начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

да има или да няма модератори

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


да има или да няма модератори

Анкетата свършва на 17 Юли 2008, 21:13

да има
27
59%
да бъдат отстранени само някои модератори
4
9%
да няма
15
33%
 
Общо гласове : 46

да има или да няма модератори

Мнениеот kalahan2008 » 08 Апр 2008, 21:13

да има или да няма модератори
Последна промяна kalahan2008 на 10 Юни 2008, 23:52, променена общо 2 пъти
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Да има или да няма модератори

Мнениеот gudio » 08 Апр 2008, 23:01

kalahan2008 написа: да бъдат отстранени само някои модератори

:lol: Както каза едно време един президент: "..... (даже се римува името :wink: ) кажи си - те ще те разберат !"
И така: кои модератори да се отстранят ?
8) :roll: Какво прави тази тема във "Виртуално деловодство" ?
Не й ли е мястото... х-м-м в "Общи дискусии" :?: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот Inspector_MBP » 09 Апр 2008, 00:03

Аз в качеството си на народ гласувах - да няма !
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот gudio » 09 Апр 2008, 00:23

Inspector_MBP написа:Аз в качеството си на народ гласувах - да няма !

Да няма и полиция тогава ?
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот bebitor » 09 Апр 2008, 09:00

Ами тя идеята се изкриви...
Вместо да се превърнем в самоуправляващо се виртуално общество, се хванахме за косите и всеки срещу всеки...
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот oho_boho » 09 Апр 2008, 13:32

Естествено, трябва да има!
oho_boho
Потребител
 
Мнения: 477
Регистриран на: 31 Дек 2005, 01:00

Мнениеот razli4na » 09 Апр 2008, 14:43

За кратко време в селото изгорели десет плевника. Когато се подпалил и единадесетият плевник, мъжете се събрали в кръчмата и един казал:
- Това е работа на един човек.
- Не е един. Двама са. - казал Вуте. - Изгоря и моят плевник.

Та, така, с риск да си навлека неудобрението на лидерите във форума, ще кажа, че вече се вижда как някои от участниците "горят". Считам, че това не е желана последица. Ако не се вземат спешни мерки, рискът да си останат и общуват във форума само модератори, е напълно реален /впрочем, последното се наблюдава вече по някои теми/. Тежестта за това какви да бъдат тези мерки лежи върху тях. Собствениците на сайта, така или иначе, прехвърлиха топката в тяхното поле, която пък се прие с охота.
razli4na
Активен потребител
 
Мнения: 1292
Регистриран на: 07 Юни 2007, 14:22

Мнениеот system » 09 Апр 2008, 15:02

razli4na написа: Ако не се вземат спешни мерки, рискът да си останат и общуват във форума само модератори, е напълно реален /впрочем, последното се наблюдава вече по някои теми/. Тежестта за това какви да бъдат тези мерки лежи върху тях. Собствениците на сайта, така или иначе, прехвърлиха топката в тяхното поле, която пък се прие с охота.


"... която пък се прие с охота ..." Извинете, но нито аз, нито, уверен съм който и да е от колегите модератори, се натискаме да бъдем такива. Вие бяхте тези, които ни номинираха в темата "Трий с мен". Само кажете, че се против модераторските ни права - веднага се превръщам в обикновен участник.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот razli4na » 09 Апр 2008, 15:12

Драги system, моля да вземете предвид факта, че предходното ми изказване е първото в тази връзка. Не знам защо, но още от самото начало усещам, че собствениците на сайта съзнателно заложиха бомба в идеята.
Далеч съм от мисълта да се обявявам против достойнствата на всеки от новите модератори- напротив, високо ценя професионалното мнение на всеки от Вас.
Ще призная обаче, че съжалявам за дето ще трябва да Ви възприема тепърва в нова роля, както и, че се страхувам, че няма да мога да го направя.
Въпреки всичко, желая успех и мъдрост!
razli4na
Активен потребител
 
Мнения: 1292
Регистриран на: 07 Юни 2007, 14:22

Мнениеот Biby » 09 Апр 2008, 16:19

razli4na написа: Не знам защо, но още от самото начало усещам, че собствениците на сайта съзнателно заложиха бомба в идеята.


Не искам да Ви обидя, но това вече е прекалено!
Каква е тая параноя дето ви тресе /една част от участниците във форума/? То не бяха айпи-та, множество никове...сега пък и собствениците на сайта заложили бомба :shock: Не стига, че хората се съобразиха с желанията на по-голямата част от пишещите тук и дадоха модераторски права, пък сега са виновни.
Стига с тези конспирации. Навън времето е хубаво - излезте, подишайте чист въздух... пък току виж се разсеят параноичните мисли :wink:
Това все пак е форум, а не истинския живот. Никой от модераторите не се опитва да ви "модерира" живота, а само да вкарат малко ред във форума. Защо толкова недоволствате? Предпочитате тук да е разхвърляно и да стоят на показ обидни мнения ли?! :roll:
За отрицателно време оплюхте хората, решили да отделят от времето си, за да стане на всични ни по-приятно тук. И то още преди да се ориентирали какво и как да правят. Дайте им шанс! :D


На въпроса по темата - да, да има модератори.
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Мнениеот razli4na » 09 Апр 2008, 16:27

О. к. Поправям се- НЕсъзнателно.
razli4na
Активен потребител
 
Мнения: 1292
Регистриран на: 07 Юни 2007, 14:22

Мнениеот nezret » 09 Апр 2008, 17:39

Трябва да има. Не трябва да се допускат цинизми и обиди към колеги(особен към колежки !?!).
Или те трябва да са "юридически шлифовани" .
Позволявам си вицове и майтапи, но самият аз добре ги цензурирам.
От друга страна, тук се обменят мнения по юридическа тематика, това не е форум за изява(поне не за мен) , има си други информационни канали за разпросранение на информация и "горещи доказателства" когато има интерес определена медия електронна или печатна.
Очаквах цензура по моите две майтапчийски теми във Виртуалното деловодство, излагайки "правна регламентация" на тези сенчести особени правоотношения :lol: в проекта на Закон за проституцията и Закон за иманярството. Хареса ми че колеги изчистиха"детайлите", като легални дефиниции и прочие :D Лично аз се смях много :lol: :lol: :lol:
Още малко редакция и спокойно можем да го внесем в Народното събрание :lol: :lol:
а в мотивите достатъчно е да се спомене че оборотът на тази индустрия е близо 1 милиард(по данни от вестник) ,от които спокойно 250 млн. могат да влезнат в бюджета.Сигурност и качество и засилена защита на потребителите. От узаконяването на търговията с антики незаконен трайнсфер на антични ценностти тоже може да се запълни държавната хазна. Парадоксално и позорно за българската археология е че най големите съкровища в България са намерени от иманяри. Да не говоря за тази които не са дадени.
Най голямото достойнство на закона е че не се влияе от емоции.
http://www.vasilev-babuchev.com
nezret
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 19 Фев 2003, 00:39
Местоположение: София

Мнениеот Inspector_MBP » 09 Апр 2008, 19:58

gudio написа:
Inspector_MBP написа:Аз в качеството си на народ гласувах - да няма !

Да няма и полиция тогава ?

commander написа:А модераторите и полицията са ... несравними понятия !...
От вторите може и да няма файда , но няма и вреда

О напротив, модераторите и полицията са доста сходни понятия. И двете не се радват на всенародна любов. И двете, обаче са необходими и при нормални условия ПОЛЕЗНИ.

И да се изясним. Не съм против наличието на модератор въобще. Модератор си имаше и преди. В анкетата съм гласувал с "да няма", защото съм категорично против модераторски права да бъдат раздавани на участниците във форума.

Разбирате защо нали ? Едно е в селото да има назначен полицай от "градо". Друго е в малката приятелска тайфа, да се реши, че един от тайфата ще изпълнява полицейски функции по отношение на останалите. Какво ли ще стане тогава ? :roll: Ами сигурно точно това, коеот се случва тук.

Впрочем, резултатите бяха съвсем предвидими. Въпрос на елементарна психология. 8)
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.

Мнениеот system » 09 Апр 2008, 20:21

Само моля всички колеги - по-снпокойно и по-толерантно.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот kpavlova » 09 Апр 2008, 20:50

Сега вече прочетох всичко по повод и във връзка с темата" за модераторите, модерирането и ...още някои неща".
Гласувам за модераторските права на участниците, както са избрани.
Като цяло- досмеша ме, досрамя, дожаля ми донякъде.Интригите са ми странични, отказвам да участвам в тях, не искам да узнавам истини, да разобличавам неистини.По начало не следя целия форум - т.е. нямам представа кой с кого,кога и как влиза в словесни схватки.
Някой бил "многолика, нестройна душа", сега да го низвергнем.Струва ми се, всеки има право на различности.И може да си позволи удоволствието да се проявява както намери за добре, да разкрива себе си доколкото намери за добре и това е право на всеки срещу всеки.Не дължи никому оправдание.Не можеш да се харесаш на всички, защото спираш да харесваш себе си.
За границите в общуването с околните- въпросът е много личен, изборът е личен.Т.е. всеки си поставя лична мяра.Ако му е объркана мярата - предполагам за това има модериране на мярата. :D За това и анонимността не е гарантирана.Не виждам каква е разликата, когато мярата си има име/ псевдоним/ и е участник.
Мисля освен това, че решението на този въпрос - за модерирането от участници- трябва да се отложи във времето.Т.е. тез проблеми си бяха нормални проблеми и сътресения на "прехода". :D
А за IP -адресите -дали са лични данни - 50 на 50:
Герм.комисар по защита на информацията г-н Петер Шар ръководещ група изготвяща доклад "колко добре търсещите машини, като Google, Yahoo , Microsoft се съобразяват с Европейските закони за защита на личните данни" заяви пред Европейския парламент, че щом някой е идентифициран посредством IP адрес или друг протокол, тогава това е съхранение на лични данни.. Т..е в определен контекст те дефинират физически лица
или
както интернет гиганта Google настоява, че IP адресите само идентифицират местоположението на компютъра, а не и кой е техният потребителТ.е. тази информация не е достатъчна за идентифицирането на индивидуален потребител
ЕС още не го е решил този въпрос, да не избързваме. :D
Лично на мен не ми пречи нечие знание.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот diaida » 10 Апр 2008, 00:16

Според мен трябва всеки българин да си има отделна община, къщите да се строят на минимум 2 километра разстояние една от друга, да се направят отделни платна - еднопосочни за всяко МПС поотделно.
Общи да останат само спортните, литературни и технически постижения на българи в чужбина.
Само тогава ще спрат размириците сред съотечествениците.
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Мнениеот nemesis » 10 Апр 2008, 00:57

И тук във форума "досиетата" открихме и виж ти, признания вчас зароихме.
Това е като да дадеш на децата кибрит и да ги оставиш в къщи сами. Аз да попитам модераторите кой ще ги модерира, понеже едно мое мнение бе затрито без помен от него да остане.
nemesis
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 15 Апр 2007, 19:47
Местоположение: Пловдив

Мнениеот diaida » 10 Апр 2008, 01:03

nemesis написа:И тук във форума "досиетата" открихме и виж ти, признания вчас зароихме.
Това е като да дадеш на децата кибрит и да ги оставиш в къщи сами. Аз да попитам модераторите кой ще ги модерира, понеже едно мое мнение бе затрито без помен от него да остане.


@nemesis, нали ние не сме извършили това кощунство в Дискусии на английски? :lol: :lol: :lol: не помня от 3-те ни теми за 2 седмици да е имало нова :wink: :wink: :wink:
а иначе за сведение на "досиетата Х" аз съм с 1 ник от както се помня ...
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Мнениеот nemesis » 10 Апр 2008, 01:11

Не, REVOLUTION го извърши.Дискусиите ви ги четох, но не писах.
nemesis
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 15 Апр 2007, 19:47
Местоположение: Пловдив

Мнениеот diaida » 10 Апр 2008, 01:26

nemesis написа:Не, REVOLUTION го извърши.Дискусиите ви ги четох, но не писах.


... Мисля и аз, де не сте написали нещо ... :roll: :roll: :roll: и да не съм го забелязала :lol: :lol: :lol:
(шегувам се, защото ние сме най-тихата част от форума) :D
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron