начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Любими преподаватели по правни науки

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот stoyan_stavru » 05 Мар 2011, 12:57

gudio написа::roll: ... наскоро по повод форума и после прочетох някакви негови писания, та забелязах един "младеж" (той спрямо мен си е такъв :oops: ) - Стоян Ставру - той къде преподава, ще ми кажете ли ?


Здравей, gudio,

Благодаря ти, че поставяш името ми редом до такива утвърдили се преподаватели в търговското и частното право като Ал. Кацарски. Той е бил и мой преподавател (асистент) и имам изключително добри впечатления: мислещ и отворен към новите идеи професионалист.

На зададния от теб въпрос относно това къде осъществявам така важния за мен контакт със студентите, бих искал да ти отговоря, че го правя
- в СУ "Св. Климент Охридски": водя упражнения като хоноруван преподавател по Вещно право и Гражданско право - обща част, и
- в НБУ : водя лекции по Медицинско право и в частност гражданскоправните аспекти на медицинското право, включително: юридическо начало на човешкия живот, гражданскоправни отношения във връзка с трансплантацията, сурогатно майчинство, промяна на пола и ред други изключително интересни за мен въпроси :) .

Връзката ми с колегите в университета ми дава възможност да общувам с ентусиазирани хора, които все още не са "обременени" :) с юридическия начин на мислене и са в състояние да предложат уникални разрешения, освободени от предубеждението, че това, което казват е "юридически недопустимо!"
Разбира се, това не означава, че предлаганите разрешения трябва веднага да бъдат възприети от законодателя :) , но определено има какво да се научи :idea:

Надявам се, че моите студенти откриват и вземат за себе си полза от участието ми в тяхното обучение :wink: .

С най-голямо удоволствие бих подпомогнал всеки техен опит да се развиват в правото.
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот sarbijanac » 05 Мар 2011, 23:53

От студентското ехо на Юридическия факултет на ВСУ съм запомнил като любими преподаватели Ванюша Ангушева,Екатерина Матеева и Любен Караниколов.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот sava » 06 Мар 2011, 00:30

Хм,често се сещам за някой от тях.
Теодор Пиперков един невероятно ерудиран и комуникативен преподавател по мое време асистент.
Мара секса-проф. Мария Павлова успя да ни натъпче гражданското право в главите.
проф.Цанка Цанова
доцент Лулев лека му пръст
проф.Ал,Джеров-странно е чувството когато се сблъскаш с твой преподавател по дело
От Ланджев нямам много спомени беше току що станал асистент
Цеко Цеков -лека му пръст
Страшимир Кучев и той почина
член кор.Нено Неновски невероятен човек първия човек който изобщо се опита да ми обясни за какво иде реч
Михаил Матеев по мое време асистент сега не знам какъв е
Натов - натовци дрънкат оръжие МЧП
и човека от когото имам най-отвратителните спомени Н.филчев /нарочно пиша името му с малка буква/,даде всичко от себе си да ми вгорчи живота, като преподавател, заместник-министър и главен прокурор. За него мога да кажа не вярвам в бог, но вярвам в провидението.
Може има доста които заслужават уважението ми за това което съм.
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот gudio » 09 Мар 2011, 01:58

stoyan_stavru написа:
gudio написа::roll: ... наскоро по повод форума и после прочетох някакви негови писания, та забелязах един "младеж" (той спрямо мен си е такъв :oops: ) - Стоян Ставру - той къде преподава, ще ми кажете ли ?


Здравей, gudio,

Благодаря ти, че поставяш името ми редом до такива утвърдили се преподаватели в търговското и частното право като Ал. Кацарски. Той е бил и мой преподавател (асистент) и имам изключително добри впечатления: мислещ и отворен към новите идеи професионалист.

На зададния от теб въпрос относно това къде осъществявам така важния за мен контакт със студентите, бих искал да ти отговоря, че го правя
- в СУ "Св. Климент Охридски": водя упражнения като хоноруван преподавател по Вещно право и Гражданско право - обща част, и
- в НБУ : водя лекции по Медицинско право и в частност гражданскоправните аспекти на медицинското право, включително: юридическо начало на човешкия живот, гражданскоправни отношения във връзка с трансплантацията, сурогатно майчинство, промяна на пола и ред други изключително интересни за мен въпроси :) .

Връзката ми с колегите в университета ми дава възможност да общувам с ентусиазирани хора, които все още не са "обременени" :) с юридическия начин на мислене и са в състояние да предложат уникални разрешения, освободени от предубеждението, че това, което казват е "юридически недопустимо!"
Разбира се, това не означава, че предлаганите разрешения трябва веднага да бъдат възприети от законодателя :) , но определено има какво да се научи :idea:

Надявам се, че моите студенти откриват и вземат за себе си полза от участието ми в тяхното обучение :wink: .

С най-голямо удоволствие бих подпомогнал всеки техен опит да се развиват в правото.

:) Радвам се да се запознаем, д-р Ставру, призовавам Ви да не се оттегляте от форума (знам, че имате и по-стар "ник" :wink:, ако сметнете за необходимо, ползвайте него ), някога тук имахме активно участващи съдии от ВКС, прокурори от ВКП... в момента се включват твърде "спорадично"... а ставаха хубави дискусии. Има, като че ли шанс това време да се завърне. Имахме и един участник, когото "изобличихме" като "списувател" на новия ГПК :lol: и той нещо се засрами ли, обиди ли :roll: и оттогава не е писал, а жалко... :cry:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот tanu6ka » 10 Май 2011, 18:12

Хорааа,кажете нещо как протичат изпитите при Тасев?Какви въпроси дава на изпитите,мн ли къса?
tanu6ka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2010, 16:19

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот doxa » 10 Май 2011, 18:43

Един от най-добрите преподаватели. Изпитите (държавни и семестриални) минават леко, и винаги с високи оценки. Имах изключителното удоволствие да ми преподава по семейно и наследствено право.
Аватар
doxa
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 25 Мар 2005, 15:16

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот eliana » 11 Май 2011, 15:45

Любими преподаватели ,които помня само с добро,ерудити в своята област:
№ 1 - д-р Силви Чернев , ГПП
№ 2 - проф.Маргарита Чинова , НПП

Е ,нямаме почти сходни вкусове.... учудвам се на кого могат да бъдат любими преподаватели / виждам, че се споменават тук там / персони като проф.Николай Натов и Таня Градинарова .... 8) ...
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот sava » 19 Юни 2011, 10:21

tanu6ka написа:Хорааа,кажете нещо как протичат изпитите при Тасев?Какви въпроси дава на изпитите,мн ли къса?

Мони Тасев е изключително свестен човек и мога само да се гордея с познанството ни и не къса /стига да не изтресеш някоя въпиюща глупост разбира се/
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот lyudmilagyurova » 23 Яну 2015, 13:37

Любими:
проф. д-р Георги Михайлов по Криминалистика;
проф. д-р Румен Владимиров по Наказателно право;
Павел Сарафов;
Йовка Алипиева-асистент по Криминалистика.
lyudmilagyurova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2015, 13:30

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот lyudmilagyurova » 23 Яну 2015, 13:53

lyudmilagyurova написа:Любими:
проф. д-р Георги Михайлов по Криминалистика;
проф. д-р Румен Владимиров по Наказателно право;
Павел Сарафов;
Йовка Алипиева-асистент по Криминалистика.

МОТИВИ:
Михайлов беше роден за това, което правеше. Никога не е поглеждал нещо да се подсети, въпреки че Криминалистиката е много обширна наука. Разказваше материала много структурирано. Видимо се кефеше от това, което върши и живееше в мисията си. Научи ни на невероятно много неща. Освен това беше добър и мъдър човек и имаше излъчване, което внушава респект.
Владимиров-човек на науката. Обожавам монографиите му. Много разчепква всеки един въпрос. Много справедлив и обективен. Пишеше яко двойки, но никога някой студент не е изразил мнение, че е било незаслужено. Дава ти мотиви към оценката.
Сарафов! Е, това е човек, който гледа да научи всички. Дава всичко от себе си и видимо се ядосва, когато някой нещо не е разбрал. Много добър човек и истински професионалист, обективен и безпристрастен. Някои казват, че вече няма такива учени като едно време. Е, не е вярно и Сарафов го доказва. Според мен в пъти превъзхожда Петко Попов, но е добра атестация за учителите, когато учениците ги надминат.
Алипиева-човек с много практика, който дава на готово толкова много знания и умения. За 13 г. стаж мога да кажа, че винаги съм й била благодарна за нещата, които ми е поднесла на готово и благодарение на нея съм се чувствала в свои води от самото начало на професионалния си път.
lyudmilagyurova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2015, 13:30

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот pchelichka » 15 Май 2016, 22:05

Проф. Симеон Тасев -(гражданско право, семейно и наследствено право) - определено най-любимия ми преподавател.
Толкова положителна енергия около него имаше, 100% всички студенти го помнят само с добро.
Прекрасен човек.

По нагоре в темата се споменава проф. Силви Чернев- ГПП,
леко ли протича изпита при него?
Надявам се да не е енергиен вампир.
pchelichka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2012, 21:39

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот ivan_lawyer » 16 Май 2016, 02:16

Неутрално споделям впечатления.
Чолов ми е преподавал - но той- знаете какво. Впрочем той ми вдъхна интуицията за римското право.
Бойчев е много добър, макари да е ж.е.н. по дългокоси.
Герджиков беше идеален професор за мен.
Калайджиев също.
Сарафов го бъзнах на упражнение един път - но става наистина за лектор.

Но Петканов - данъчно право, ме научи на наука.


Виталий Таджер съм го скицирал на една рисунка на една беседа във факултета - добре рисувам скици, беше дошъл да ни говори така - на свободни начала - блестяща изява - досега си го спомням - такъв интелект.
Зидарова по МЧП не мога да забравя - как ни молеше да слушаме лекциите, бе въобще.
Зовеше ни - слушайте сега лекции, не после да се ослушвате.
Вихър Кискинов също ме научи на доста неща, разни компютърни фракции.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот AcTivE » 03 Юли 2016, 15:05

проф. Румен Владимиров
гл. ас. Здравко Славчев
проф. Александър Воденичаров
проф. Евгени Танчев

Нямам идея как преподаватели като Ташев и Марков са спечелили почитатели в темата, но хора -всякакви.
За останалите преподаватели, през които съм минал - или добро или нищо...
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот teogeo » 03 Юли 2016, 23:30

Сарафов... на един изпит, почвам да му "обяснявам" разни неща и съвсем случайно изпускам израза: "Нали знаете, че...", при което той ме прекъсва и казва: "Не, не знам!". Колко учуден беше когато му отвърнах: "Ааа, и той не знае, ама седнал и препитва!" После се посмя :)
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Юли 2016, 00:14

Сарафов е прекрасен преподавател и аз съм си правил бъзици в 212 зала (дето е на кафего на пътя) - бъзиках се - но един път ми се наложи предварителен договор и ми изстина таратора, та го питах просто на път - по метрото - сввестно ме посъветва.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот monika32 » 02 Май 2019, 20:25

Обща теория на правото - Димитрина Милкова (лекции) и и Росица Динева-Карабаджакова (упражнения)
Римско частно право - Мария Костова
Латински език - Росен Миланов
Обща теория на държавата - Тенчо Колев
ИБДП - Николай Проданов
Гражданско право(обща част) - Иван Русчев (лекции) и Йордан Баланов(упражнения)
Конституционно право - Пламен Киров и Христо Орманджиев
Вещно право - Павел Сарафов (лекции) и Венцислав Петров(упражнения)
Наказателно право - Борис Велчев (лекции) съдия Владимир Страхилов(упражнения)
Административно право и процес - Цветан Сивков, Милка Ламбева и Изабела Чакърова
Търговско право - първа част - Георги Стефанов, Янка Тянкова(лекции) и Благой Златанов(упражнения)
Облигационно право - Александър Кацарски (лекции) и Николай Колев (упражнения)
Финансово право - Сашо Пенов, Юрий Кучев (лекции) и Калина Лупова (упражнения)
monika32
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Май 2019, 15:53

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот miko_pk » 02 Май 2019, 23:41

Любими преподаватели-това звучи много инфантилно. 20 години след завършването още им ближете благозвучията! Като студенти, какво, лазехте ли на колене пред бившите партийни величия? Не е сериозно, института да е бил най-великото време във вашия живот. Или по-скоро в надпреварата фанатично да изпълните всички ненужни изисквания, сте били едни от малкото "успели", че чак с носталгия и умиление си спомняте за това чии тъпотии сте наизустили. Много са големите издънки, много:баба ви Милкова--злобна и егоцентрична вещица;Русчев, Иван-нещо много елементарно задължително следва да се определи с 12 определения; Конов, Траян-теориите на Йеринг-wtf? Антонова-толкова злоба и омраза у човек не съм виждал;Стамболиев, Стойнов, Негово Величество Кискина! И ред знайни и незнайни, комплексирани човечета, чиято единствена цел е да си правят гъргара с младежите и да се радват, че кълвачи те са наизустили всичките им простотии. Щом 6 човека могат, значи и останалите 192 могат. Жалка история, не следва да се толерира посредством хвалебствия. Друга тема е вече, ако само това ви е останало. Очевидно....
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот telman » 04 Май 2019, 01:19

Преподавателите дават начален тласък, след това е лична отговорност за постъпките и изобщо.

Не е възможно да се обучиш като юрист, ако не си сдъвкал материали в университета. Преподавателите имат повече знания. Например - записът на заповед ми беше непонятен, но без да се учиш в университет, не може.

Навремето не се знаеше кой какво ще стане, въобще трудни години.
Университетът учи на любов към науката - да прелистваш книги и да мислиш.
Неслучайно в анонсите на някои издания по право - пише - да послужи за студенти, за практикуващи юристи и т.н. Тоест - това, което си чел като студент - пак трябва да четеш като практикуващ, има стълбица на размишленията, която трябва да изкачваш и да слизаш по нея ежедневно, за да се увериш, че си прав. Правото е необятно, но се налага да се практикува - трябват консултации, разни планове да се направят - интересно как ще стане това без четене. А четенето не става без преди това да напише някой нещо.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re:

Мнениеот monika32 » 20 Авг 2019, 00:00

prnedev написа:Жоро Бармана :roll:
Които са държали изпит по Търговско право при него, знаят за какво става дума :wink:


Невероятен шегаджия и справедливо строг на изпита по Търговско право - I част, трудността на този изпит беше теста.
monika32
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Май 2019, 15:53

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот monika32 » 20 Авг 2019, 00:11

lyudmilagyurova написа:Любими:
проф. д-р Георги Михайлов по Криминалистика;
проф. д-р Румен Владимиров по Наказателно право;
Павел Сарафов;
Йовка Алипиева-асистент по Криминалистика.


Павел Сарафов е изключително добър преподавател, много подредени лекции, спокоен, готов да отговаря на въпроси на студентите, изключително държи материята да се разбере, а не да се зубри, много добри обяснения, поднесени с прост и разбираем език. Просто е великолепен!
monika32
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Май 2019, 15:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron