начало

Маринела Арабаджиева е опитала да се самоубие Маринела Арабаджиева е опитала да се самоубие

Лечение Германия / НЗОК

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Лечение Германия / НЗОК

Мнениеот digital » 21 Апр 2020, 13:20

Здравейте.
На 32 години съм.Работя като международен шофьор. Началото на февруари,докато съм на курс получавам инфаркт в Германия. Следва бърза помощ,поставяне на стент и 8 дневно лечение в тяхна болница и прибиране в България.
Към момента на лечението съм без прекъснати здравни осигуровки,но без извадена европейска здравноосигурителна карта. Свързах се с НЗОК по време на лечението където ми обясниха по телефон процедурата за издаване на удостоверение за временното й заместване,което беше казано и на немците. От там отказват да се свържат с нашата НЗОК за удостоверението че съм здравно осигурен и след прибирането ми тук получавам 3 фактури на стойност около 6500евро за транспорт,престой и лечение.

Към днешна дата нашата НЗОК отказва да заплати за лечението ми на немците. Казаха ми,че първо аз трябва с лични средства (каквито нямам засега) да платя на болницата там. След което да кандидатствам да ми върнат парите.

Консултирах се с адвокат и поизчетох сайта на НЗОК,но единствените заявления,които видях са за възтановяване на разходи за спешна помощ в България и такова за възстановяване на вече заплатени разходи за лечение в ЕС.

Моля за съвет.
digital
Нов потребител

Re: Лечение Германия / НЗОК

Мнениеот jhoro » 21 Апр 2020, 16:37

Няма ли сключена „медицинска застраховка за международни шофьори“ от фирмата?
jhoro
Активен потребител

Назад към Осигурително право