начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Помощ за справяне с шумен съсед

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ за справяне с шумен съсед

Мнениеот bgtifo » 24 Фев 2018, 12:08

Здравейте,

Вероятно не съм първият, нито ще бъда последният, който моли за съдействие по темата "шумни съседи". Аз обаче вече не знам какво да правя. Живея с болните си родители в панелен блок, а над мен живее 30 годишен младеж, който не престава да ни тормози водейки шумни компании след 22:00 ч. Шумът се изразява в истеричен смях и силни крясъци, които не ни дават възможността да спим. Аз съм говорил с въпросното лице, но то ми няколко пъти заяви, че не го интересува, защото преди години ние сме били шумни и той не можел да спи.

Подадох сведение до районния инспектор, който вика лицето за справка в районното управление. Съседът ми беше предупреден, но без никакъв ефект. Многократно се обаждах и на телефон 112, за да търся съдействие от органите на реда. Последните идват, предупреждават лицето и си тръгват. В повечето случаи обаче, те не установяват шум, тъй като компанията спира да крещи, когато асансьора пристигне на етажа (обикновенно след 23:30), просто те знаят, че това е полицията, тъй като не съм викал еднократно.

В последно време лицето си взе квартирант. Последният не е много шумен, но за сметка на това, преди няколко дни се бяха събрали около 10 човека и им чукнах по тръбата. В отговор получих тропане от множеството хора и в състояние на афект излязох на терасата и ги напсувах. Въпросният квартирант се появи на балкона и ми се закани, че ще слезе да ме пребие. Разбира се, аз също получих псувни.

Полицията отново пристигна, а той им каза, че съм ги бил напсувал. На следващия ден подадох жалба директно в районното управление, но не вярвам да има някакъв ефект или поне не траен такъв.

За близо 2 години съм почивал нормално, само когато лицето бе за няколко месеца на работа в чужбина. От време на време излиза от апартамента си и е тихо. В останалото време викането, тропането и истеричния смях направо ме побъркват. Аз имам много заболявания, сред които диабет, хипертония и други. Баща ми е със сърдечно заболяване и става в 5:00 часа за работа, а купоните продължават до 3:00 - 4:00 ч.

Опитах да говоря с домоуправителя, който е таксиметров шофьор и липсва нощно време. Той ми каза, че не ги чува и не знае за какво става въпрос. Жена му също е потърпевша, защото живее над тях, но и на нея е казал, че не иска и не може да се разправя със съседите във входа.

Не знам вече какво да направя. В понеделник мисля да подам жалба до кмета на района като последна инстанция. Искам да попитам имам ли право да заведа дело за психически тормоз и/или да подам някаква жалба в прокуратурата? Моля помогнете със съвети!
bgtifo
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Юли 2007, 01:41

Re: Помощ за справяне с шумен съсед

Мнениеот lakavitsa » 25 Фев 2018, 11:58

“но и на нея е казал, че не иска и не може да се разправя със съседите във входа. “. Повечето /домо/управители на ет. собственост желаят да се водят само управители, да управляват, но когато има подобни случаи, не искат да си развалят хатъра. НЕ МОЖЕ И НЕ ИСКА, ИЛИ ОБРАТНО, ДА СЕ РАЗПРАВЯ СЪС СЪСЕДИТЕ ..."
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Помощ за справяне с шумен съсед

Мнениеот bgtifo » 26 Фев 2018, 19:21

@lakavitsa

Да, направо не знам какво да правя вече... За мен изнасяне от апартамента не е вариант, тъй като си обичам мястото, на което живея и няма да се дам някакво момченце да ми съсипе живота. Но ето, че стигнах да пиша по форумите за помощ и съдействие. Взел съм някакви мерки, но явно не са достатъчни, за да накарат този човек да ми обърне внимание.

Няколко пъти се опитвахме да се разберем с него, без да намесваме полиции и т.н. но той ми отговори, че преди години сме го били тормозили и сега той ни го връща и не го интересува. Това обаче не граничи с истината, а и дори да съм си празнувал рождения ден като съм бил на 16 години, то е било на една дата, а не всяка вечер след 22:30.
bgtifo
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Юли 2007, 01:41

Re: Помощ за справяне с шумен съсед

Мнениеот marineta » 01 Мар 2018, 08:09

Събираш общо събрание на входа и го гониш.
marineta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Окт 2017, 08:07

Re: Помощ за справяне с шумен съсед

Мнениеот vili_spasova » 01 Мар 2018, 10:02

Здравейте.
Можете да посетите отново полицейското управление и да настоявате да съставят на лицето акт за установяване на административно нарушение за нарушаване на нощната тишина, въз основа на множествоото сигнали и посещения от патрулите. В рамките на 6 месеца ще последва наказателно постановление и ще го глобят. Ако става въпрос за София е НАРЕДБА № 1 за обществения ред и опазването на общинските имоти на територията на Столична голяма община:

https://web2.apis.bg/sofiacouncil/p.php?i=108831&b=0

Другото, както каза колегаата е да съберете общо събрание по реда на ЗУЕС /като си има специфика за начина на свикване и кворума за различните случаи/ и наистина да се опитате да го отстраните от жилището, което обитава.
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135614516
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 918
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron