начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Обезщетение за безработица на съсобственик във фирма ?

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обезщетение за безработица на съсобственик във фирма ?

Мнениеот evapavlova » 25 Май 2021, 16:28

Здравейте,

Пиша във връзка въпрос с НОИ и обезщетение за безработица. В момента ми изтича срочния трудов договор, като до момента са ми внасяни всичките осигуровки за поне 5 години без прекъсване. 
До момента не съм имал самоосигуряваща се дейност и няма и да имам, нямам други трудови договори и не се осигурявам.

Единствено съм съсобственик на 50% във фирма, но не съм управител. 

Фирмата до момента нямаше дейност, но сега съдружника ми, който е и управител ще стартира дейност и ще я развива (ще има приходи, разходи и печалба). 

Аз фигурирам единствено като собственик в търговския регистър и нямам други взаимоотношения.

Имам ли право да получавам обезщетение за безработица и ако нямам право на какво основание?
evapavlova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Май 2021, 09:12

Re: Обезщетение за безработица на съсобственик във фирма ?

Мнениеот guest1 » 25 Май 2021, 17:05

Да.
Третото условие, за обезщетение за безработица:
не упражняват трудова дейност, за която подлежат на задължително осигуряване по българския закон или по законодателството на друга държава.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1874
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron