начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

НЕСПАЗЕНИ СРОКОВЕ НОИ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


НЕСПАЗЕНИ СРОКОВЕ НОИ

Мнениеот kolova » 13 Апр 2021, 17:45

Здравейте,
На 16 Декември 2020 придобих право на пенсия за осигурителен стаж и възраст,
На 21 Декември подадох заявление в ТП на НОИ , гр. Пловдив.
Имам ПИК на НОИ и 3 години преди да придобия право на пенсия съм разглеждала и съм следила какви данните в електронните регистри на НОИ свързани с моя ЕГН.
На 12 Април 2021 по т
елефона ми се обади пенсионния експерт от ТП на НОИ-Пловдив и ме покани за връчване на документи.
На 13 Април ми бе връчено писмо, в което се изискваше представяне на справки от бивш осигурител за вноски осигурителни вноски за 3 месеца през 1997, които аз знаех, че не са направени, тъй като дружеството -работодател бе заличено служебно от Търговския Регистър преди 5-6 години.
За четирите месеца след внасянето на заявлението ми, никой от ТП на НОИ-Пловдив по никакъв начин не се е свързвал с мен.
Не бях уведомена за неизправности по чл.1, ал.5 НПОС в15 дневен срок от подаване на заявлението ми на 21.12.2020
Не получих разпореждане за минимална пенсия , както определя Чл.10., ал.2 от НПОС, а именно:
„Пенсиите за трудова дейност с правопораждаща дата след 31
декември 1999 г., когато по представените със заявлението документи за
трудов/осигурителен стаж е доказано правото на съответния вид пенсия, се отпускат и
изплащат в минималния размер до определянето на размера им по реда на КСО...."
ВЪПРОСЪТ МИ Е: Съществува ли начин да потърся обезщетение , пропуснати ползи или лихви за забяване поради неспазване на законовите разпоредби и срокове от страна на служителките на НОИ.
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА КОМПЕТЕНТНИТЕ СЪВЕТИ И ОТГОВОРИ
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron