начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

обезщетение за безработица

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


обезщетение за безработица

Мнениеот georgi_ivanov » 06 Ное 2015, 20:32

Здравейте,
искам да попитам за следния казус:
бях с прекратено трудово правоотношение по чл. 331 ал. 2 от КТ. Изплатиха ми 4 заплати обезщетение и сега се регистрирах в НОИ за да получавам обезщетение за безработица. От там ми казаха,че нямам право на пълното обезщетение,защото съм ползвал обезщетение през 2014 г. за 1 месец в размер на 150 лв. на месец и сега не ми се било полагало пълното,което по принцип щеше да бъде присъдено,ако нямаше ползвано такова през 2014г. Искам да попитам дали е правилно и законосъобразно да ме лишават от пълно обезщетение съгласно стаж /60% от брутното предишно възнаграждение/ и да ми дават 150 лева на месец сега? На последната работа съм от 11 месеца общо стажа преди да бъде прекратено трудовото правоотношение. Благодаря за отговора.
georgi_ivanov
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 14 Мар 2011, 10:58

Re: обезщетение за безработица

Мнениеот thebeast » 08 Ное 2015, 16:32

Кодекс за социално осигуряване
Чл.54б
...............................
(4) Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 483
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron