начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Заплаха за убийство

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплаха за убийство

Мнениеот mazarot » 30 Ное 2022, 17:28

Здравейте! Моля за съвет - има ли смисъл да заведа гражданско дело сега, или първо да изчакам решението на Прокуратурата! Имам предвид, ако тя прецени, че няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинение (което доколкото ми е известно задължително се повдига при заплаха за убийство), има ли въобще шанс за спечелване на граждабско дело, или да търся "алтернативни методи" за справяне с проблемния човек? Какво е наказанието, което може да му се потърси?
По-долу излагам текста на жалбата ми срещу отказа на районния прокурор да образува досъдебно производство.

До Окръжна прокуратура ********
чрез Районна прокуратура ********
ЖАЛБА
От
ххххххххххх, ЕГН хххххх, лк ххххххх, с. ххххххх, ул. хххххххххххххххх
Здравейте!
Получих отказ от прокурор ######## за образуване на досъдебно производство по преписка #####/2022г. В постановлението на прокурора е записано „Установих:”, и след това изброени един куп неотговарящи на истината твърдения и откровени лъжи. Не знам по какъв начин прокурорът е установил тези лъжи и неверни твърдения, но с мен не се е свързвал никой, за да поиска подробни показания. Изобщо целият случай е описан невярно. Човекът, който ме заплаши с убийство е известен на полицията, и цитирам думите на един от полицаите, пристигнали след позвъняването ми на 112 „ той и нас не ни слуша, никой не слуша, много пъти са ни викали заради него”. При условие че става дума за заплаха за убийство, оставам изумен от написаното в постановлението „..в хода на извършената проверка не се установяват данни за осъществен състав на престъпление..”. Трябва да бъда убит, за да се приеме случая насериозно ли?
По-долу давам текста на прокурорското постановление, и истинските събития, за да разберете колко изкривено е представено всичко.
„...При пристигане на място полицейските служители установили тъжителя – хххххххххххххххх, който заявил, че излязъл на разходка с кучето си.” - това е едно от двете вярни изречения в изложението.
„По време на разходката стигнали до стадо животни, като кучето на хххххххххххххх започнало да ги гони.” – лъжа. Животните се намираха в едно дере, и въобще не се виждаха нито от мен, нито от сина ми, нито от кучето, а и то беше на повод, понеже бяхме все още в района на къщите. Според съпругата на ууууууууууу, както тя обясни по-късно пред полицаите, козите се плашели от миризмата на кучето и не искали да вървят, а не че то ги е гонило.
„Пастирът на животните – ууууууууууууууууу, помолил тъжителя да прибере кучето си, като между двамата възникнал конфликт.” Тотално изкривяване на атмосферата на случая.
Както вървяхме и си говорехме със сина ми, и с кучето водено на повод (щяхме да го пуснем чак в полето, както сме правили друг път, на другия край на селото), изведнъж чух крясъци „Махай се от тука с това куче, ве, майка ти ще...”, и това няколо пъти. Толкова бях шокиран, че не успях да реагирам веднага – напълно непознат човек, без никакво предисловие или някакъв повод да започне с вулгарни псувни и закани, и то пред сина ми, по това време още ненавършил 14 години. Въпросният човек стоеше от вътрешната страна на някаква ограда, никакви животни не се виждаха от мястото където се намирах, и не можех да разбера защо се държи по този начин. Приближих се до оградата, и го попитах какво иска, и какво му дава право да се държи така. (Чак тогава се видяха животните му, на около 35-40 метра дълбоко долу в дерето, и съпругата на уууууууууууу с тях.) Той се разкрещя още по-силно, да се махам, защото му плаша животните, и никога повече да не съм стъпил там. Опитах се да му обясня, че това зад оградата може и да е негова собственост, но извън нея е обща, от което той побесня и започна да отправя многократно заплахите си, че ще излезе отвън и ще ме нареже, ще ме накълца на парчета и т.н. Повтарям, че тази сцена се разигра пред очите на сина ми, който много се изплаши, и го изпратих обратно вкъщи заедно с кучето докато се обаждах на 112.
„Снети са сведения от ууууууууууу и съпругата му, които потвърждават, че е имало конфликт, но отричат да са отправяни закани с убийство.” Когато полицията пристигна, уууууууууууу въобще не се появи, както ясно може да се види и от протокола на патрулиращите. Обясненията даваше съпругата му, която както описах по-горе всъщност не присъстваше на мястото на инцидента, а беше на разстояние 35-40 метра и то долу, в дерето, и едва ли е можела да чуе добре точните думи, въпреки че вероятно е чувала виковете и крясъците на мъжа си. Тоест, човекът, който отправи заплаха за живота ми не беше разпитан (патрулката си замина без той изобщо да се появи), а сведения бяха взети от човек, който не присъстваше в момента на отправяне на заплахите. В същото време, синът ми, който беше пряк свидетел на инцидента, както казах и на пристигналите полицаи, и написах в протокола на място, не беше разпитан? Кога е бил разпитан ууууууууу, при условие че вече се беше скрил, когато полицаите дойдоха?
„Заявява, че кучето на тъжителя е агресивно, има нахапани хора в селото от него, и затова помолили ххххххххххххх да го държи на повод.” На първо място, както вече писах по-горе, кучето беше на повод, така че „помолили ххххххххххххх да го държи на повод” е безсмислица. После, някой направи ли си труда да провери твърдението, че кучето ми е ухапало когото и да е в селото? Това трябва да е най-лесното нещо за проследяване, понеже селото е под 1500 души!
Дори в присъствието на полицаите, жената на уууууууууу тръгна с думите „...абе, момче, вие вчера дойдохте да живеете тука...”. Тоест, „Законът нямат значение, щом сме местни правим каквото си искаме, а вие само ще се съобразявате!”.
„След случая лицата не са имали повече конфликти”. Да, защото вече не излизаме от двора на къщата. Съпругата ми много се уплаши от случая поради лошата „слава” на уууууууу в селото, и няколко пъти настоятелно ме помоли да не излизам в тази посока, нито да разхождам кучето ни; оттогава тя самата вече не разхожда малкото ни дете (1,5 години) по улиците.
Чаках повече от четири месеца – най-хубавите месеци в годината, някой да се свърже с мен и да има развитие по случая. Нямам намерение нито аз, нито съпругата ми, нито децата ни да се превръщаме в затворници заради местния пияница. Моля, вземете отношение, и преразгледайте решението на прокурор #########! Също така, моля да обърнете внимание на думите на полицаите – многократно са викани заради този човек, но очевидно без никакви последствия! Законът е слаб, или някой закриля #######?
mazarot
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Фев 2022, 13:46

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron