начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗАЛОВИХА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА АДМ СЪД ВЪВ ВАРНА С ПОДКУП!СРАМ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот riyva_evro » 19 Юли 2008, 10:04

djimi написа:Всеки от колегите във Варна знае, че Председателката на Адм.съд търгува всички дела и то от години. Като зам. председател на Окръжния съд тя разпределяше административните дела и още от самото начало определяше мизата и " удобното" разпределение при съответния послушен съдия. Няма нито един бизнесмен в града, който да не и е давал подкуп и всички сами го признават и добре знаят колко е продажна. Разбрах, че само преди месец тя е назначила на работа като деловодител съпругата на Окръжния прокурор на Варна. Ясно е защо, а и това обяснява пълната секретност на операцията спрямо местните структури. Г - жа Цветкова е и близка дружка с председателката на Окржния съд Ванухи Аракулян, която дейно лобираше за избирането и за Предедател. Още от откриването на Административния съд във Варна съдиите пропищяха от нея, а цялата адвокатска гилдия коментираше пълното безхаберие и липса на организция в съда. В комбината са и двете й заместнички- Тинка Косева и Мария Йотова, назначени на поста по нейно предложение. Спомням си, че преди избирането й за председател имаше публикации в пресата и коментари по форумите колко е корумпирана, но никой не обърна внимание на това. Може би точно за това е била назначена на поста...
Аз точно като този колега имах на предвид да се пише за нечитавите и съмнителни магистрати, дето упражняват тази благородна професия в нашите географски ширини и дължини. Абе колеги адвокати, съвсем честно да Ви питам - не чувствувате ли по някое дело как съдията и/или прокурора заиграват и мача намирисва предварително да е уреден? Т.е. вземат страна и то почти явно и някакси остава неприкрито.
riyva_evro
Потребител
 
Мнения: 152
Регистриран на: 09 Юли 2008, 19:37

Мнениеот RinTimTim » 19 Юли 2008, 10:40

riyva_evro написа:Абе колеги адвокати, съвсем честно да Ви питам - не чувствувате ли по някое дело как съдията и/или прокурора заиграват и мача намирисва предварително да е уреден? Т.е. вземат страна и то почти явно и някакси остава неприкрито.


Ау, вече ще гоним прокурорите и за това, че вземали страна :shock: И то почти явно, колко възмутително.

чл. 253. Страни в съдебното производство са:
1. прокурорът;
RinTimTim
Потребител
 
Мнения: 343
Регистриран на: 24 Авг 2006, 13:32

Мнениеот djimi » 19 Юли 2008, 10:41

Не намирам за толкова естествена близостта между Цветкова и Аракелян. Арменката е работила с много съдии, но не подкрепя всеки от тях. Общите финансови интереси топлят отношенията между двете. Сега ако Цветкова пропее, не искам да мисля какво ще става по върховете на варненските съдилища. Затова и всички вкупом пеят песента за постановка. Никой не казва обаче, че синът на любовника на Цветкова е назначен без конкурс за административен секретар на съда. Казва се Добрин Стефанов. Неговият брат Георги Стефанов е адвокат и от години е посредник за подкупите на Цветкова. Той обслужва и известния наркобос Черния Роди... А какво да кажа за личната деловодителка на Цветкова? От Перник, със самостоятелен кабинет, колила и бесила в съда. Нейната дъщеря пък била назначена за съдебен секретар и то без конкурс и получавала заплата като съдийската. Да не забравя и секретарката на Цветкова- бивша секратарка на заместник кмета и сестра на известна варненска адвокатка, който също изпълнява посреднически услуги за рушветите по делата. Страхотна идилия, а?!
djimi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юли 2008, 20:27

Мнениеот kalahan2008 » 19 Юли 2008, 10:50

djimi написа:Не намирам за толкова естествена близостта между Цветкова и Аракелян. Арменката е работила с много съдии, но не подкрепя всеки от тях. Общите финансови интереси топлят отношенията между двете. Сега ако Цветкова пропее, не искам да мисля какво ще става по върховете на варненските съдилища. Затова и всички вкупом пеят песента за постановка. Никой не казва обаче, че синът на любовника на Цветкова е назначен без конкурс за административен секретар на съда. Казва се Добрин Стефанов. Неговият брат Георги Стефанов е адвокат и от години е посредник за подкупите на Цветкова. Той обслужва и известния наркобос Черния Роди... А какво да кажа за личната деловодителка на Цветкова? От Перник, със самостоятелен кабинет, колила и бесила в съда. Нейната дъщеря пък била назначена за съдебен секретар и то без конкурс и получавала заплата като съдийската. Да не забравя и секретарката на Цветкова- бивша секратарка на заместник кмета и сестра на известна варненска адвокатка, който също изпълнява посреднически услуги за рушветите по делата. Страхотна идилия, а?!


:shock: :shock: Добре де, защо такива уж "ноторно известни факти" за корупция и т.н. започват да се появяват из форумите едва след като и МВР се намеси? Може би защото съответният "доносник" веднага ще бъде нападнат с унищожителни критики за "неколегиалност", "неетичност" и т.н. :evil:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот riyva_evro » 19 Юли 2008, 11:05

http://blog.lex.bg/victory_77/2008/05/2 ... %b8%d1%8f/Ето един НОТОРНОИЗВЕСТЕН факт във гр.Варна. Суперноторно известен. И?Става въпрос за военния следовател и прокурора дето си правили екшън в Храма на Темида. Кво водис?
riyva_evro
Потребител
 
Мнения: 152
Регистриран на: 09 Юли 2008, 19:37

Мнениеот system » 19 Юли 2008, 12:48

djimi написа:Не намирам за толкова естествена близостта между Цветкова и Аракелян. Арменката е работила с много съдии, но не подкрепя всеки от тях. Общите финансови интереси топлят отношенията между двете. Сега ако Цветкова пропее, не искам да мисля какво ще става по върховете на варненските съдилища. Затова и всички вкупом пеят песента за постановка. Никой не казва обаче, че синът на любовника на Цветкова е назначен без конкурс за административен секретар на съда. Казва се Добрин Стефанов. Неговият брат Георги Стефанов е адвокат и от години е посредник за подкупите на Цветкова. Той обслужва и известния наркобос Черния Роди... А какво да кажа за личната деловодителка на Цветкова? От Перник, със самостоятелен кабинет, колила и бесила в съда. Нейната дъщеря пък била назначена за съдебен секретар и то без конкурс и получавала заплата като съдийската. Да не забравя и секретарката на Цветкова- бивша секратарка на заместник кмета и сестра на известна варненска адвокатка, който също изпълнява посреднически услуги за рушветите по делата. Страхотна идилия, а?!

Ако Аракелян е подкрепила от всичките си колеги Цветкова, значи е преценила, че Цветкова е най-добрата за административен ръководител. Все пак е имала опит като председател на адмнистративното отделение в окръжния съд. за "любовника" на Цветкова го оставям без коментар, тъй като юристите обсъждат доказателства, а не клюки. "Посредническата" роля на Георги Стефанов също следва да се докаже, а кого обслужва Георги Стефанов си е негов проблем и не виждам връзката между Черния Роди и съдия Цветкова. "Лична деловодителка" Цветкова няма, а съдът си има административен секретар и деловодство. Това, че някоя от деловодителките е от Перник, не й отнема правото да работи във Варна - нито на нея, нито на дъщеря й. Не съм чувал, че самата Цветкова имала "секретарка", явно това е новост в Правилника за нсъдебната администрация :wink: И пак няма нито имена, нито доказателства. А без имена, доказателства и Вашето име като автор на твърденията, всичко друго е гимнастика на ръцете върху копчетата на клавиатурата.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот djimi » 19 Юли 2008, 13:03

Sistem, а вие защо не се представите? Май доста неща не са ви известни, но е факт, че Госпожа Цветкова има лична секретарка, която се помещава в предверието на нейния кабинет и това лесно може да се провери. Ако не се лъжа, май се казваше Дияна. А въпросната деловодителка е там, за да е вярна до гроб и да прикрива далаверките, а е така послушна, че и дъщеря й взели на сладкия пост. Никакви упражнения върху клавиатурата, а конкретни факти! Аракелян преценила ли? Че кой я пита ?! Тя не е приятелка с никой. За нея е важен само интереса! Ясно е какъв е той.
djimi
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юли 2008, 20:27

Мнениеот system » 19 Юли 2008, 13:14

djimi написа:Sistem, а вие защо не се представите? Май доста неща не са ви известни, но е факт, че Госпожа Цветкова има лична секретарка, която се помещава в предверието на нейния кабинет и това лесно може да се провери. Ако не се лъжа, май се казваше Дияна. А въпросната деловодителка е там, за да е вярна до гроб и да прикрива далаверките, а е така послушна, че и дъщеря й взели на сладкия пост. Никакви упражнения върху клавиатурата, а конкретни факти! Аракелян преценила ли? Че кой я пита ?! Тя не е приятелка с никой. За нея е важен само интереса! Ясно е какъв е той.

Не се представям, защото не от мен идват тези недоказани (и според мен неверни) твърдения. В цитирания от мен Правилник за съдебната администрация щатна длъжност "лична секретарка" няма. Един деловодител няма такива правомощия, които да му позволят прикриването на "далавери". Конкретни факти отново не видях никакви. Конкретните факти са: по това дело деловодителката направи това (напр. сложи невярна дата на жалбата). Председателката направи това (напр. разпредели го на себе си). Призовкарката направи това (напр. връчи призовката не на когото трябва). Председателката взе решение в полза на тази страна. След това на таази дата адвокат Х отиде на това място, представителят на страната даде толкова пари и адвокат Х ги занесе на председателката, която ги взе.
Всичко вдруго е ... както е казал Васил Левски, г... и помия.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот Melly » 19 Юли 2008, 15:08

djimi написа:Sistem, а вие защо не се представите? Май доста неща не са ви известни, но е факт, че Госпожа Цветкова има лична секретарка, която се помещава в предверието на нейния кабинет и това лесно може да се провери. Ако не се лъжа, май се казваше Дияна. А въпросната деловодителка е там, за да е вярна до гроб и да прикрива далаверките, а е така послушна, че и дъщеря й взели на сладкия пост. Никакви упражнения върху клавиатурата, а конкретни факти! Аракелян преценила ли? Че кой я пита ?! Тя не е приятелка с никой. За нея е важен само интереса! Ясно е какъв е той.



Много грозно колега, много грозно от Ваша страна.... :oops: :oops: :oops: , ако ме разбирате!

Изръсихте толкоз много "факти", но очевидно Ви е удобна тази форма - АНОНИМНАТА.
И естестено възиква въпросът: Какъв е Вашият интерес от всичко това? Защото би следвало да Ви е известно, в случай че изнесеното в пресата не отговаря на "очакванията" за извършено престъпление от магистрат, се носи наказателна отговорност.
В случая, никът няма да Ви спаси, уверявам Ви 8) 8) 8)

И по-горе изразих мнение, че не се гордея от наличието на подобни прояви (инкриминирани деяния), но, отбележете - само от тези, които са доказани с вляла в сила присъда.

А доколкото Вие ни уверявате с писанията си за Ваше знание, относно конкретни лица и техните общественоопасни деяния, е следвало да сезирате Прокуратурата.
Само така бих повярвала във вероятната основателност на изнесеното от Вас по тази тема.

За сега, изнесеното в пресата ми намирисва на "кьор-фишек", което би могло да се окаже петно за обществото ни като цяло. (Предварително се извинямам, ако неправилно списвам чужицата).

Та, добронамерен съвет към Вас - нека не тичаме пред каруцата, и оставим органите да си свършат работата, за която са призвани по силата на закона.
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Мнениеот donna » 19 Юли 2008, 15:16

Споко , казах аз по рано да се закрие темата ,ама не . Кой крив кой прав ще реши прокуратурата ,а за тия назначения ,ако са верни така както ги изнесоха тука ВСС ще устаниви след проверка ...нека да изчакаме и тогава да коментираме.
Лошото е ,че ВАС и ВСС мълчат, а трябваше да дадат някакъв коментар
дори от сорта ,че към момента нещата се разследват ...

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=171296
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 19 Юли 2008, 15:24

Melly написа:За сега, изнесеното в пресата ми намирисва на "кьор-фишек", което би могло да се окаже петно за обществото ни като цяло.

Обществото ни отдавна е "опетнено". Едно петно повече или по-малко...все тая.
А че случаят накрая ще бъде представен като "кьор-фишек" - то е пределно ясно на всички. А ако съдийката бъде осъдена с ЕФЕКТИВНА присъда, то това пак нищо не значи - просто "лов на вещици" с цел да се имитира желание за реформи пред ЕС и САЩ. И за назидание.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 19 Юли 2008, 15:31

С две думи напуснете страната и идете някъде където нещата са що годе по-нормални :lol:
Каквото и да стане защо точно тия ,които следваше да датат някво обяснение или коментар мълчат :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 19 Юли 2008, 15:43

Сериозно се съмнявам, че в "белите страни" няма корупция :wink: Само че тук всичко се прави аматьорски - и това е най-тъпото - като ще правят мизерии, нека го правят така, че "лявата ръка да не знае що прави дясната". А то - всички се юрнали да парадират кой с палат, кой с кола, кой с връзки, кой с незнамси какво... Тук във форума един чешит парадира, че имал Мерцедес :wink:
Селска работа.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 19 Юли 2008, 16:02

kalahan2008 написа:Сериозно се съмнявам, че в "белите страни" няма корупция :wink: Само че тук всичко се прави аматьорски - и това е най-тъпото - като ще правят мизерии, нека го правят така, че "лявата ръка да не знае що прави дясната". А то - всички се юрнали да парадират кой с палат, кой с кола, кой с връзки, кой с незнамси какво... Тук във форума един чешит парадира, че имал Мерцедес :wink:
Селска работа.


Никой не е казал ,че в белите страни няма корупция ...,но предполагам ,че е на друго ниво :lol: А самолет ,ако имам ще ли е селска работа ,та бил той и селскостопански :lol: :lol: :lol: LZ
Аз страна няма да взема ,но ще продължа да питам що няма изявление по случая :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 19 Юли 2008, 16:22

Селско е да се парадира, а не да имаш :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот donna » 19 Юли 2008, 16:26

kalahan2008 написа:Селско е да се парадира, а не да имаш :wink:


Хайде да закрием и изтрием темата ,защото вярно или не това е удар върху цялата съдебна система , а в тази система има свестни хора и аз познавам доста.

:wink: А аз самолет нямам ама ми се иска.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот kalahan2008 » 19 Юли 2008, 17:13

donna написа:Хайде да закрием и изтрием темата ,защото вярно или не това е удар върху цялата съдебна система , а в тази система има свестни хора и аз познавам доста.

Не съм съгласен - досега не съм видял генерализации, отнасящи се за цялата съдебна система, а за конкретна личност. Дали е виновна или не - това мен лично не ме касае - въпросът е принципен - че има корупция и че в много случаи остава неразкрита, недоказана, несанкцинирана и най-важното-ПРЕМЪЛЧАВАНА.
Всеки знае, че във всяко стадо има "бели" и "черни" овце, а че било удар върху съдебната система...и какво от това? Реномето на съдебната система с всеки изминал ден спада все повече, и критиките от запад стават все по-силни - и една дискусия в някакъв интернет форум с нищо не допринася за спада на имиджа й.
Аз лично не съм привърженик на щраусовото поведение.
п.п. И аз нямам самолет, нямам и мерцедес, но и да имах, нямаше да се хваля наляво и надясно, че съм имал. А, и още нещо - вкъщи нямам 100 000 лева кеш :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот bebitor » 19 Юли 2008, 18:17

Темата трябва да се закрие и изтрие. Не сме ние хората, които разполагат с доказателства за вината на някого. Пък бил той и председател на АС. По-скоро показваме на света как умеем да завиждаме, злорадстваме и осъждаме някого само по изнесеното в медиите. Изцяло се присъединявам към написаното от kpavlova и др. сходни позиции.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот INVESTIGATOR_OSLS » 19 Юли 2008, 20:21

Колеги и гости, не смятате ли, че това което пишем /пишете/ е напълно излишно? За делата в моя кабинет си отговарям аз и толкова. Като излязат оттам - вече са на друга инстанция. Важното е докато са при мен да са добре - и те са!!! Проблема за корупцията е свързан с кадровия подбор. За мен е лесно - като дългогодишно ченге за мен не е проблем да проявявам "милиционерската си темерутщина" която не ми е чужда и да омачкам суратя на всеки дръзнал да ми предложи рушвет. В тази работа трябва да се кара точно и праволинейно и да не се манифестира "рушветчийско" поведение. Защото за да се предложи рушвет от заинтересования ти трябва да демонстрираш "зелена улица" за да го получиш. Иначе става трудно, практически невъзможно. Да не е луд някой да ти предлага рушвет когато демонстрираш праволинейно и твърдо поведение. Казваш му да го духа и толкова. Било то адвокат, колега магистрат, служител на МВР, външен гражданин или който да било. Такова поведение обаче е неприемливо за огромната част от служителите на МВР и правосъдието. Защо е така??? Така е защото ще останеш индивидуалност, ще имаш добро име, ще бъдеш "на шест", но всички ще те мразят. Нито ще те викат да пият с теб, нито на купони с тях ще ходиш. Ще бъдеш чужд сред свои и свой сред чужди. Това е риска на това поведение. Няма средно положение просто. ПРИМЕРИ: Съдии и прокурори са ми казвали в очите - Дошъл съм тук да правя пари. Как да се вярва на такива мекерета??? По моето адвокатско време един съдия милваше пред мене в кабинета си едно дело и говореше "За триста хиляди става въпрос тука, а знаеш ли колко от тях са за мене....." Това ставаше пред очите ми. И тоя фекален отпадък правораздава в момента и решава съдбите на хората...!!! Сладникаво - еротичните приказки са едно, истината е съвсем друга. Всеки сам избира пътя си, както и това как ще върви по него. Прав е члена на Висшия Съдебен съвет Пламен Стоилов от нашата квота на следователите, когато на едно събрание при нас каза следното - "...Служителите които изнасят тежестта на борбата с престъпността и които реално работят /визираше полицаи, дознатели, следователи и други служби/ са крайно онеправдани, а на съдийския тежкар и тарикат не можеш да го питаш колко е часът, за да не му се "изкриви" вътрешното убеждение. Да такива са съдиите ни за съжаление - рушветчии, тежкари, продажници, пияници и кофти копелета....съжелявам, че точно аз трябва да го напиша, но обичам истината!!! А тя е точно такава за огромно съжеление!!!
INVESTIGATOR_OSLS
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 11 Ное 2007, 22:20

Мнениеот system » 19 Юли 2008, 21:14

До г-н INVESTIGATOR_OSLS:
На колко сте години, господин следовател ?
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron