начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Регистриране във бюро по труда

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистриране във бюро по труда

Мнениеот iliyanikolov » 15 Ное 2019, 21:00

Здравейте моля за помощ
Работих 2 години във Германия със Български трудов договор на 30 октомври напуснах от фирмата която ме е командировала и започнах във немска фирма със договор по немското законодателство.
Но нещата не се получиха и ме освобождават от работа накрая на месеца и ще се прибирам за България.
Въпросът ми е ще мога ли да се регистрирам във бюрото по труда и дали ще имам право на обезщетение?
Благодаря за съдействието.
iliyanikolov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2019, 20:35

Re: Регистриране във бюро по труда

Мнениеот jhoro » 16 Ное 2019, 17:02

Да, можете да се регистрирате.
Да, ще имате право на обезщетения за безработица (освен, ако не сте пенсионер или работещ).

За подробности - Парични обезщетения за безработица по Кодекса за социално осигуряване.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron