начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

допълнително осигуряване

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


допълнително осигуряване

Мнениеот deniss_ » 27 Мар 2017, 16:40

Здравейте,
моля за извинение, ако темата се повтаря,
имам следния казус: на постоянен трудов договор съм, но работодателя ме осигурява на минималния праг за моята професия. Какви са опциите / и има ли такива/ да се самоосиигурявам допълнително, с оглед по-голямо обезщетение при потенциален болничен или майчинство.
Благодаря предварително!
deniss_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Мар 2017, 16:32

Re: допълнително осигуряване

Мнениеот katerinakuch » 29 Мар 2017, 20:27

Обмислете варианта за допълнително доброволно пенсионно осигуряване.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: допълнително осигуряване

Мнениеот atevasile » 03 Апр 2017, 10:34

katerinakuch написа:Обмислете варианта за допълнително доброволно пенсионно осигуряване.


И като го обмисли, какво?
Да не би да има отношение към въпроса за размера на обезщетението за потенциален болнични или майчинство
Аватар
atevasile
Потребител
 
Мнения: 105
Регистриран на: 23 Юни 2009, 22:25

Re: допълнително осигуряване

Мнениеот techno1 » 29 Ное 2017, 15:54

Пенсионер съм. Жена ми е починала 1994 г., не женен съм. Не знаех за добавките за починал съпруг, не знаех ,че имам право на инвалидна пенсия 5 години преди пенсиониране. Отговора от НОИ е ,че ще получа добавка от деня на пускане на искането ми.
Въпроса ми е ,имам ли право на компенсация със стара дата. Не е логично нещо да ти се дължи и по ред причини да си пропуснал да си ги потърсиш и след това да не ти ги дават.
techno1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2017, 15:41


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron