начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Получаване на осигуровки след прекъсване на договор

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Получаване на осигуровки след прекъсване на договор

Мнениеот throwawayth » 10 Дек 2020, 12:44

Здравейте, пиша Ви с един по-особен казус, който много ме притеснява. Сестра ми е с детенце на две години, преди да се роди работеше в чуждестранна фирма (с български офис). Излезе в майчинство една година, през която разбира се и се полагаше осигуровка от НОИ за полагане на грижи за дете до 1 година, на 90% от заплатата, ако не се лъжа. След като отпускът й изтече, тя прекъсна трудовите взаимоотношения със съответната фирма и оттогава е безработна, а детенцето посещава държавна градина. Тоест, тя не би трябвало да получава помощи вече, но през изтеклата втора година от раждането на детето, получи 2-3 вноски от НОИ, на обща стойност над 1000 лева. Свърза се с тях и те й казаха, че фирмата, за която е работила не е декларирала, че сестра ми изобщо е напускала работното си място, тоест - все едно още бачка за тях и следва да получава помощи за работещ родител до втората година на детето. Също й казаха да се свърже с работодателя, но тя вече няма контакт с тях и не знае как да постъпи в случая. Освен това, парите й потрябваха и ми каза, че вече ги е изхарчила. Кой е виновен, от легална гледна точка, в случая и ако опре ножа до кокала, кой ще подлежи на наказателна отговорност?
throwawayth
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2020, 12:37

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron