.Но сигурно го вдигам по по-друг начин.
Нещата отиват на злорадстване и това не ми харесва.Хванали са и съдия с подкуп.При това и председател на съд.Не следовател, не прокурор, не адвокат -посредник.Трябва ли да се наслаждаваме на това.Сигурно си има психологическо обяснение, ще питаме Калахан.Говоря за полунасладата, която изпитваме, четейки по вестниците, че богат или известен, не дай си боже и двете, е убил човек или страда от смъртоносна болест.Понеже е налице неопровержимо доказателство, че е досегаем.
Ако законни поводи възникват, разработки се извършват и се водят дела, понеже, заради и с оглед на митичното "чудовище ЕС", много жалко за поводите, разработките и делата.Те нямат смисъл, поне не е този в чл.1 на НПК и в ЗМВР.
Винаги съм се чудела къде минава тънката "червена линия" между нуждата обществото да знае за престъплението и процеса, и възможността този процес да остане справедлив, както и истината за престъплението да стане ясна.Т.е. докъде е ползата от публичност / да гръмнат вестниците/.Имам непосредствени възприятия, че в една вестникарска статия може да има преплитане на толкова истини, полуистини и откровени лъжи.Като например труп с огнестрелна рана да се окаже с няколко прободни рани на последната страница на 24 часа.Всички обвиняеми искат да съдят вестници за клевета докато процесът им тече, няма изключения.Оправдавам медийността, когато назовава.Това е начинът да се каже не" съдиите вземат подкупи", а съдията А.Б.В. е задържан с 10 000 лева "подкуп".Смисълът да го пише- освен зрелищния, освен евросъюзния, е хората, стоящи зад делата, да се назовават със собствените им имена.Както и общо взето да се внуши, че имунизирани няма.
Истината си я знаят няколко души, като разследващите не са от непосредствените очевидци.Не ни отива някак си да правим сметки кой какво си мисли на наровете в ареста, защото това си е негова работа, нито да изчисляваме хонорара на защитника по делото или да разсъждаваме колко по - читаво и безследно една облага може да се приеме/ даде.Нали обвинение за подкуп се е повдигнало, а не за икономическа недалновидност, не за глупост.Парите под възглавницата при обвинение за подкуп не могат да са и не са дори и косвено доказателство по конкретното обвинение, ако трябва да си говорим практично.За обвинения в данъчни престъпления или др.обвинения въобще - да не правим прогнози.
Знам, че съвестта у длъжностно лице- обвиняем не се различава от съвестта на обвиняемия - недължностно лице.Не може да се очаква задължително тя да проговори някъде посред делото, нито след неговия край.И обикновено престъпването не е за първи път, а е първият установен път.
Дали случаят е симпоматичен за системата и какви оздравителни мерки да се вземат е въпрос на самата система, както и на нарочните й органи.
Просто мисля, че множественото число не бива да се употребява произволно :oops:
Последна промяна kpavlova на 18 Юли 2008, 12:08, променена общо 2 пъти
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот ianeva » 18 Юли 2008, 12:08

kpavlova, ако тук имаше емотикон за ръкопляскане, щях да изпълня десетина реда, особено в частта за медиите. Адмирации!
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот Trapped » 18 Юли 2008, 13:04

Малко офтопик:

kpavlova написа:Винаги съм се чудела къде минава тънката "червена линия" между нуждата обществото да знае за престъплението и процеса, и възможността този процес да остане справедлив, както и истината за престъплението да стане ясна.


Имаше един много хубав филм по темата, препоръчвам го на юристи и най-вече журналисти. "Завръщане в рая" се казва, но тук го превеждаха "Форсмажор":
http://www.imdb.com/title/tt0124595/

Накратко трима приятели прекарват ваканция в Тайланд. Ваканцията свършва, двама от тях си заминават за Америка, а третият остава да изследва навиците на местните маймунки. Три години по-късно симпатична адвокатка намира двамата бивши туристи и им съобщава,че техният човек го чака смъртна присъда в Тайланд за притежание на наркотични вещества, които обаче са били за общо потребление. Ако двамата се върнат и споделят отговорността - всеки лежи по 3 години, ако ли не третия го бесят. :?
Аватар
Trapped
Потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: 29 Окт 2006, 18:31

Мнениеот ytrewq » 18 Юли 2008, 13:04

kpavlova написа:Говоря за полунасладата, която изпитваме, четейки по вестниците, че богат или известен, не дай си боже и двете, е убил човек или страда от смъртоносна болест.Понеже е налице неопровержимо доказателство, че е досегаем.


Съдиите теоретично не би трябвало да са богати хора, освен ако не е от наследство. 1500 - 2000 лева заплата не водят до богатство или до спестяването в дюшека на 150 000 лева. Те не могат да развиват частен бизнес. Просто няма откъде да забогатеят освен от това от което уж всички се възмущават.
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron