начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Събиране на данни от банка за клиента

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот krsmr » 23 Май 2022, 12:56

Днес бях в една банка казаха ми че трябва да попълня въпросник с много въпроси от къде са ми парите какво работя имам ли пари в други банки и чужбина и куп други глупости аз им казах че няма да го попълня и че не давам обяснение. Казаха ми че това бихо мое право да им откажа но нямало да извършва банкови операции
krsmr
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2022, 12:49

Re: Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот gergana12 » 23 Май 2022, 20:09

Формулярите са стандартни за нови клиенти. Има такива и за вече установени клиенти. Опитайте и в друга банка, ще сравните.
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35

Re: Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот doondie » 25 Май 2022, 08:43

Не виждам въпрос, но ще допълня вече дадения отговор.

Повечето от примерите се отнасят до проверка за предотвратяване на прането на пари, което банките са задължени да правят. В зависимост от желаните услуги, може да поискат и доказателства за произхода на средствата.
Друга цел може да е извършване на кредитна проверка в контекста на извършване на кредитна оценка.
Както са Ви казали, не сте длъжен да се съгласявате. В такъв случай обаче те няма да имат възможност да Ви предоставят желаните услуги.
При всяко положение няма повод за притеснение, тъй като банките са администратори на лични данни и имат съответните права и задължения. Във Ваш интерес е банката да Ви познава възможно по-добре, за да може да Ви има повече доверие, което би се изразило в одобрение и/или по-добри условия при предоставянето на кредитна карта, заем или ипотека.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот krsmr » 26 Май 2022, 15:11

Доверени хора са Мъртвите живите човеци зверове и предатели!
krsmr
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2022, 12:49


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта